Soucast nemovitosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
20.5.22 18:05

Soucast nemovitosti

Dobry den, prodavame dum a chci se zeptat zda-li nekdo jiz resil - co v nem musi zustat a co si muzeme odnest? V kupni smlouve neni specifikovano. Dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16071
20.5.22 18:08

Když to není v kupní smlouvě tak si prakticky můžete odvézt i kuchyňskou linku. Vanu a záchod bych tam nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10350
20.5.22 18:48
@JancaS84 píše:
Když to není v kupní smlouvě tak si prakticky můžete odvézt i kuchyňskou linku. Vanu a záchod bych tam nechala.

Já možná i zásuvky, dveře a podlahové krytiny. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16071
20.5.22 18:51
@Havlova píše:
Já možná i zásuvky, dveře a podlahové krytiny. :mrgreen:

A vypínače? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10350
20.5.22 18:53
@JancaS84 píše:
A vypínače? :lol:

Ty možná taky. A asi i kličky od oken.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
20.5.22 18:54

Pochopitelne nebudeme brat podlahy, vypinace atp. Zajimala mne napr mycka atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16071
20.5.22 18:55
@Danielmta píše:
Pochopitelne nebudeme brat podlahy, vypinace atp. Zajimala mne napr mycka atd

Tu bych si klidně vzala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25257
20.5.22 19:06

Dům je dům a vybavení vybavení ne. Pokud není ve smlouvě dům včetně vybavení, tak predate holou nemovitost. ( kuchyňská linka není součástí domu, tedy ani myčka. Naopak vana ano ze)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16468
20.5.22 19:11

My když řešili pojištění bytového domu, tak nám bylo řečeno, že se stavbou jsou současně pojištěno i vše, co je s ní spojeno. Tedy třeba i vestavné skříně, kuchyňská linka včetně vestavěných spotřebičů. Tak si to přeber dle sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13687
20.5.22 19:41
@jahuhudka píše:
Dům je dům a vybavení vybavení ne. Pokud není ve smlouvě dům včetně vybavení, tak predate holou nemovitost. ( kuchyňská linka není součástí domu, tedy ani myčka. Naopak vana ano ze)

A co volně stojící vana? :think: tu klidně člověk může odnést.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10350
20.5.22 20:01
@Danielmta píše:
Pochopitelne nebudeme brat podlahy, vypinace atp. Zajimala mne napr mycka atd

Můžeš si vzít veškeré vybavení, pokud není ujednáno jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9020
20.5.22 20:18

Hlavně si laskavě odneste děti a psy!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 21:04

Kupovali jsme před pár měsíci dům a majitelé nás prosili, že tam nechají i starý nábytek a vše. My jsme souhlasili, že vyvezem bordel, ale zůstaly nám tam i hodnotné věci, třeba kompletně vybavená dílna, sekačka na trávu nebo hodnotné retro kousky, co jdo zpeněžit. Takže beru to tak, že buď vše komplet vyklidit nebo komplet nechat. Ne jen odvézt hodnotné a binec nechat. Co se týče myčky, tak to jste u prodeje neřešili, jestli zůstane nebo ne? Nám řekl majitel, že zůstane a nakonec ji dal někomu z rodiny, pak se ptal, jestli máme svoji. Řekli jsme, že ne, tak jsme i koupili novou a on nám ji proplatil.

• Citovat
  • Nahlásit
2500
20.5.22 21:07

Co je pevne spojeno s domem je jeho soucasti, zbytek si muzete odvezt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
21.5.22 13:36

Už jsem kupoval víc nemovitostí a něco i prodával.

Prodávající dost často slibují, že v nemovitosti nějaké konkrétní cenné věci nechají a bordel odvezou. Bohužel realita je většinou taková, že když to není do posledního detailu zasmluvněno, tak si prodávající odvezou to, co slíbili nechat. Bordel, který slíbili odvézt tam naopak nechají.

Když jsem kupoval nemovitost, kde výbava dělala podstatnou část ceny, tak jsem si nechal radši do smlouvy všechno vybavení do posledního detailu vyjmenovat. Bylo to už i v rezervační smlouvě a následně i v kupní smlouvě. Prodávající trochu zuřil, ale podepsal to.

Pokud to nemáte ve smlouvě jasně uvedeno, měli byste tam nechat aspoň technické vybavení a přidělané věci, čili kuchyňskou linku, dveře, podlahy, zařizovací předměty na toaletě, vestavěné skříně, okna včetně příslušenství, kotel, radiátory atd. Ještě se mi nikdy nestalo, že by si tyto věci prodávající bez předchozí domluvy odvezl. Kdyby se to stalo, pravděpodobně bych po něm vymáhal škodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat