Nedostatečná hypotéka

48
3.11.19 09:22

Nedostatečná hypotéka

Zdravím všechny, rekonstruujeme dům, máme hypotéku (ne žádnou velkou), ale bohužel jsme to neodhadli a bude nám na dokončení chybět nějakých 200 - 300 tisíc. Máte někdo zkušenosti, jak se to řeší? Určitě nejsme první ani poslední, kdo má tento problém, do banky se půjdeme zeptat. Jen mě teď zajímají osobní zkušenosti. Nechceme se zamotat do několika půjček. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

914
3.11.19 09:24

Popujcovat po rodine, urcite ne pres nejake firmy, v bance vam to asi nedaji, to je to, ze si nikdo nedela dneska pomalu rezervu 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
3.11.19 09:26

Nám to navýšili o těch 300 000. Ale my to ani nechtěli, jenže volali z banky, že máme zastavený barák a a nemáme kolaudaci. Tak jsem jim řekla, že kolaudace nebude, protože nemáme prachy na dodělání. Tak nám půjčili, splátky zůstaly stejný, protáhla se doba splácení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12952
3.11.19 09:27

Zeptejte se v bance na navýšení hypoteky. My jsme navyšovali hypotéku při refinancování, byly k tomu potřeba jen projektové dokumenty a kalkulace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
3.11.19 09:29
@Peggy54 píše:
Popujcovat po rodine, urcite ne pres nejake firmy, v bance vam to asi nedaji, to je to, ze si nikdo nedela dneska pomalu rezervu 8o

No on každý nemá tu možnost popůjčovat si po rodině…A nechceme se vydat ze všech peněz, právě že potřebujeme rezervy i na jiné věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
3.11.19 09:46

@Zuz90 zkusila bych navýšit hypotéku, banky s tím nemají problém. Nás kvůli tomu i sami kontaktovali, jestli nechceme navýšit hypo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
3.11.19 09:58
@kavenka píše:
@Zuz90 zkusila bych navýšit hypotéku, banky s tím nemají problém. Nás kvůli tomu i sami kontaktovali, jestli nechceme navýšit hypo ;)

Už jsme tam psali, že si chceme domluvit schůzku. Právě už při vyřizování nám říkali, že navýšit to nejde :nevim: Ale dá se to určitě nějak řešit, no uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1656
3.11.19 10:01
@Peggy54 píše:
Popujcovat po rodine, urcite ne pres nejake firmy, v bance vam to asi nedaji, to je to, ze si nikdo nedela dneska pomalu rezervu 8o

Ty jsi dobrá. Ono půjčit si v rodině je jedna věc a třeba by to šlo, ale ne každá rodina má 300 tis. navíc, o kterých si je jistá, že je nebude v nejbližší době potřebovat. Uvědom si, že splácejí hypotéku + by měli splácet rodině v nějaké rozumné výši těch 300 tis. Chápeš, že by to byla půjčka třeba na 10 let?
Zakladatelko, požádejte banku o navýšení hypotéky. Největší blbost je spekulace, asi to nedají. Prostě tam zajděte a zeptejte se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
3.11.19 10:18

@Proto02 rodina ti pocka pokud maji zdrave vztahy, banka ne…no pokud veznu rodinu svou a manzela, tak v pohode, my v lete potrebovali na dum nahle 250tis druhy den sem je mela :nevim: a mamu ani nenapadlo mi rict do kdy to mame vratit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
39174
3.11.19 10:33
@Peggy54 píše:
@Proto02 rodina ti pocka pokud maji zdrave vztahy, banka ne…no pokud veznu rodinu svou a manzela, tak v pohode, my v lete potrebovali na dum nahle 250tis druhy den sem je mela :nevim: a mamu ani nenapadlo mi rict do kdy to mame vratit…

Vy jste nemeli rezervy? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
3.11.19 10:39

@a12 :lol: :lol: :lol: napadlo mě to samé :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
3.11.19 10:39

@a12 prave ze ano, ale mama nam to nabidla sama kdyz jsem ji rikala, ze se dum navysil, aby jsme nemuseli zasahovat do svych :nevim: me to prijde normalni, kdybych mela dite tak udelam to same

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
3.11.19 10:42

@Peggy54 tak asi jste tak velké rezervy neměli, když jsi si musela půjčit od maminky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.11.19 10:46
@a12 píše:
Vy jste nemeli rezervy? :think:
:pankac:
@Peggy54 píše:

Určitě, kazdej má rodinu, kde mu v pohodě půjčí 300 litrů :roll: A v bance jim to s největší pravděpodobností navýší bez problémů, pokud si předtím vzali méně, než na kolik mohli dosáhnout.

@Zuz90 píše:
Už jsme tam psali, že si chceme domluvit schůzku. Právě už při vyřizování nám říkali, že navýšit to nejde :nevim: Ale dá se to určitě nějak řešit, no uvidíme.

To je blbost, jestli jste si nevzali maximum, na kolik dosáhnete, tak vám to navýší. Nejste určitě první ani poslední, kdo to neodhadl přesně. Btw švagr si takhle navyšoval o půl mega.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.11.19 10:48
@Peggy54 píše:
@a12 prave ze ano, ale mama nam to nabidla sama kdyz jsem ji rikala, ze se dum navysil, aby jsme nemuseli zasahovat do svych :nevim: me to prijde normalni, kdybych mela dite tak udelam to same

Tak určitě… Měli jste na to prachy, ale radši jste si na to půjčili u mámy… Jasněěě :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama