Nechci kojit - Mělnická porodnice

Anonymní
5.12.19 14:27

Nechci kojit - měnická porodnice

Zdravím holky :mavam:

Jdu s osemetnym dotazem, pro některé možná nepochopitelnym, ale zeptat se musím.
Prosím zachovat anonym.

Zajímalo by mne, zda má některá z maminek, která v nejbližší době, rodila v mělnické porodnici, zkusenost s tim, ze už předem věděla, že nechce kojit a zda to tam respektovali a nekoukali na Vas skrz prsty? A zda to vůbec akceptovali?
Po zkušenosti se synem, jsem rozhodlá, že kojit v žádném pripade nechci, mam k tomu své duvody a trochu se bojim reakce personálu…
Díky, za případné info.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

6212
5.12.19 14:28

A čeho se bojíš? Jsi dospělá, svéprávná žena, je to jen tvé rozhodnutí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4529
5.12.19 14:31
@Anonymní píše:
Zdravím holky :mavam:

Jdu s osemetnym dotazem, pro některé možná nepochopitelnym, ale zeptat se musím.
Prosím zachovat anonym.

Zajímalo by mne, zda má některá z maminek, která v nejbližší době, rodila v mělnické porodnici, zkusenost s tim, ze už předem věděla, že nechce kojit a zda to tam respektovali a nekoukali na Vas skrz prsty? A zda to vůbec akceptovali?
Po zkušenosti se synem, jsem rozhodlá, že kojit v žádném pripade nechci, mam k tomu své duvody a trochu se bojim reakce personálu…
Díky, za případné info.

No, nevím jaké máš důvody, ale já bych se také nekoukala pozitivně. Jistě že bych se snažila ovládat a být k tobě slušná, ale byla by to z mé strany pouhá slušnost. Já ale v té porodnici nebudu, třeba to tam sestry mají postavené jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4980
5.12.19 14:32

Jen napíšu, že každé dítě je úplně jiné a jestli jsi se synem měla problémy, tak s druhým vůbec přijít nemusí.
Pokud si najdeš šikovnou laktační, která za tebou přijde už do porodnice (protože na Mělníku to je klasika - většina rad v porodnici vede k velkým problémům s kojením), tak se může stát, že všechno poběží jak na drátkách a žádný problém vůbec nenastane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5642
5.12.19 14:33

Nevím, kde je u tebe zakopaný pes, ale já syna nekojila, takže na druhé jsem byla psychicky připravená, že taky ne, doma UM a vyvařené flašky a víš co? Dcera rozhodla, že se kojit chce, přísavka, šlo jí to, nic nikdy nebojkotovala. Klidně vezme i flašku s UM a pak zase prs - nejsem vázaná s ní být 24/7.
A jinak klidně to řekni, při příjmu, nebo jak dítě porodíš. Určitě se budou ptát a zkoušet, ale musí to vědět a začít hned dítě přikrmovat/krmit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.12.19 14:38
@Enmamma píše:
No, nevím jaké máš důvody, ale já bych se také nekoukala pozitivně. Jistě že bych se snažila ovládat a být k tobě slušná, ale byla by to z mé strany pouhá slušnost. Já ale v té porodnici nebudu, třeba to tam sestry mají postavené jinak.

A co Tě vede k tomu, koukat na člověka blbě, jen kvuli tomu, ze nechce kojit?
Nevíš souvislosti, nevíš nic…
Není to každého věc? Kazdeho rozhodnutí? Tvého dítěte se to netýká…

• Nahlásit
  • Citovat
5.12.19 14:39

@Enmamma u nekterych maminek muze laktace a kojeni napr. zhorsovat anebo i zacit poporodni deprese/laktacni psychozu. Neni vzacnosti, ze ustoupeni od kojeni vyresi psychicke problemy bez nutnosti antidepresiv. Sama jsem mela poporodni depresi a nastesti jsem se zvladla z toho dostat se zachovanim kojeni a bez AD, ale bylo to na stole jako varianta, ze bychom zkusili nekojit. Je to sice skoda, ale psychicka pohoda matky je rozhodujici pro spravny vyvoj miminka. Zakladatelka muze kuprikladu mit tuto zkusenost s prvnim miminkem a napodruhe to nechce zazit. A treba by o necem takovem nechtela diskutovat v porodnici se sestrami. Obavam se ale, ze primarne budou vzdy zkouset presvedcit ke kojeni :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.12.19 14:40

Jinak holky díky… zkusím to tedy zmínit možná hned v poradne a uvidim, co bude…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.12.19 14:41
@Brevnovanka88 píše:
@Enmamma u nekterych maminek muze laktace a kojeni napr. zhorsovat anebo i zacit poporodni deprese/laktacni psychozu. Neni vzacnosti, ze ustoupeni od kojeni vyresi psychicke problemy bez nutnosti antidepresiv. Sama jsem mela poporodni depresi a nastesti jsem se zvladla z toho dostat se zachovanim kojeni a bez AD, ale bylo to na stole jako varianta, ze bychom zkusili nekojit. Je to sice skoda, ale psychicka pohoda matky je rozhodujici pro spravny vyvoj miminka. Zakladatelka muze kuprikladu mit tuto zkusenost s prvnim miminkem a napodruhe to nechce zazit. A treba by o necem takovem nechtela diskutovat v porodnici se sestrami. Obavam se ale, ze primarne budou vzdy zkouset presvedcit ke kojeni :nevim:

Díky za zastání, lecim se s panickymi ataky…a s poporodni depresí, mám též bohužel zkušenost…

• Nahlásit
  • Citovat
5.12.19 14:45
@Anonymní píše:
Díky za zastání, lecim se s panickymi ataky…a s poporodni depresí, mám též bohužel zkušenost…

:hug: je to hodne narocne, ale lide o tom malo vi o te souvislosti a smahem mohou odsoudit, te treba je maminka jen pohodlna a proste kojit nechce, ale ta souvislost je prokazana mezi laktaci a psychikou. Vubec bych se nestydela to rict uz v poradne, mam pro to velke pochopeni, moje sestinedeli bylo peklo a az ted v pul roce maleho muzu rict, ze se citim opravdu lepe, ale uz ted me svira strach z druheho miminka, jak to zvladnu. Drzim palce a nedejte se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 14:47
@Anonymní píše:
Jinak holky díky… zkusím to tedy zmínit možná hned v poradne a uvidim, co bude…
Řekni to doktorovi v poradně, dostaneš prášky po porodu na zastavení laktace, budeš to mít ve zprávě pro sestry a vše ok.;)
Vůbec se tím nestresuj!
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 14:49
@Anonymní píše:

Daaaaleko lepší pro mimčo láhev než uplakaná nebo dokonce na*raná mamka, držím palce, vše bude ok!!:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1689
5.12.19 14:51
@Brevnovanka88 píše: :hug: je to hodne narocne, ale lide o tom malo vi o te souvislosti a smahem mohou odsoudit, te treba je maminka jen pohodlna a proste kojit nechce, ale ta souvislost je prokazana mezi laktaci a psychikou. Vubec bych se nestydela to rict uz v poradne, mam pro to velke pochopeni, moje sestinedeli bylo peklo a az ted v pul roce maleho muzu rict, ze se citim opravdu lepe, ale uz ted me svira strach z druheho miminka, jak to zvladnu. Drzim palce a nedejte se :hug:

Moc děkuji za milou odpověď a pochopení…
Ono právě spoustu lidí tahle rozhodnutí odsoudí, ale nikdo do toho nevidí a nikomu bych nepřála, potýkat se s tim, s čím mám zkusenosti…
Dlouho jsem se odhodlavala, to vubec napsat sem na EM, protože vim, jak to tu chodí a ze tu je hned každý kamenovan, ale trochu jsem doufala, ze se nekdo objeví se stejnou zkušeností a ja aspon nebudu ve stresu a v depresi už dlouho předtím, nez to v porodnici povím…a budu vedet případně s čím počítat, ale samozřejmě pocitam s tou nejhorší variantou..
No, moc Ti děkuji, nedám se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1689
5.12.19 14:52

No, tak už nejsem ani anonymní :D
Ale to je jedno… budu doufat, že me tu nenachyta někdo známý, jeste to spousta lidí neví :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1689
5.12.19 14:53
@Trnečka137 píše: Řekni to doktorovi v poradně, dostaneš prášky po porodu na zastavení laktace, budeš to mít ve zprávě pro sestry a vše ok.;)
Vůbec se tím nestresuj!

To by bylo super a dost by se mi ulevilo :andel:
Dekuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama