Učitelka tvrdí, že má dcera Aspergerův syndrom

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
24.1.20 20:36

Navíc, já mám tedy dceru o rok mladší, je jí 13 let, má IQ 151, takže je přirozeně ještě chytřejší, než synovec. Ale je to jiné. Ona má v kolektivu taky trošku „potíže“ protože ona je dost napřed před ostatníma dětma, ale je to jiné, než je synovec. Já vím, že je to pro tebe asi šok a bude trvat, než vstřebáš myšlenku, že by to mohlo tak být. Teď zvládá, třeba, ale kdyby to měla, a vy jste to věděli, měla by to jednodušší. Ne pro učitelku, ale pro dceru by bylo dobré potvrdit nebo vyvrátit. Synovcovo táta ho určitě taky má. Už je mu 45, dřív to nediagnostikovali, takže to nemá potvrzené, ani nevím, nakolik je to fakt dědičné, nicméně on jako dospělý vykazuje naprosto všechny znaky. Nikdy s ním nikdo ale nepracoval, v dospělosti uměl popsat, co mu jako dítěti vadilo, v podstatě to, že mu málokdo rozuměl a málokdo ho chápal. Dneska je dospělý, také vysoce inteligentní, má dva doktoráty, úspěšnou firmu, kterou sám vybudoval, a když říkám úspěšnou, tak s celosvětovými kontakty a dodávkami. Nicméně ho to vyčerpává, nesnáší kontakt s lidmi, našel si skupinu důchodců, jakože fakt sedmdesátiletých, s nimi tráví čas, vrstevníky nemusí. Navíc cítí prý stále tlak, není v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
1503
24.1.20 20:43

Primárně bych to nebrala jako nějaké napadání. Pokud ti dcera „jiná“ nepřijde, tak to prostě neřeš, není to problém, který by nutně vyžadoval péči psychiatra. Pokud by ona sama ale vnímala, že do kolektivu nezapadá, mohl by odborník pomoci.
Kamarádka má syna aspíka, má problém v komunikaci se spolužáky, nerozumí moc jejich vtipům a sám je, jak už tu zaznělo, trochu jak slon v porcelánu. Ona ostatně taky moc sociálních dovedností nepobrala (možná by u ní AS taky diagnostikovali) a celkem v pohodě s tím žije, akorát řadě lidí přijde necitlivá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.20 20:57
@jezz1e píše:
Primárně bych to nebrala jako nějaké napadání. Pokud ti dcera „jiná“ nepřijde, tak to prostě neřeš, není to problém, který by nutně vyžadoval péči psychiatra. Pokud by ona sama ale vnímala, že do kolektivu nezapadá, mohl by odborník pomoci.
Kamarádka má syna aspíka, má problém v komunikaci se spolužáky, nerozumí moc jejich vtipům a sám je, jak už tu zaznělo, trochu jak slon v porcelánu. Ona ostatně taky moc sociálních dovedností nepobrala (možná by u ní AS taky diagnostikovali) a celkem v pohodě s tím žije, akorát řadě lidí přijde necitlivá.

Jak to myslite, ze moc socialnich dovednosti nepobrala??

• Citovat
  • Nahlásit
1503
24.1.20 21:56
@Anonymní píše:
Jak to myslite, ze moc socialnich dovednosti nepobrala??

Prostě jí asi chybí empatie nebo takt a občas tedy říká nevhodné věci, neumí moc adekvátně reagovat třeba na problémy jiných, vyjádřit účast apod. Nebo je děsně upřímná, ale neuvědomuje si, že to třeba druhého může ranit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.20 22:02
@jezz1e píše:
Prostě jí asi chybí empatie nebo takt a občas tedy říká nevhodné věci, neumí moc adekvátně reagovat třeba na problémy jiných, vyjádřit účast apod. Nebo je děsně upřímná, ale neuvědomuje si, že to třeba druhého může ranit.

To bych nerekla.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.20 17:20
@Anik píše:
Ano, zní to logicky, co říkáš, navíc podepřeno vlastní zkušeností.

To já mám ovšem taky, tedy né vlastní, ale u nás ve škole je to tak, ale opravdu tak rozšířené, jsou to kamarádky, který znám od školky, teď jsou děcka v devítce, celý roky to s nima „prožívám“, protože se známe fakt hodně,,,trvám si na tom, co jsem řekla. Kolegyně v práci si to taky vyběhala, taky aspíka,,,ten kluk opravdu něco má, nějakou nepřizpůsobivost, ale aspík né,,,když jí to psycholog odmítne napsat, tak ho změní, až ten poslední jí to prostě napíše… vždyť ho to vlastně živí.

ale to je jedno, mně šlo jen trošku o obranu té učitelky, o nic jinýho.

Jasný. :kytka: Určitě věřím, že může mít každý jiné zkušenosti. Od paní učitelky mi přijde fajn, že je všímavá, jen bych volila diplomatičtější sdělení rodičům. Osobně se snažím spíše rodičům citlivě říct, jaké má jejich dítě potíže a navrhovat řešení

• Citovat
  • Nahlásit
13790
25.1.20 17:37
@stín katedrál píše:
To se musí povinně dívat do očí? To já dělám jenom při přípitku, jinak se dívám jenom do obličeje, ale přímo do očí mi to přijde moc agresivní. Jo a nemám žádnou kamarádku. Asi mám taky AS. :nevim:

Ono to není tak, že by ses měla při komunikaci pořád dívat do očí. To by byl opravdu projev agresivity a lidem je to nepříjemné. Spíš je tím myšlen případ, kdy se někdo celou dobu, co s tebou mluví, dívá třeba do zdi. Oční kontakt je ale důležitá součást neverbální komunikace
https://www.umenimilovat.cz/…ita-empatie/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10639
25.1.20 17:43

@hanka.br. Mne takhle ucitelka v MS (jeste navic pred dcerou) sdelila, ze dcera ma anorexii 8o. Duvod byl, ze asi potreti za sebou nesnedla obed :mrgreen:. Takze to klidne mohlo byt, jak pise zakladatelka, ja bych se tomu vubec nedivila. :nevim: Ne kazdy pedagog je taktni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama