Musí učitel dítě dopravit zpět do školy po akci mimo školu?

Anonymní
28.1.20 08:31

Rozchod dětí daleko do školy

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to s rozchodem dětí po kulturní akci. Mám na mysli děti do 15 let. U dcery ve škole (nově osmiletý gympl) chodívají do kina, divadla a podobně, program skončí a děti jsou vypuštěny. Zůstala jsem v šoku, protože jsem měla za to, že je učitelé musí odvézt zpět do školy. Pracovala jsem na několika školách (ne jako učitel) a všude museli učitelé své žáky doprovázet. Pokud chtěl žák jít sám, musel donést od rodičů papírek, že rodiče za něj přebírají zodpovědnost. A u dcery najednou „jeďte si sami“ a nám to jen oznámí jako hotovou věc.
Dcera je malá, drobná, navíc teď jedou na akci do čtvrti, kde není bezpečno ani za bílého dne, a mně se přístup školy samozřejmě nelíbí. O to víc, že tentokrát ji nestíhám vyzvednout. Mám někde nějakou oporu? Musí učitel dítě dopravit zpět do školy, nebo je opravdu jen tak může vypustit a neřešit? A kdyby se dítěti něco stalo, tak kdo za to bude zodpovědný?
prosím anonym, citlivé téma a osobní údaje o dítěti…

P. S.: Neřešte prosím, že dcera nechodí sama. Vím, že mnoho dětí v jejím věku chodí samo. Takto jsme se s manželem domluvili a měnit to zatím nebudeme. Prosím o vyjadřování se jen a pouze k přístupu školy, děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

966
28.1.20 08:37

Dcera je tedy v seste tride. Zvladne to, jsi trochu precitlivela, delas ji medvedi sluzbu. Kdyz ja chodila na gympl, bylo to stejne. Ne kazdy chodil na obed, nebyl duvod se hromadne vracet do skoly. Na gymplu je potreba projevit trochu samostatnosti, prijit pro me do primy mama, tak se spoluzaci dorvou smichy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6304
28.1.20 08:37

Treba chtej podporit vztahy deti ve tride aby se domluvily, ze pujdou ve skupinkach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60440
28.1.20 08:39

Myslím, že obvyklé je to tak, jak píšeš ty, že by to mělo být. Jinak tipuji, že na víceletém gymlu k nim mají zkrátka přístup jako ke středoškolákům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
28.1.20 08:43

Pokud jsme potom už neměli vyučování tak nás taky pouštěli samotné. Někdo šel na oběd někdo domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16143
28.1.20 08:45

My jsme to tak taky měli, dokonce na základce, když byla akce tak sme tam sami dojeli a po skončení sme sami jeli domů. Nedovedu si představit, že by děcko v 6 třídě minimálně, nedokázalo dojet odnekud domu, natož když určitě aspoň část cesty pojede s někým ze třídy. Bych se propadla hambou, kdyby pro mě na školní akci přijela máma 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.20 08:47

Dcera je v primě ( Praha) a třídní nám říkal, že pokud chceme, aby se děti po akci nemusely vracet do školy, musíme napsat lísteček.
Jinak musí odvést dítě ke škole a až tam ho vypustit. Že po dobu vyučování za něj mají zodpovědnost.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.1.20 08:50

Prosila jsem, abyste neřešili, že dceru vodíme. Měnit to zatím nebudeme a raději budu „přecitlivělá“, než řešit napadení svého dítěte. Nejsem přecitlivělá. Dceřini spolužáci už byli dvakrát napadeni, a nepomohlo jim ani to, že šli ve skupince. Holt ta druhá skupinka byla početnější… A sotva by tam denně postávali měšťáci, kdyby ta místa byla bezpečná… Navíc dcera je maličká, a agresoři si troufli na mnohem vyšší spolužáky. Prostě ne, dceru zatím samotnou nepustíme.

Chtěla bych jen vědět, jestli mám někde oporu, v nějaké vyhlášce… Nedaří se mi nic dohledat…

• Nahlásit
  • Citovat
14701
28.1.20 08:50

Podívej se na školní řád, jak to mají ošetřené tam. Jestli se bojíš, tak popros vyučující, aby dceru doprovodili zpět do školy. Tvůj přístup komentovat nebudu, je to tvoje věc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.20 08:51

@Kriss Tina Raději ať se propadne hanbou, než abych ji vezla do nemocnice na ošetření nebo platila tisíce za nové brýle…

• Nahlásit
  • Citovat
5344
28.1.20 08:54

Dítě v šesté třídě. Tento čtvrtek se hodinu učí, další dostanou vysvědčení a pak jdou do kina (cca 25 minut pěšky od školy). Pokud si donesou lísteček, že po kinu mohou hned jít (paní učitelka navrhovala dětem pizzerii, kebab apod. - stále se stmeluje kolektiv) a rodič přebírá odpovědnost, tak je učitelka pustí. Což syn papír dostane. Je normálně samostatný, domů trefí bez potíží a považuji to za přínosné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
28.1.20 08:55

Podívej se do školního řádu, případně se zeptej ředitele..u nás na ZŠ se vracejí všichni zpět ( pokud nemají lístek od rodičů ), ale gympl je už něco jiného bych řekla. Dle zákona to stanovené nebude, bude to podle řádu školy asi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.20 08:56

@Janli Do školního řádu jsem se samozřejmě dívala a bohužel toto tam zmíněno není. Jen že se mohou účastnit školních akcí. A děkuji, že můj přístup nekomentuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.1.20 08:57

@smurfka Ve školním řádu to není. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.1.20 08:59

@Hořec Dcera taky domů trefí, o tom to není. Je to jen a pouze o místech, kde se pohybuje. U nás je bezpečno, takže ještě na základce chodila sama. Teď se pohybuje v místech, kde bezpečno není, kde denně stojí měšťáci…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama