Podezření na domácí násilí

Anonymní
31.1.20 12:31

Něco s ním je

Dobrý den.
Jsem teď v 9.ročníku. Jde o jednoho spolužáka. Musím říct, že je docela oblíbený a ve třídě se s ním baví všichni a mají z něj respekt. Řekla bych, že na první pohled vypadá jako takový ten frajírek. No ale něco jsem spozorovala a nevím, jestli jako jediná. Příjde mi, že má nějaký problém.
Asi je to blbost, ale když zrovna neterorizuje učitele, nějak na něm vidím, jako by se trápil. Prostě takový ten depresivní, vystresovaný, zničený výraz. Fakt… Tohle poznám. Ve škole furt spí a učitele ho napomínají. Přitom má snad samé jedničky, ale když už se stalo, že měl horší známku, tak vyšiloval, jak kdyby byl konec světa a prostě se hádal za každou cenu s učitelem. Několikrát přišel do školy a měl pod okem monokla a modřiny. Pořád má něco s tou samou rukou. Mám pocit, že mu někdo třeba ubližuje, může to být rodina, to by sedělo ten stres kvůli známkám. Nevím… Když se ho učitelé ptali, co furt má s tou rukou a nebo z čeho má ty modřiny, tak pokaždé odpověděl, že spadl. No a tomu se mi nechce věřit, že by byl takové nemehlo a byl furt otlučený kvůli sobě. Otázka je, jak by si toho nikdo nemohl všimnout? Jsem naučena, že pokud si všimnu, že se někdo trápí, tak se mu snažím pomoct. Proto se s ním snažím mluvit, ale když se ho někdo na něco zeptá, tak moc neodpovídá. Nevím, jak to z něj dostat tak, aby se nelekl, protože je mi jasný, že ma strach to někomu říct.
Asi se to sem nehodí, ale chtěla jsem nějakou radu.
Děkuji. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7545
31.1.20 12:34

Nechce mluvit. Zkus to řešit s učitelem, třeba by si mohl rodiče pozvat na schůzku do školy, že si něčeho všiml…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.20 12:52

Ahoj,
je od tebe moc hezké že chceš pomoci někomu, na kom vidíš, že se trápí.
První co můžeš, a to děláš správně, zkus s ním co nejvíce mluvit.
Druhou věc, kterou můžeš udělat, o samotě si o něm a tvém dojmu promluvit s třídním učitelem, případně školním psychologem, pokud máte.
Mám radost, že jsi takhle všímavá a zodpovědná a na druhých ti záleží. Kéž by (i mezi dospělými) bylo více takových lidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
31.1.20 13:01

Ahoj,

moc mě těší ( a musím přiznat, že zároveň i příjemně překvapuje), že se mezi tak mladinkými lidmi jako jsi Ty najdou takové citlivé a vnímavé bytosti, které se snaží řešit problémy. :srdce: Díky, že jsi taková, jaká jsi a pokračuj v tom :)

Pomoci kamarádovi asi bude hodně těžké a bude třeba ze všech stran nějaká ta dávka trpělivosti. Povídej si s ním, v klidu, nenuceně a v průběhu rozhovoru se ho zeptej, jestli ho třeba něco netrápí, ale pomalu a opatrně, je možné, že by se mohl uzavřít do sebe.

Pak je taky možnost promluvit si o tom se školním psychologem, speciálním pedagogem ( pokud na škole někoho takového máte) s třídním učitelem nebo jiným učitelem, ke kterému cítíš největší důvěru. To je na tom hodně důležité, mít v toho člověka, se kterém budeš probírat citlivá témata, mít k němu důvěru. Když jsme jednu dobu měli na zš třídní učitelku, která sice byla moc fajn, ale jinak mladá, nezkušená, tak jsme raději chodili za starší paní učitelkou z výtvarky, o které jsme věděli, že ráda vyslechne, poradí a v případě nutnosti začne i řešit.

Zkus to. Budu držet palce, aby bylo nakonec vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3312
31.1.20 13:12

V takové rodině většinou bývá týráno i více lidí. Pokud je otec tyran, asi bude tyranizovat celou rodinu. Už proto by stálo za to zjistit, jak to tam vůbec je. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5134
31.1.20 13:29
@Anonymní píše:
Dobrý den.
Jsem teď v 9.ročníku. Jde o jednoho spolužáka. Musím říct, že je docela oblíbený a ve třídě se s ním baví všichni a mají z něj respekt. Řekla bych, že na první pohled vypadá jako takový ten frajírek. No ale něco jsem spozorovala a nevím, jestli jako jediná. Příjde mi, že má nějaký problém.
Asi je to blbost, ale když zrovna neterorizuje učitele, nějak na něm vidím, jako by se trápil. Prostě takový ten depresivní, vystresovaný, zničený výraz. Fakt… Tohle poznám. Ve škole furt spí a učitele ho napomínají. Přitom má snad samé jedničky, ale když už se stalo, že měl horší známku, tak vyšiloval, jak kdyby byl konec světa a prostě se hádal za každou cenu s učitelem. Několikrát přišel do školy a měl pod okem monokla a modřiny. Pořád má něco s tou samou rukou. Mám pocit, že mu někdo třeba ubližuje, může to být rodina, to by sedělo ten stres kvůli známkám. Nevím… Když se ho učitelé ptali, co furt má s tou rukou a nebo z čeho má ty modřiny, tak pokaždé odpověděl, že spadl. No a tomu se mi nechce věřit, že by byl takové nemehlo a byl furt otlučený kvůli sobě. Otázka je, jak by si toho nikdo nemohl všimnout? Jsem naučena, že pokud si všimnu, že se někdo trápí, tak se mu snažím pomoct. Proto se s ním snažím mluvit, ale když se ho někdo na něco zeptá, tak moc neodpovídá. Nevím, jak to z něj dostat tak, aby se nelekl, protože je mi jasný, že ma strach to někomu říct.
Asi se to sem nehodí, ale chtěla jsem nějakou radu.
Děkuji. :mavam:

Zkus mu poradit, že když o tom nechce mluvit s tebou, může o tom mluvit anonymně s odborníky na Lince bezpečí. Tam už by věděli, co dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3730
31.1.20 13:34

A co kdyby jsi zkusila zavolat na tu linku bezpečí určitě by ti tam poradili nejlépe. Tady určitě tolik odborníků nebude. Jsi moc dobrá fandím ti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5134
31.1.20 13:42
@Leviatan píše:
A co kdyby jsi zkusila zavolat na tu linku bezpečí určitě by ti tam poradili nejlépe. Tady určitě tolik odborníků nebude. Jsi moc dobrá fandím ti.

To je dobrý nápad. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama