Jak dostat dítě ven, když chce být furt doma

45
28.1.20 07:58

Jak dostat dítě ven

Prosím o radu. Můj syn 12 let. Nechce chodit ven. Jen občas když dojde nějaký s kamarádů. Dřív býval venku téměř pořád nemohla jsem ho dostat spíš domů. Má v oblibě lego, nebo bohužel PC. Zavolá mu kamarád a jedou online nějakou hru. Kroužky ve škole ho nebaví. Psycholožka mi poradila aby jsme mu vymysleli nějaký koníček nebo co by ho bavilo a věnoval by se tomu pravidelně něco pohyboveho.Je pravda že se mu nechce ani díky počasí. Kdyby byl aspoň sníh. Vytáhla jsem ho ven aspoň pouštět drona když bylo hezky a bezvětří. Ale to není pořád. Na procházku se mnou nechce. Bydlíme na vesnici a všechno máme prohozené. Prosím o radu na co ho nalákat. Není zrovna sportovní typ dřív jezdil pořád na kole. Ale to spíš čekám až bude venku líp a někam se projedeme. Když ho chci někam vytáhnout tak se mu nechce. Máte někdo zkušenost. Prosím radu ne šílené komentáře. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64795
28.1.20 08:06
@Amaneza píše:
Prosím o radu. Můj syn 12 let. Nechce chodit ven. Jen občas když dojde nějaký s kamarádů. Dřív býval venku téměř pořád nemohla jsem ho dostat spíš domů. Má v oblibě lego, nebo bohužel PC. Zavolá mu kamarád a jedou online nějakou hru. Kroužky ve škole ho nebaví. Psycholožka mi poradila aby jsme mu vymysleli nějaký koníček nebo co by ho bavilo a věnoval by se tomu pravidelně něco pohyboveho.Je pravda že se mu nechce ani díky počasí. Kdyby byl aspoň sníh. Vytáhla jsem ho ven aspoň pouštět drona když bylo hezky a bezvětří. Ale to není pořád. Na procházku se mnou nechce. Bydlíme na vesnici a všechno máme prohozené. Prosím o radu na co ho nalákat. Není zrovna sportovní typ dřív jezdil pořád na kole. Ale to spíš čekám až bude venku líp a někam se projedeme. Když ho chci někam vytáhnout tak se mu nechce. Máte někdo zkušenost. Prosím radu ne šílené komentáře. :,(

No, v tomdle věku, ven… U nás kluk, 10,5 zůstává pravidelně po škole před školou, jezdí tam s klukama na skejtu. Jinak taky dron, auto na dálkové ovládání. Na léto mají na zahradu trampolínku, duchnu, hrazdu, kladinu a staví si tam různé parcourové dráhy. V zimě o víkendu lyže. Letos pokulhávaj běžky, páč není sníh. Chodíme bruslit na venkovní kluziště. O víkendu semtam nějaký výlet.
NO a v lét+ není problém - zahrada, pomáhá na zahadě, jezdí na koloběžce, hrajem fotbal, chodíme se ven koupat, na inline, kola. V létě codí ven na tenis a na cyklokroužek. Chodíme na výlety, jezdíme na vodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
28.1.20 08:10

Mám malou sestru, která taky nechodí ven. Bydlí s rodiči na vesnici a všichni kamarádi jsou z města. Nemá s kým jít ven. A sama by ven taky nešla jen aby byla venku. Pokud nemá s kým trávit čas venku tak ho tam asi ani nedostanete. A jestli nechce nikam ani s vámi tak se ho neptejte a rovnou mu oznamte, že půjdete tam a tam. Třeba na bazén.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1498
28.1.20 08:11

...

Nejschůdnější by bylo se domluvit s maminkama těch kamarádů. Pravděpodobně řeší to samé. Tak se s nima zkusit domluvit na nějakých aktivitách. Když těch kluků bude venku víc, zabaví se. Samotného ho to tam dlouho bavit nebude. Dále by se dalo zakotvit, že spolu budete chodit na pravidelné procházky, třeba 1× týdně odpoledne a trochu ho prohnat, aby se kluk vyprděl. A bez debaty o tom s ním. A ty počítače se musí taky omezovat, oni by u toho byli schopní prosedět mládí…tak to bohužel je. Takže nastavit v tom omezující pravidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
28.1.20 08:11
@Lama Lama píše:
No, v tomdle věku, ven… U nás kluk, 10,5 zůstává pravidelně po škole před školou, jezdí tam s klukama na skejtu. Jinak taky dron, auto na dálkové ovládání. Na léto mají na zahradu trampolínku, duchnu, hrazdu, kladinu a staví si tam různé parcourové dráhy. V zimě o víkendu lyže. Letos pokulhávaj běžky, páč není sníh. Chodíme bruslit na venkovní kluziště. O víkendu semtam nějaký výlet.
NO a v lét+ není problém - zahrada, pomáhá na zahadě, jezdí na koloběžce, hrajem fotbal, chodíme se ven koupat, na inline, kola. V létě codí ven na tenis a na cyklokroužek. Chodíme na výlety, jezdíme na vodu.

V létě není problem ale v tomto počasí. Kdyby byl sníh chodí na kopec sáňkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
28.1.20 08:15

Ahoj.taky bych se neptala, prostě bych mu oznámila, že jdeme tam a tam. bazén mě napadl taky. a nebo je to tak, že už mu začíná puberta.se mnou, když to třískalo, tak mě nikdo nikam nedostal a to ani za hezkého počasí. prostě jsem trčela doma a koukala na bednu(za dob mého mládí ještě pc nebyly) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6019
28.1.20 08:16

Co spolu zajít na nějakou únikovku? nebo prostě na túru, bezkomprisně ho vytáhnout. Já se synem roky dělám to samé, ale je mu 6. Prostě mě nezajímá, že nechceš ven, jde se. Pak je rád a domů se mu taky spíše nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64795
28.1.20 08:22
@Amaneza píše:
V létě není problem ale v tomto počasí. Kdyby byl sníh chodí na kopec sáňkovat.

NO, jestli jinak březen-listopad venku je, tak bych to fakt neřešila. Respektive se spokojila s tím, že chodí domu, pěšky na kroužky a má nějakou třeba i indoor zábavu, je to přirozené. A k tomu na víkend naplánovat nějakou tu aktivitu venku. Ideálně teda nějakou partu, kde budou děti v podobném věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
28.1.20 08:24

Když ho vytáhnu je taky rád. Maminky kamarádů to neřeší. Ten bazén jo to pojedeme už jsme to probírali. Je do sice 20 km ale nevadí. U nás není nic to je problém. Sám jde akorát ven pro někoho ale už se párkrát stalo že došel znechucený že nikdo ven nejde jsou na PC. Tak začal taky. A mně to dost vadí. Proto to chci změnit. Potřebuje zábavu kterou bude dělat i sám když budu v práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
28.1.20 08:25

My treba sbirame vizitky. Mrkni na wonderbook najdes na googlu. A pak me jeste napada tripper nebo geocatching.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64795
28.1.20 08:36
@Amaneza píše:
Když ho vytáhnu je taky rád. Maminky kamarádů to neřeší. Ten bazén jo to pojedeme už jsme to probírali. Je do sice 20 km ale nevadí. U nás není nic to je problém. Sám jde akorát ven pro někoho ale už se párkrát stalo že došel znechucený že nikdo ven nejde jsou na PC. Tak začal taky. A mně to dost vadí. Proto to chci změnit. Potřebuje zábavu kterou bude dělat i sám když budu v práci.

Takže nejde jen o „ven“, ale o jinou zábavu, než PC? V tom případě mi napadá leccos - kromě bazénu nějaký jumppark, lezecká stěna, našeho kluka baví různé neobvyklé výtvarné rechniky - zkoušeli jsme linoryt, sítotisk, ted se chystáme na techniku suché jehly.
Pustili jsme se do velkých puzzlí, u táty staví 3D puzzle. Když je sám doma, čte, poslouchá audio knihy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
28.1.20 08:37

Geocaching by bavil i mně jenom kdybych znala někoho kdo to hraje. Tam bych ho vytáhla. Ale je lepší být parta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
533
28.1.20 08:40

U nás také frčí geocaching a turistické vizitky. Máme teda holky 10 a 11 let ale jak řekneme že se jede na kešky stojí nastoupené a předhánějí se kdo toho najde víc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19644
28.1.20 08:40

Ať si stahne do mobilu pokémon go (teď už jsou tuším i dalším hry, myslím že je i Harry Potter a jursky park). Když ho to chytne tak ho to donutí chodit všude možně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64795
28.1.20 08:41
@Amaneza píše:
Geocaching by bavil i mně jenom kdybych znala někoho kdo to hraje. Tam bych ho vytáhla. Ale je lepší být parta.

Kačeři jsou vcelku družní, neměl by být problém někoho v okolí najít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama