Učitelka tvrdí, že má dcera Aspergerův syndrom

Napsat příspěvek
Anonymní
24.1.20 17:57
@amylon píše:
Aha, takže ty jsi ani nevěděla, o co se jedná?

V tu chvili ne. Jen rikala, ze nejaka holka od dcery ze tridy to ma a ze tedy sedi povetsinu casu sama v lavici. Takze jsem si to prisoudila k nejakemu samotarstvi-tak jsem jen rikala, ze ma holka rada spolecnost.

• Nahlásit
  • Citovat
12643
24.1.20 17:57

Jinak oční kontakt - s tebou ho dcera udržuje? Můj nejstarší to nedělal, potrénovali jsme a dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24645
24.1.20 18:04
@Anonymní píše:
Tak chtela bych videt vas jak by jste reagovala. Jak jsem psala nemam v povaze tam naletet a vyrvavat. Ale sdelit ji sve stanovisko (po zjisteni o co se jedna)… a jak jsem psala tak to bylo. Nejsem zadna pohadkarka.

Já bych se uklidnila a zeptala se p. učitelky znovu, proč si to myslí a řekla bych, že vyš. v poradně by třeba nebylo na škodu, aspoň bys věděla, že je všechno v pořádku…

Nesmetla bych to úplně ze stolu, nejde jen o Tebe, ale o to dítě… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.20 18:04

Zdravím,

myslím, že jednání paní učitelky nebylo úplně vhodné. Pracuju ve speciálním školství a s pár dětmi AS jsem se setkala a nikdy bych si nedovolila stanovit diagnozu takto od stolu.
Je pravda, že má právo vyslovit podezření a event. vás navést k daným odborníkům.
Je na vás jak to chcete řešit, určitě jste si možná prostudovala nějaké projevy AS a podle toho se rozhodnětě jestli tu informaci hodíte za hlavu nebo budete chtít navštívit odborníky.

Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 18:08

@Anik No tak to já mám úplně jiné zkušenosti. Učím na ZŠ a u dětí, které by zjevně potřebovaly poradnu, je problém s rodiči je tam dostat. Já sama mám dítě s SVP a poradně jsem se dlouho bránila. Dotlačily mě tam až paní učitelky v MŠ po třech letech, kdy jsem pořád doufala, že z toho mé dítě vyroste. Nevyrostlo. A říkat, ze je to móda, není to tak. Dříve se tyto děti vyskytovaly také, jen nebyly diagnostikované a přístup dospělých je často poškodil na celý život. Bohužel opět má vlastní zkušenost. Je to jako by někdo potřeboval logopedickou péči a ty bys řekla, že je to výmluva, protože se nechce učit básničky.

• Nahlásit
  • Citovat
SAJ
5505
24.1.20 18:12
@Anonymní píše:
Rikala, ze je zvlastni, ze se bavi jen se 3-4 holkama ze tridy. Potom, ze ocni kontakt primo s tou ucitelkou neudrzuje (coz se ani nedivim, protoze p. ucitelka kouka jak sova pri uplnku)… a pak, ze mely deti neco udelat a holka, ze nevedela co ma delat. A podle dcerky to bylo tak, ze zrovna dosla z wc, tak se ucitelky ptala co ma delat a ta podle tohoto zhodnotila holku jako AS

Bože, tak učitelka kouká jako sova při úplňku? To je tak milé a empatické posouzení člověka, který ti vzdělává dceru, až to bolí. Podívej, sdělila ti svoje podezření, které se ti nelíbí a nejlepší obranou je útok. Tomu rozumím. Vydýchej to. Pak si sedni a promysli to.

Dcera může (a taky nemusí) mít opravdu v kolektivu problémy, které se většinou vyhrotí v pubertě, tedy na druhém stupni. Pokud to tak opravdu je, začněte s dcerou pracovat, může jí to hodně pomoci.
A ještě jedno, dobře zvolte vhodnou SŠ, to udělá hodně. U nás běží dobrý preventivní program s oporou ve školním řádu a funguje to. Máme pár takových dětí, většinou jsou zlatí a se spolužáky koexistují skvěle, byť bych o kamarádství nemluvila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9013
24.1.20 18:15

Taky si myslím, že to celé objektivně proběhlo jinak, než jak to tu líčíš. Učitelka podle tebe kouká jak sova při úplňku a to je jako omluva, že se jí tvoje dcera nedokáže dívat do očí? Ona vysloví podezření na Aspergerův syndrom, ty sice netušíš, co to znamená, ale nedokážeš se smysluplně zeptat a prodiskutovat to rovnou. A potom si teprve doma zjistíš, o čem jste se vlastně bavily, a naštve tě to.
Tvůj způsob komunikace je dost nešťastný. Jestli je dcera dle tebe naprosto v pohodě, tak ji v první řadě nauč, že když s ní někdo mluví, tak se na něj bude dívat. Už tříleté děti ve školce se učí, že když se s paní učitelkou loučí nebo jim něco říká, tak se mají koukat do očiček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24645
24.1.20 18:20
@Anonymní píše:
Rikala, ze je zvlastni, ze se bavi jen se 3-4 holkama ze tridy. Potom, ze ocni kontakt primo s tou ucitelkou neudrzuje (coz se ani nedivim, protoze p. ucitelka kouka jak sova pri uplnku)… a pak, ze mely deti neco udelat a holka, ze nevedela co ma delat. A podle dcerky to bylo tak, ze zrovna dosla z wc, tak se ucitelky ptala co ma delat a ta podle tohoto zhodnotila holku jako AS

Možná jí opravdu přijde soc. neohrabaná…

Raději bych to řešila, přece jen ta p. učitelka ji vidí celý den, má zkušenosti, neříkala by to jentak…

Ono na druhém stupni se budou víc střídat učitele, bude těžší učivo, opravdu bych to nenechala být jen proto, že já si myslím, byt nejsem odborník, že dcera nemá problémy… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
24.1.20 18:23

Ano, zní to logicky, co říkáš, navíc podepřeno vlastní zkušeností.

To já mám ovšem taky, tedy né vlastní, ale u nás ve škole je to tak, ale opravdu tak rozšířené, jsou to kamarádky, který znám od školky, teď jsou děcka v devítce, celý roky to s nima „prožívám“, protože se známe fakt hodně,,,trvám si na tom, co jsem řekla. Kolegyně v práci si to taky vyběhala, taky aspíka,,,ten kluk opravdu něco má, nějakou nepřizpůsobivost, ale aspík né,,,když jí to psycholog odmítne napsat, tak ho změní, až ten poslední jí to prostě napíše… vždyť ho to vlastně živí.

ale to je jedno, mně šlo jen trošku o obranu té učitelky, o nic jinýho.

@Anonymní píše:
@Anik No tak to já mám úplně jiné zkušenosti. Učím na ZŠ a u dětí, které by zjevně potřebovaly poradnu, je problém s rodiči je tam dostat. Já sama mám dítě s SVP a poradně jsem se dlouho bránila. Dotlačily mě tam až paní učitelky v MŠ po třech letech, kdy jsem pořád doufala, že z toho mé dítě vyroste. Nevyrostlo. A říkat, ze je to móda, není to tak. Dříve se tyto děti vyskytovaly také, jen nebyly diagnostikované a přístup dospělých je často poškodil na celý život. Bohužel opět má vlastní zkušenost. Je to jako by někdo potřeboval logopedickou péči a ty bys řekla, že je to výmluva, protože se nechce učit básničky.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
24.1.20 18:30

Zadna kvalitni ucitelka nerozdava diagnozy, od toho tam opravdu neni. Ona sama ocividne moc socialni inteligence nepobrala. Pokud jsi s dcerou v pohode, neres to. Ve skole bych se k tomu uz take nevracela. Pouze v pripade, ze by se k tomu vratila sama ucitelka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
531
24.1.20 18:58

Učitelka nemá kompetence diagnostikovat jakékoliv syndromy tohoto typu. může pouze upozornit (nejlépe taktně jak to udělala - bez obecenstva), že se jí něco nezdá a doporučit se poradit s odborníkem. To snad už není možné… sice mají někde nějaký titul, ale toto jim opravdu nepřísluší. :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13761
24.1.20 19:09
@Lisianne píše:
Učitelka nemá kompetence diagnostikovat jakékoliv syndromy tohoto typu. může pouze upozornit (nejlépe taktně jak to udělala - bez obecenstva), že se jí něco nezdá a doporučit se poradit s odborníkem. To snad už není možné… sice mají někde nějaký titul, ale toto jim opravdu nepřísluší. :pocitac:

Myslíš, někde nějaký titul, který zahrnuje psychologii a právě tyto poruchy??

Paní učitelka upozornila, že něco není ok, na což má sakra nárok. Jestli si zakladatelka nevšimla, tak se učitelka zajímá a pracuje ve prospěch dítěte, protože pokud by nějaká podobná SPU byla, tak je lépe to diagnostikovat dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21733
24.1.20 19:15
@VitaminC píše:
Zadna kvalitni ucitelka nerozdava diagnozy, od toho tam opravdu neni. Ona sama ocividne moc socialni inteligence nepobrala. Pokud jsi s dcerou v pohode, neres to. Ve skole bych se k tomu uz take nevracela. Pouze v pripade, ze by se k tomu vratila sama ucitelka.

Očividně? Ty jsi tu situaci opravdu viděla? Jak málo stačí, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 19:15

Holky, uz jsem psala ja se nejdu hadat s p. ucitelkou. Nejdu si tam vyskakovat, nadavat, delat chytrou.
Ale rict p. ucitelce, ze ja ze sve pozice maminy, ktera je s dcerou pres 10let deno denne nemam absolutne zadne podezreni na tento syndrom. Vim, ze jine to je ve skole a jine doma. Ale dcera opravdu neni nejaka neohrabana, nekomunikativni, zajde si sama do obchodu, pokeca se stejne starymi detmi atd atd atd.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.1.20 19:22
@hanka.br. píše:
Očividně? Ty jsi tu situaci opravdu viděla? Jak málo stačí, že?

Vam evidentne taky staci par vet, aby jste vedela jak to bylo. Asi vse ctete jinym tonem, nez jak je to psano a zbytecne jste utocna.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama