Nedostala jsem náhradu mzdy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Michalealea
Stálice 74 příspěvků 24.01.19 11:44
Nedostala jsem náhradu mzdy

Ahoj holky potřebovala bych poradit. Asi už je sice pozdě ale nevím co mám dělat. Byla jsem nemocná od 22.10.do 16.11. Z říjnové výplaty nemám výplatní pásek, ale za listopad mi výplatní pásek došel poštou týkal se 1922kc.ale výplatu jsem na účet už nedostala(tyto peníze) pak až přímo od státu ale nikoliv od pošty. Myslela jsem že se na to přijde alespoň letos však ani teď nic nedoslo. Co bych měla dělat? A není možné že by mi to dali do předchozí výplaty? DĚKUJI

Reakce:
Sojkka
Závislačka 2535 příspěvků 24.01.19 11:49

@Michalealea Proč by ti měla chodit náhrada mzdy od pošty? Za říjen si jí měla ve mzdě, která ti došla v listopadu + za 2 dny v listopadu ti přišla v prosinci, ne?

P4ja
Echt Kelišová 7735 příspěvků 1 inzerát 24.01.19 11:59

Ahoj,jestli to dobře chápu. Tak ti v prosinci za listopad přišla jen nemocenská a mzda za konec měsíce ne?? Pokud ti listopadová výplata nedošla, tak je potřeba domluvit se se zaměstnavatelem. Pokud už ti poslali pásku, tak je asi někde chyba.

eumedon
Extra třída :D 14207 příspěvků 24.01.19 12:01
@Michalealea píše:
Ahoj holky potřebovala bych poradit. Asi už je sice pozdě ale nevím co mám dělat. Byla jsem nemocná od 22.10.do 16.11. Z říjnové výplaty nemám výplatní pásek, ale za listopad mi výplatní pásek došel poštou týkal se 1922kc.ale výplatu jsem na účet už nedostala(tyto peníze) pak až přímo od státu ale nikoliv od pošty. Myslela jsem že se na to přijde alespoň letos však ani teď nic nedoslo. Co bych měla dělat? A není možné že by mi to dali do předchozí výplaty? DĚKUJI

Proč od pošty?

O mzdové lístky i mzdu urguj svého zaměstnavatele.

ka2ka
Extra třída :D 13750 příspěvků 24.01.19 12:04

@eumedon třeba u pošty dělá

eumedon
Extra třída :D 14207 příspěvků 24.01.19 13:28
@ka2ka píše:
@eumedon třeba u pošty dělá

To je sice možné, ale nenapsala to. Žádá o radu, nedává hádanky.

Michalealea
Stálice 74 příspěvků 24.01.19 13:40

Ano u pošty jsem dělala, bylo to nesnesitelný, dostala jsem výpověď i kvůli nemocenské ve zkušební době takže by mi měl zaplatit jen tu náhradu mzdy za listopad. Ale dostala jsem jen výplatní pásku a nic na účet, mělo by se jednat jen o 3 dny. Ale každá koruna dobrá navíc jsem dostala výplatní pásku a žádnou korunu.

eumedon
Extra třída :D 14207 příspěvků 24.01.19 13:52
@Michalealea píše:
Ano u pošty jsem dělala, bylo to nesnesitelný, dostala jsem výpověď i kvůli nemocenské ve zkušební době takže by mi měl zaplatit jen tu náhradu mzdy za listopad. Ale dostala jsem jen výplatní pásku a nic na účet, mělo by se jednat jen o 3 dny. Ale každá koruna dobrá navíc jsem dostala výplatní pásku a žádnou korunu.

Pokud ti tvůj bývalý zaměstnavatel dluží peníze, tak ho písemně vyzvi k plnění. S potvrzením o doručení výzvy na kopii, nejlíp.

Když se nepolepší, tak žaloba přes advokáta.

Michalealea
Stálice 74 příspěvků 24.01.19 14:26

@eumedon může být i přes email?

eumedon
Extra třída :D 14207 příspěvků 24.01.19 17:39
@Michalealea píše:
@eumedon může být i přes email?

Pokud disponujete úředně ověřeným elektronickým podpisem, tak lze i přes e-mail. Jinak to není písemně.

Pokud máte aktivní datovou schránku, tak to může být i datovou zprávou.

„Písemně“ znamená s vaším podpisem. Vlastoručním v originále, nebo elektronickým. Ale ten podpis musí být takový, že dokazuje, že jste výzvu poslala vy. To obyčejná e-mailová zpráva nesplňuje.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >