Chřipka nebo viroza

1434
28.1.20 16:30

Chřipka nebo viroza

Ahoj, dcera 8 let, je nemocná. Od soboty večer má teplotu a suchý kašel, začalo to náhle. V neděli horečka vylitla na 39.5, včera dopoledne bez teploty až odpoledne mela 38. Na noc dostala paralen a opět do dnesniho odpoledne bez teploty až teď odpoledne zase 38. Myslíte že je to normální průběh a že se to ještě zlepší nebo s ní mám jít radši k lékaři. Jinak je veselá a krom toho mírného kašle ji nic není. Moc nemarodi takže nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

60075
28.1.20 16:42

@Petrlis krasny prubeh nemoci. Do 38,5 zadne leky nedavam. Dcera ted mela 39 az 41 sedm dni a skoncila v nemocnici se zapalem plic. Prubezne jsme chodili k doktorce. U chripky bych cekala vyssi teploty a horsi prubeh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18055
28.1.20 16:57

Tohle ted dost řádí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13209
28.1.20 17:12

Syn měl temto průběh minulý týden. teploty 3 dny a pak dobré, jen se rozjel kašel. K doktorce chodím, když nejdou vysoké horečky srazit déle jak 3 dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1434
28.1.20 17:12

Myslíte že mám teda ještě počkat nebo jít k lékaři?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17590
28.1.20 17:18

Resila jsem u sve dcery. Stejny prubeh, nahly zacatek, horecky od patecni noci do vcera, 38-39. Dnes ma uz max. zvysenku, kasle, ma rymu. Myslim, ze to chripka neni, nikdo to u nas doma nechytil a rekla bych, ze priznaky nejsou uplne typicke. Spis nejaka urputnejsi viroza. Ale u nich ve tride to ma pulka tridy vcetne ucitelky, vsichni podobny prubeh. U dr. jsem nebyla, stejne se tim nemuze nic udelat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
28.1.20 17:23

Teda trochu mimo tema, ale zeptat se musim :) @Petrlis pises, ze mala ma 8 let a moc nemarodi - jak jste toho docili? Nejaky rady, figle? U nas jsou deti na hromade docela casto. Diky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1434
28.1.20 17:30

@Andymo nevím jak jsme toho docílili, ale takhle marodí snad poprvé, vždy měla teplotu jeden den a nic. Jo trpí na rymu ale nic víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13209
28.1.20 17:38

Osobně bych k doktorce nešla, když to má zlepšující se tendenci a ty nepotřebuješ papír na OČR. A i pro ten papír bych si zašla bez dítěte. Jen budeš riskovat, že si od doktorky odnesete ještě něco lepšího. POkud se dítě po zdravotní stránce lepší, tak s ní doktorka nic zásadního dělat nebude, Prohlédne ji a velmi pravděpodobně řekne, že máte pokračovat v léčbě. Ale píšu, jak bych se zachovala já u svého dítěte. Neznám tvé dítě a jeho průběhy chorob. A co si jen doktorce zavolat o konzultaci? Takto jsem to řešila minulý týden, dokonce jsem mluvila jen se setřičkou. Ale já s ní potřebovala i probrat, jak dávkovat léky na teplotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4669
28.1.20 21:31

S tim samym bojujeme ted taky, dcers 8 let, po 4 dnech odesli teploty a zustal,,jen”urputny kasel :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60075
28.1.20 21:33

@Petrlis ne, jeste tam chytnete neco horsiho. Pockala bych par dni a zmizi to pravdepodobne samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17046
3.2.20 18:16

Dcera nebývá nemocná, ani teploty a teď má už 5. den horečky, kašel, rýmu. Už je dost unavená, dá si max. jedno jídlo denně, tak jsem šla k Dr. a nic nového jsem se nedozvěděla. Dnešní ráno měla poprvé jen zvýšenou teplotu, tak jí prý to čekání u Dr. pomohlo (blbý vtip, čekali jsme skoro tři hodiny).

Dle Dr. je letošní chřipka dlouhá a ošklivá.

Jinak jedna to měla v lehčí formě před tou nejmladší, nejstarší to zas chytl od nejmladší… Zbývám už tak nějak jen já. Dopuji se čím můžu, abych odolala.

PS: Na ošklivý kašel předepsala Erdomed, který má ale dlouhodobý výpadek a nesehnala jsem v žádné formě a alternativa neexistuje. Takže jedině ACC jako slabší „odvar“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2509
8.2.20 05:48

Syn 11 dostal horečky 39+, trvaly 3 dny, velké bolesti hlavy, břicha, pocit na zvracení, zimnice, motolice, suchý kašel, byl úplně mimo a od něj jsem to chytla já a dcera. Úplně nás to položilo, mně se ještě přidaly bolesti svalů a kloubů, zad a pálení kůže. Doktorka nám určila chřipku. Nepamatuju, kdy nás něco takhle rychle a všechny položilo 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17046
8.2.20 14:03
@Veveří píše:
Syn 11 dostal horečky 39+, trvaly 3 dny, velké bolesti hlavy, břicha, pocit na zvracení, zimnice, motolice, suchý kašel, byl úplně mimo a od něj jsem to chytla já a dcera. Úplně nás to položilo, mně se ještě přidaly bolesti svalů a kloubů, zad a pálení kůže. Doktorka nám určila chřipku. Nepamatuju, kdy nás něco takhle rychle a všechny položilo 8o

Také nepamatuji takovouhle smršť. Syn má dnes už 8. den horečky :(. Dcera je na tom po týdnu lépe. Já zatím bojuji s nachlazením, průdušky. Tak snad nepřijde to samé, co u dětí 8o.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17046
10.2.20 16:24

Tak dnes stanoven doktorkou těžký zápal plic :(.  :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu