Nechce si nechat opravit zub

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1205 příspěvků 26.10.18 13:49
Nechce si nechat opravit zub

Ahoj, jdu se poradit..Syn, 4roky, od malička odmítavý a negativistický..Při preventivní prohlídce mu zubař našel 3 malé kazy..Přesvědčila jsem syna aby si je nechal zpravit tak mu je zubař vyvrtal což bylo bez problémů ale syn začal vyšilovat když mělo dojít na plombování. Lékař mu to v tomto stavu samozřejmě nezaplomboval a řekl že máme dojít jindy až na tom bude lip. Jenže je to už tři týdny a syna žádným způsobem nemohu přesvědčit..vidím že ho to začíná bolet, pořad na té straně jakoby,,podsává" a strka si tam prst..ale nepřizná to..Jak daleko může dojít otevřený zub? Mam strach z nějakého zánětu kosti apod, už si vážně nevíme rady jak ho přesvědčit :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Monique123
Stálice 81 příspěvků 26.10.18 13:57

dcera od kolegy z práce měla rozežrané zuby totálně durch, měla tam přímo dírky od kazu a nechtěla si to nechat opravit, tak je doporučili do nemocnice k zubaři, že jí tam uspí a provedou tyhle věci pod narkózou…

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1205 příspěvků 26.10.18 14:01
@Monique123 píše:
dcera od kolegy z práce měla rozežrané zuby totálně durch, měla tam přímo dírky od kazu a nechtěla si to nechat opravit, tak je doporučili do nemocnice k zubaři, že jí tam uspí a provedou tyhle věci pod narkózou…

Vím že tato možnost tu je .. Ale mam z té narkózy hrůzu..Pokud se mi ho nepodaří přesvědčit asi nám nic jiného nezbyde :(

Lišťičková
Stálice 54 příspěvků 10 inzerátů 26.10.18 14:02

Ahoj, každá rada drahá. Pokud ho nepresvedcis po dobrem, asi bude muset pod narkozu. Dětské zuby se kazi strašně rychle, kor když tam jsou díry a je obnažený… To už i ty 3 týdny je dost. Samozřejmě to může skončit zánětem zubu a v bolestech bude zoubek muset ven… Já bych zcela vážně uvažovala o sedací, nebo narkoze, je to podle me menší zlo.
Osobně nechapu, proč mu to nechali otevřené a nedali tam alespoň provizorku která není tak náchylná na vlhko a snese trochu kompromis při ošetření. A naplánovat další kroky. Takhle poslat dítě domu a nechat to byt…? :think:

tininas
Ukecaná baba ;) 1370 příspěvků 26.10.18 14:04
@Oplatečka píše:
Ahoj, jdu se poradit..Syn, 4roky, od malička odmítavý a negativistický..Při preventivní prohlídce mu zubař našel 3 malé kazy..Přesvědčila jsem syna aby si je nechal zpravit tak mu je zubař vyvrtal což bylo bez problémů ale syn začal vyšilovat když mělo dojít na plombování. Lékař mu to v tomto stavu samozřejmě nezaplomboval a řekl že máme dojít jindy až na tom bude lip. Jenže je to už tři týdny a syna žádným způsobem nemohu přesvědčit..vidím že ho to začíná bolet, pořad na té straně jakoby,,podsává" a strka si tam prst..ale nepřizná to..Jak daleko může dojít otevřený zub? Mam strach z nějakého zánětu kosti apod, už si vážně nevíme rady jak ho přesvědčit :(

Ahoj.

Vím, že to bude hodně smělá otázka, ale nechceš vyměnit zubaře?

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1205 příspěvků 26.10.18 14:09
@Lišťičková píše:
Ahoj, každá rada drahá. Pokud ho nepresvedcis po dobrem, asi bude muset pod narkozu. Dětské zuby se kazi strašně rychle, kor když tam jsou díry a je obnažený… To už i ty 3 týdny je dost. Samozřejmě to může skončit zánětem zubu a v bolestech bude zoubek muset ven… Já bych zcela vážně uvažovala o sedací, nebo narkoze, je to podle me menší zlo.
Osobně nechapu, proč mu to nechali otevřené a nedali tam alespoň provizorku která není tak náchylná na vlhko a snese trochu kompromis při ošetření. A naplánovat další kroky. Takhle poslat dítě domu a nechat to byt…? :think:

Bohužel syn je problémový, to by bylo na jinou diskusi, a nebylo možné v jeho stavu už v ústech provést vůbec nic..na sedaci jsem se šla domluvit s naší doktorkou a ta řekla že pro takové dítě je sedace zbytečná, že to nepomůže..zubař za to nemůže, asi předpokládal že ho za den, dva přesvědčím…syn se prostě zabředne a dostane se až do záchvatu..měla jsem to v dětsví já i ségra, ale nás prostě ,,zasedli" chytli hlavu do kravaty a jelo se..to už dnes asi těžko.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1205 příspěvků 26.10.18 14:11
@tininas píše:
Ahoj.Vím, že to bude hodně smělá otázka, ale nechceš vyměnit zubaře?

To ne, jak píšu výše, toto je v synovi, lékař je skvělej, ale dítě v histerickém záchvatu prostě neošetří.

Lišťičková
Stálice 54 příspěvků 10 inzerátů 26.10.18 14:16
@Oplatečka píše:
Bohužel syn je problémový, to by bylo na jinou diskusi, a nebylo možné v jeho stavu už v ústech provést vůbec nic..na sedaci jsem se šla domluvit s naší doktorkou a ta řekla že pro takové dítě je sedace zbytečná, že to nepomůže..zubař za to nemůže, asi předpokládal že ho za den, dva přesvědčím…syn se prostě zabředne a dostane se až do záchvatu..měla jsem to v dětsví já i ségra, ale nás prostě ,,zasedli" chytli hlavu do kravaty a jelo se..to už dnes asi těžko.

Jasný, tak v tom případě sedace ne. A bohužel celkovka. Není to žádná sranda, chápu, taky bych u své dcery váhala, ale ty už nemáš asi jinou možnost. Takhle o ty zuby s největší pravděpodobnosti přijde.
Jinak i dnes jde chytit do kravaty jak pises. Záleží holt na doktorovi a rodičích… Nekomu je to holt jedno. Ale je to myslím kontraproduktivní, pak už to dítě nedostanes ani mezi dveře a je zadelano na slušné trauma.

Monique123
Stálice 81 příspěvků 26.10.18 14:20

@Oplatečka to chápu, hlavně tohle je brnkačka, nedej bože aby mu pak museli dělat něco vážnějšího…

@tininas viděla jsem podobně hysterického kluka u naší zubařky, která je mladá, má úžasný přístup k dětem a měla tam kluka, asi 8 let, kýval se mu mléčný zub a on ječel totálně nepříčetně jen, že si měl vypláchnout pusu vodou, cvičil i s maminkou, že bude celý den ze školy doma atd… S takovým neudělá nikdo nic moc

Lišťičková
Stálice 54 příspěvků 10 inzerátů 26.10.18 14:21

Jinak neboj, nejsi v tom sama. Moje dcera je taky hrozny beran. U zubaře ještě pusu neotevřela, doktor kouká z dálky…což ma samozřejmě nulovou hodnotu to vyšetření. Já mám výhodu v tom, ze jsem „od fochu“, takže si to hlídal sama. A cistime o 106, to ji prostě zalehnu a jedeme, veškerá kontaktní výchova jde prostě stranou… Protože vim, ze mít kaz, dopadneme úplně stejně…

tininas
Ukecaná baba ;) 1370 příspěvků 26.10.18 14:30

Edit: Svůj příspěvek jsem smazala z důvodu, že na něj nikdo nereagoval a byly zde informace o mých dětech. Také nechci, aby tyto informace mé děti nesly nelibě. :)

Příspěvek upraven 26.10.18 v 15:03

Kakika
Extra třída :D 15000 příspěvků 26.10.18 14:43

@Lišťičková První dva roky u syna se divím, že u nás nestála za dveřmi sociálka. Podle hesla: „čištění zubů je jediné povolené domácí násilí“ všichni věděli, kdy se u nás čistí zuby.

@Oplatečka pak nezbyde nic jiného, než tu narkózu. Synovi zubař vrtal dva zuby ve třech letech. Jak píšeš ty…vrtání v pohodě a když mělo přijít na zadělání, tak blok. Naštěstí si to nechal po chvíli vysvětlit, ale po dohodě se zubařem jen amalgám, takže měl do letoška dva černé flíčky na ploše spodních čtyřek a při každém úsměvu to bylo vidět. Letos jsou konečně oba zuby venku. Ale vážně bych měla strach, že od zkažených mléčných se zkazí i trvalé. Zuby bude potřebovat celý život, byla by škoda zadělat na jejich poškození už teď.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1205 příspěvků 26.10.18 14:47

On držel ukázkově při vrtání, vyplachoval..ale prostě si vzal do hlavy že plombu tam nechce a začla scéna..Doma jsem vysvětlovala, ukazovala manželovy plomby, že to nic neni.Ne, proste tam on nic mít nebude. Takže není to o strachu z bolesti, je to prostě ,,zásek" .Je mi líto ho dávat pod narkózu kvůli nejjednoduššímu bezbolestnému kroku ale jak jinak když ho prostě přesvědčit nedokážem :nevim:

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 32909 příspěvků 26.10.18 14:51

Kluk má panickou hrůzu ze zubaře. Takže v 7.5 letech mu zuby musely opravovat pod analgosedací. Když se dítě zasekne, tak se s ním nedá hnout. A to jsem ho doma připravovala na vrtání, slíbil že si to opravit nechá. A stejně se tam rozbrecel tak, že měl úplně popraskané žilky v očích i jejich okolí.

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 26.10.18 15:32

@Oplatečka zkuste nejdriv tu analgosedaci. u syna se taky dva zubari nezavisle na sobe bali, ze mu nebude fungovat. ale riskli jsme to a fungovala skvele. obavam se, ze po trech tydnech stejne ty zuby bude muset prevrtat. mlecne se strasne rychle kazi…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >