Učitelka tvrdí, že má dcera Aspergerův syndrom

Anonymní
24.1.20 16:29

Asperger-narceni ucitelky

Ahoj, chci se zeptat. Na tridnich schuzkach si me ucitelka nechala jako posledni suverene mi oznamila, ze si mysli, ze dcerka ma aspergeruv syndrom. Rekla mi par prikladu, na zaklade kterych sve podezreni ma - ptala jsem se doma holky a ta mi tyto situace vylicila uplne jinak nez ucitelka. Absolutne bych nerekla, ze holce neco je, je komunikativni, ma rada spolecnost deti… podle ucitelky neudrzuje ocni kontakt-coz taky muzu absolutne vyloucit, bavi se ve skole se 3-4holkama coz je podle ucitelky malo, ostatni holky ji ale proste „nesedly“… za sebe muzu rict, ze je to zdrava holka. Jak by jste na toto narceni reagovaly vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21915
24.1.20 16:38
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat. Na tridnich schuzkach si me ucitelka nechala jako posledni suverene mi oznamila, ze si mysli, ze dcerka ma aspergeruv syndrom. Rekla mi par prikladu, na zaklade kterych sve podezreni ma - ptala jsem se doma holky a ta mi tyto situace vylicila uplne jinak nez ucitelka. Absolutne bych nerekla, ze holce neco je, je komunikativni, ma rada spolecnost deti… podle ucitelky neudrzuje ocni kontakt-coz taky muzu absolutne vyloucit, bavi se ve skole se 3-4holkama coz je podle ucitelky malo, ostatni holky ji ale proste „nesedly“… za sebe muzu rict, ze je to zdrava holka. Jak by jste na toto narceni reagovaly vy?

Poděkovala bych jí za stanovení diagnózy „od stolu“ a hodila bych to za hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 16:41

Hustý, ani má kolegyně psycholožka PHDr. si netroufne na takovou diagnózu po 30-ti letech praxe.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.1.20 16:49

Prave me i zarazilo s jakou jistotou v hlase mi to oznamovala, holka chodi do 5tridy a ze s ni budeme mit pekny zahul na druhem stupni atd. Pritom se uci pekne, ma jednicky, dvojky… no chystam se za ni a reknu ji k tomu svoje.

• Nahlásit
  • Citovat
2175
24.1.20 16:50

Tak často na tyhle diagnozy navedou učitelky, vždyť s těma dětma jsou 5× týdně půlku dne, pokud se teda bavíme o prvostupňových. A často na tom něco je. Protože ty děcka vidí jinak než rodiče. A taky mají zkušenosti.

Tím ale vůbec neříkám, že je to váš případ, jen že není potřeba se hned zbytečně navážet do učitelky.

Já osobně, pokud bych sama někde v koutku duše neměla žádné podezření, tak bych to nechala být. A naopak oceňuju, že se toho hned nechytáš a neobjednáváš do poradny, protože dneska je to moda, rodiče hned vidí úlevy apod., jsou samej papír, samej psycholog,,,mám kolem toho sebe dost a už na to začínám být alergická.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13433
24.1.20 17:07

Tak učitelka se zachovala celkem taktně, nechala si tě jako poslední, aby ostatní nic neslyšeli. A řekla ti, že si myslí, že má dcera AS. Je na tobě, co s tím uděláš. Nevím, proč se na učitelku chystáš, svoje jsi jí mohla říci hned. A je jen na tobě jak se k tomu postavíš. Buď nedělej nic nebo jdi říct té drzé učitelce svoje nebo objednej dceru na vyšetření a tam se domněnka buď potvrdí nebo vyvrátí. Výsledky vyšetření nejsi povinna nikomu ukazovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3856
24.1.20 17:17

Já bych to nástupem na učitelku neřešila. Spíše bych se zamyslela.
Ale je fakt, že vodítkem nemusí být počet kamarádek, protože když se nesejde vhodná parta, tak si s někým není co říct a to může být i s většinou třídy. Z toho bych nesoudila.

Navíc si myslím, že kdyby ses tam šla hádat do krve, tak jako co získáš? Nic. A pak se za pár let ukáže, že dítěti něco je. Spíše sleduj a časem uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 17:21

Nemyslim to tak, ze tam naletim a budu neprijemna. Kdyz mi to rikala, tak jsem pomalu nebyla schopna slova-vubec jsem netusila o jake „nemoci“ mluvi. A ze strany ucitelky to sdeleni nebylo prave moc taktni. Jak jsem psala oznamila mi to jako jasnou zpravu a doplnila jak to budeme mit tezke na druhem stupni jakoby mela v ruce nejaky papir.
Ja pochybnosti o zdravi holky nemam, mame kolem sebe prave dost lidi s detma (s vrstevnikama) a nikdy se jich nestranila a dalsi a dalsi chovani ktere se vztahuje k teto diagnoze vubec neodpovida chovani holky.

• Nahlásit
  • Citovat
13433
24.1.20 17:28

Nechat si od učitelky vysvětlit s odstupem proč si myslí, že dcera má AS není vůbec špatný nápad, pokud ti to nevysvětlila napoprvé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21341
24.1.20 17:39
@Anonymní píše:
Nemyslim to tak, ze tam naletim a budu neprijemna. Kdyz mi to rikala, tak jsem pomalu nebyla schopna slova-vubec jsem netusila o jake „nemoci“ mluvi. A ze strany ucitelky to sdeleni nebylo prave moc taktni. Jak jsem psala oznamila mi to jako jasnou zpravu a doplnila jak to budeme mit tezke na druhem stupni jakoby mela v ruce nejaky papir.
Ja pochybnosti o zdravi holky nemam, mame kolem sebe prave dost lidi s detma (s vrstevnikama) a nikdy se jich nestranila a dalsi a dalsi chovani ktere se vztahuje k teto diagnoze vubec neodpovida chovani holky.

To už vidím, jak ti to „suverénně“ oznámila jako „hotovou“ věc. Mezi tvým vnímáním toho sdělení a skutečnou formou bude propast jak Macocha. A taky jak tam naletíš a budeš nepříjemná. Od počítače se to nabíhá, ale ty se neumíš ani zeptat, proč si to myslí. Jestli paní učitelka vyslovila nějaké podezření, zřejmě měla nějaký důvod. Možná zamyslet se nad ním by nebylo od věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
24.1.20 17:41

To je zajímavá situace. Nemohla by prosím Tě popsat blíže argumenty, které učitelka uváděla? A proč by se podle ní vcelku bezproblémové výsledky měly zhoršit? Já tomu teda nerozumím. Myslela jsem, že lidé trpící tímto syndromem mají problémy už od začátku školní docházky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 17:42
@hanka.br. píše:
To už vidím, jak ti to „suverénně“ oznámila jako „hotovou“ věc. Mezi tvým vnímáním toho sdělení a skutečnou formou bude propast jak Macocha. A taky jak tam naletíš a budeš nepříjemná. Od počítače se to nabíhá, ale ty se neumíš ani zeptat, proč si to myslí. Jestli paní učitelka vyslovila nějaké podezření, zřejmě měla nějaký důvod. Možná zamyslet se nad ním by nebylo od věci.

Tak chtela bych videt vas jak by jste reagovala. Jak jsem psala nemam v povaze tam naletet a vyrvavat. Ale sdelit ji sve stanovisko (po zjisteni o co se jedna)… a jak jsem psala tak to bylo. Nejsem zadna pohadkarka.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.1.20 17:45
@amylon píše:
To je zajímavá situace. Nemohla by prosím Tě popsat blíže argumenty, které učitelka uváděla? A proč by se podle ní vcelku bezproblémové výsledky měly zhoršit? Já tomu teda nerozumím. Myslela jsem, že lidé trpící tímto syndromem mají problémy už od začátku školní docházky.

Rikala, ze je zvlastni, ze se bavi jen se 3-4 holkama ze tridy. Potom, ze ocni kontakt primo s tou ucitelkou neudrzuje (coz se ani nedivim, protoze p. ucitelka kouka jak sova pri uplnku)… a pak, ze mely deti neco udelat a holka, ze nevedela co ma delat. A podle dcerky to bylo tak, ze zrovna dosla z wc, tak se ucitelky ptala co ma delat a ta podle tohoto zhodnotila holku jako AS

• Nahlásit
  • Citovat
11904
24.1.20 17:46
@Russet píše:
Poděkovala bych jí za stanovení diagnózy „od stolu“ a hodila bych to za hlavu.

Asi tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
24.1.20 17:47
@Anonymní píše:
Tak chtela bych videt vas jak by jste reagovala. Jak jsem psala nemam v povaze tam naletet a vyrvavat. Ale sdelit ji sve stanovisko (po zjisteni o co se jedna)… a jak jsem psala tak to bylo. Nejsem zadna pohadkarka.

Aha, takže ty jsi ani nevěděla, o co se jedná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama