Nedoplatky 2022

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
28
20.5.22 18:44

Nedoplatky 2022

Holky chci se zeptat jsme v novém pronájmu od 1.4.2022 ani ne dva měsíce a za první měsíc nám přišel nedoplatek za elektřinu 3000 korun. Já myslela, že to chodí vždycky po novém roce za celý rok a je mi divný, že jediný co máme je sporák a pak světla a ty zásuvky klasika a máme doplácet tolik, když jsme si naschvál dali vyšší zálohy než měli minulý nájemníci. Změnilo se to a chodí teď vyúčtování každý měsíc nebo jak to je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15659
20.5.22 18:53

Nejsem teda v nájmu, ale nám chodí vyúčtování tak nějak v tuto dobu plus minus. Podle toho kdy delaji odpocet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16322
20.5.22 19:07

A kdo vám to vyúčtování dal? Přímo dodavatel energií? Jaké je v tom rozpisu zúčtovací období? Sedí stavy počítadel spotřeby? Musíte tam mít rozepsané zaplacené zálohy a skutečnou spotřebu. Píšeš příliš všeobecné informace, aby se dalo radit. Ale jinak nyní chodí vyúčtování za předchozí rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21860
20.5.22 19:14
@Mia3002 píše:
Holky chci se zeptat jsme v novém pronájmu od 1.4.2022 ani ne dva měsíce a za první měsíc nám přišel nedoplatek za elektřinu 3000 korun. Já myslela, že to chodí vždycky po novém roce za celý rok a je mi divný, že jediný co máme je sporák a pak světla a ty zásuvky klasika a máme doplácet tolik, když jsme si naschvál dali vyšší zálohy než měli minulý nájemníci. Změnilo se to a chodí teď vyúčtování každý měsíc nebo jak to je?

Kazdy ma vyuctovani jindy, podle distribucni skupiny.
Elektrinu odebirate primo nebo pres pronajimatele?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4327
20.5.22 19:16

@nozu Jestli prepisovali energie pred dvema mesici a napr. pred mesicem se delaly odecty, prijde jim faktura za ten mesic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16322
20.5.22 19:23

@větvička1 no ale podle úvodního příspěvku fakt není jasné, zda si to přepsali sami a za jaké období to je. Když zakladatelka napíše zlomek informací, tak se tam toho moc vymyslet a poradit nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13338
20.5.22 19:39
@Mia3002 píše:
Holky chci se zeptat jsme v novém pronájmu od 1.4.2022 ani ne dva měsíce a za první měsíc nám přišel nedoplatek za elektřinu 3000 korun. Já myslela, že to chodí vždycky po novém roce za celý rok a je mi divný, že jediný co máme je sporák a pak světla a ty zásuvky klasika a máme doplácet tolik, když jsme si naschvál dali vyšší zálohy než měli minulý nájemníci. Změnilo se to a chodí teď vyúčtování každý měsíc nebo jak to je?

Vyúčtování chodí jednou ročně v různé doby nebo podle potřeby. (přepisy, mimořádně vyúčtování apod.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
20.5.22 19:43

@JancaS84 no já právě o tom vím, že to teď nějak chodí ale je divné že to přišlo na jméno přítele když tu bydlíme měsíc a že by jsme měli tak velký nedoplatek za jeden měsíc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13338
20.5.22 19:48
@Mia3002 píše:
@JancaS84 no já právě o tom vím, že to teď nějak chodí ale je divné že to přišlo na jméno přítele když tu bydlíme měsíc a že by jsme měli tak velký nedoplatek za jeden měsíc..

A to je takový problém se podívat na stavy meraku a podívat se na spotřebu a na to co platíte? Otázka pár minut

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21860
20.5.22 20:30
@Mia3002 píše:

Ve vyuctovani mas spotrebu ode dne do dne a mnozstvi odebrane elektriny. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
20.5.22 20:35

A není to vyúčtování z bývalého bydlení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33841
20.5.22 20:39
@Mia3002 píše:

a přečetla sis ty údaje na vyúčtování?
kupodivu to tam bývá česky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
20.5.22 21:42

Hele možný je všechno. Ony ty částky jsou letos docela šílený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.22 06:58

Vyúčtování plynu

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s vysokým nedoplatkem plynu?? Máme smlouvu na 2 roky od 1.1.2021 do konce roku 2022 a přišel nám teď neskutečný nedoplatek 80tisic.. od listopadu skákali ceny od 2300-3500 za MWh, my máme ve smlouvě 545,– za MWh a žádná informace o zdražení nám nepřišla..je to pro nás naprosto likvidační..manžel sice pracuje, ale já jsem na mateřské a každým dnem čekáme přírůstek a další 2 děti již máme..

• Citovat
  • Nahlásit
14254
29.5.22 08:09
@Anonymní píše:
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s vysokým nedoplatkem plynu?? Máme smlouvu na 2 roky od 1.1.2021 do konce roku 2022 a přišel nám teď neskutečný nedoplatek 80tisic.. od listopadu skákali ceny od 2300-3500 za MWh, my máme ve smlouvě 545,– za MWh a žádná informace o zdražení nám nepřišla..je to pro nás naprosto likvidační..manžel sice pracuje, ale já jsem na mateřské a každým dnem čekáme přírůstek a další 2 děti již máme..

nemám zkušenost se zafixovanou cenou, takže nevím, jak to funguje. ale u běžné smlouvy mi při zdražování jenom přijde mail, který mě poučí o nové ceně a o tom, že pokud s ní nesouhlasím, mám nějakou dobu na beztrestné vypovězení smlouvy (nebo tak nějak). pokud by ten mail skončil ve spamu, tak si zdražení ani nemusím všimnout. respektive dopis mám i ve svém zákaznickém portále, ale tam nelezu, pokud v něm něco nepotřebuju :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat