Reklama

Něco bude špatně, dostala jsem menstruaci dřív

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 10:28
Něco bude špatně

Poslední měsíc se snažím stravovat střídmě. Zvýšila jsem pitný režim, nepřecpávám se. Nemám sice žádnou závratnou fyzickou námahu, ani necvičím, ale překvapilo mě, že jsem menstruaci dostala o týden dřív, než měla přijít. Shodou okolností není ani bolestivá, pro mě celkem nezvyk, ale říkám si, co se stalo, že to přišlo tak brzy. Přemýšlím, jestli to není tím, že poslední tři týdny nebylo vůbec nic intimního. Co na to může mít vliv? Nerada bych skončila a za pár dní měla další. :zed:

Reklama

Reakce:

Apaji
Kelišová 5338 příspěvků 20.01.17 10:36
@Anonymní píše:
Poslední měsíc se snažím stravovat střídmě. Zvýšila jsem pitný režim, nepřecpávám se. Nemám sice žádnou závratnou fyzickou námahu, ani necvičím, ale překvapilo mě, že jsem menstruaci dostala o týden dřív, než měla přijít. Shodou okolností není ani bolestivá, pro mě celkem nezvyk, ale říkám si, co se stalo, že to přišlo tak brzy. Přemýšlím, jestli to není tím, že poslední tři týdny nebylo vůbec nic intimního. Co na to může mít vliv? Nerada bych skončila a za pár dní měla další. :zed:

Co bylinky a bylinkové čaje? Nepiješ nějaké na podporu hubnutí či v rámci detoxu a zdravého životného stylu? Hodně bylin ovlivňuje menstruační cyklus.

mamutik
Stálice 64 příspěvků 20.01.17 10:37

Ahoj, a máš jinak MS pravidelnou? Já bych to asi moc neřešila… moje dr vždycky říká „tělo není stroj“ ;-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 10:42

Jinak je vesměs pravidelná, ale naposledy jsem ji dostala 30.prosince a včera se dostavila znova. Nic na hubnutí neberu, byliny nepiju. Pouze jsem zvýšila pitný režim z litru na litr a půl. Ale piju čistou vodu.

ivašot.
Kelišová 6250 příspěvků 20.01.17 10:47
@mamutik píše:
Ahoj, a máš jinak MS pravidelnou? Já bych to asi moc neřešila… moje dr vždycky říká „tělo není stroj“ ;-)

Moje doktorka má podobný názor. Takže já bych jeden kratší a neobvyklý cyklus také neřešila.

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 20.01.17 10:48

Ano, příliš razantní změna stravování může rozhodnit hormonální cyklus.

Co to znamená jíst střídmě? Pokrýváš alepsoň bazální metabolismus a nebo hladovíš? Hlídáš si dostatečný přjem tuků? Měly by tvořit 20-30% energetického přijmu. Právě absence tuků v potravě mívá vliv na hormonální regulaci.

Jinak pokud chceš svoje tělo proměnit na zdravější, tak necvičit a hladovět je cesta do zničeného metabolismu, jojo efektu a problémů s pletí, vlasy, zuby, hormony a imunitou.

mamutik
Stálice 64 příspěvků 20.01.17 10:48

Pitný režim by mohl mít vliv na to, že MS není bolestívá… ale že může způsobit zkrácení cyklu, to si nemyslím

Apaji
Kelišová 5338 příspěvků 20.01.17 10:50
@Anonymní píše:
Jinak je vesměs pravidelná, ale naposledy jsem ji dostala 30.prosince a včera se dostavila znova. Nic na hubnutí neberu, byliny nepiju. Pouze jsem zvýšila pitný režim z litru na litr a půl. Ale piju čistou vodu.

MS ovlivňuje také stres a vyšší krevní tlak. Zvýšení tekutin o půl litru denně ale krevní tlak nezvýší. To by muselo být mnohem více tekutin. Nicméně taky bych neřešila, že je jednou MS nestandardní. To se může stát kdykoliv. Taky mě to občas potká a pak zase pravidelně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 10:57

Děkuju. Ta úprava stravy není dieta. Spíš jím naposledy v osm večer a neláduju se ještě v jedenáct. Tlak mám nízký, občas normální.

Apaji
Kelišová 5338 příspěvků 20.01.17 11:00

Ještě mě napadá, že některá koření vyvolávají MS - rozmarýn, zázvor, hřebíček a skořice jsou ty hlavní.

Ale jinak bych si nelámala hlavu, leda by se to začalo opakovat.

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 11:04

Tak při hubnutí, sresu, nemoci, apod. se menses může posunout. Já teď při kojení mám taky většinou menses po 3 týdnech :? Doufám, že se to pak upraví, až malou odstavím…

Jarka K
Závislačka 3911 příspěvků 20.01.17 12:14

Tipuji, že špatně je to střídmé stravování. Jestli jsi o hladu.
Jestli to má vliv na menstruaci netuším, ale z jedné dřívější menstruace bych závěry nevyvozovala. Pokud by se to několikrát opakovalo, tak bych zašla k dr.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama