Nedostatek protilátek - přeočkování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 17:18
Nedostatek protilátek - přeočkování

Pěkné odpoledne. Mám 3,5letého syna. Od půl roku je často nemocný, pak se u něj objevil nedostatek IgA. V té době postoupil povinná očkování - první nemoc se objevila prakticky hned po první dávce Hexy. Letos se doktorka rozhodla, že mu udělá testy na protilátky. Ukázalo se, že nemá žádné protilátky z Hexy. Takže navrhla, že ho v létě přeočkuje. V té době mu budou 4 roky. Setkal jste se s tím někdo? Na jednu stranu to beru, ale za rok bude další očkování, tak nevím.
Přiznávám, že jsem z toho naštvaná a rozhozená. Před 3 lety, kdy se byl očkovaný, tak byl po každé dávce problém.
Zažila jste některá přeočkování dítěte pro nedostatek protilátek? Nebo to je na ten rok zbytečné? Čistě teoreticky, pokud ho nenechám očkovat, hrozí mi nějaké sankce, když je vlastně na tom stejně, jako kdyby nebyl očkovaný?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31657 příspěvků 04.01.18 17:57

Tohle jsem tedy v životě neslyšela, určitě bych nic teĎ očkovat nenechávala 8o

Káťa19
Echt Kelišová 7664 příspěvků 19 inzerátů 04.01.18 18:03

Taky jsem to neslysela a ockovat bych nenechala :nevim:

smudlinky
Závislačka 2568 příspěvků 352 inzerátů 04.01.18 18:12

Do leta je casu dost, takže bych zkusila konzultovat s jinými odborníky.

kotyk
Echt Kelišová 7950 příspěvků 04.01.18 18:18

Jestli je častěji nemocný a nevytvořily se mu protilátky, tak by bylo asi lepší požádat o žádanku na imunologii.

Halamka
Závislačka 3693 příspěvků 1 inzerát 04.01.18 18:19

Proc by ho mela ockovat? Mimo kalendar a nota bene kdyz ocko oslabuje imunitu?
Vubec bych o tom neuvazovala, zvlast pokud mel nu po hexe.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 18:24

@kotyk na imunologii jsme jezdili. Tam doporučili veškerá dostupná očkování, prý se mu tím imunita zlepší.

@smudlinky ona by chtěla očkovat klidně hned, ale aktuálně je syn nemocný a od září byl zdravý cca 2 týdny a to ani ne v kuse. Takže dřív než v létě to nebude.

Lucie_Sx
Závislačka 3091 příspěvků 04.01.18 20:02

Tak on měl 4 dávky hexy, zhoršila se mu po tom imunita, začal být velmi nemocný, měl nežádoucí účinky a ještě se mu nevytvořily žádné protilátky.
Myslíš, že na další dávku bude reagovat jinak? Něvěřím tomu. Naopak si říkám, aby to nebyla ona pověstná poslední kapka.
Na přeočkování bych se vykašlala, i v těch pěti letech. Bude předškolák, ti to už do školky nepotřebují. Nemusíš očkovat, když nechceš, ani to povinné.
A hledala bych imunologa, který se na to bude koukat s rozumem a třeba i napíše odklad nebo kontraindikaci.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 20:16

@Lucie_Sx on se rozhodil už po první dávce. Takže pak se vždycky čekalo, až bude zdravý, aby dostal další, což ho zase hodilo zpátky. Imunolog nedoporučil s očkováním přestat.
Do školky už chodí, ale mám strach. MMR dostal ve 3 letech a neměl výraznější NÚ. Jen se mu opět rozhodila imunita a 2 měsíce byl nemocný.
Aktuálně hledám jinou imunologii, protože se mu projevila alergie. IgA má už v normě.

Káťa19
Echt Kelišová 7664 příspěvků 19 inzerátů 04.01.18 20:21

Ja bych do toho nesla, zkus pohledat neco o tom tady http://www.rozalio.cz
Myslim, ze je tam i poradna :think:

Káťa19
Echt Kelišová 7664 příspěvků 19 inzerátů 04.01.18 20:23

A tu imunologii bych take zkusila jinou, rozhodne, prijde mi to divny, navic, kdyz takhle reaguje…cpat do nej dalsi a dalsi :,( chuderka
Zkusila bych i imunologickou poradnu na netu, jen jeatli ze zvedavosti nebou mit jiny nazor ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 20:34

@Káťa19 imunologickou poradnu na internetu jsem zkoušela, když doporučil imunolog všechna nepovinná očkování a prý to je dobrý nápad a imunoložka by to také doporučovala. Stejně tak očkování při nachlazení je v pohodě. Vadí jen vysoké horečky.
Aktuálně hledám jinou imunologii. Uvidíme, jak to dopadne.
Naštěstí naše doktorka je taková, že se s ní dá mluvit, ta to pak s ní zkusím víc probrat. Ona se u syna bojí černého kašle a ještě toho dávivého kašle. On když začne kašlat, tak ho z toho dostáváme několik měsíců, proto chce přeočkovat.

Lucie_Sx
Závislačka 3091 příspěvků 04.01.18 20:55
@Anonymní píše:
@Káťa19 imunologickou poradnu na internetu jsem zkoušela, když doporučil imunolog všechna nepovinná očkování a prý to je dobrý nápad a imunoložka by to také doporučovala. Stejně tak očkování při nachlazení je v pohodě. Vadí jen vysoké horečky.
Aktuálně hledám jinou imunologii. Uvidíme, jak to dopadne.
Naštěstí naše doktorka je taková, že se s ní dá mluvit, ta to pak s ní zkusím víc probrat. Ona se u syna bojí černého kašle a ještě toho dávivého kašle. On když začne kašlat, tak ho z toho dostáváme několik měsíců, proto chce přeočkovat.

A čeho se bojíš TY?
Jasně, že většina doktorů prosazuje očkování, jsou pod obrovským tlakem, aby to dělali. Ale je to TVOJE dítě, TY se o něj budeš muset starat, když se něco podělá. Černý kašel je sice blbý, ale v tomto věku zvládnutelný. A pokud by si zase nevytvořil protilátky, tak je mu celé očkování stejně k ničemu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 21:07

@Lucie_Sx aktuálně se hodně bojím černého kašle, proto jsem brala, že na jednu stranu to beru. U něj už bylo jednou podezření, kdy se to nepotvrdilo, ale ani nevyvrátilo, že by se musely dělat další testy. To byl hnus fialovej. Několik dnů, kdy jen kašlal a čekali jsme, jestli se nadechne. Naše doktorka nebyla, zástup ho neposlal do nemocnice a z pohotovosti nás poslali domů. Když ho pak slyšela doktorka, tak doporučovala jet do nemocnice, ale to už byl jen slabý odvar, tak jsme to nechali.
Všechny kašle u něj probíhají tak, že kašle 2-5 dní bez oddechu. Nespí, nejí, nepije. Léky nezabírají.
Proto se doktorka bojí, co by s ním udělal černý kašel. Naše doktorka nedoporučuje nepovinná očkování a o očkování se s ní dá mluvit. MMR nám necpala a čekali jsme těsně před školku. I to očkování před lety jsme řešily a dala na doporučení imunologie.
Teď by si protilátky vytvořit měl, protože IgA už má v normě.
No a pak se bojím nú, protože vím, jak to vždycky vypadalo a co jsme řešili.

kotyk
Echt Kelišová 7950 příspěvků 04.01.18 22:08

Tak divný postup to není, pokud jde jen o nedostatek jen IgA. Ten děsný průběh respiračních nemocí je právě díky tomu nedostatku, protože hlavní místo, kde působí, jsou hleny, slzy a třeba i moč. Když je ho málo, imunitní systém se většinou nevyrovná s nákazou klasicky třeba vykašláváním, ale musí spoléhat až na další typy protilátek. No a ty se rychleji vytvoří právě díky očkování. Takže celkem logicky doktoři nabízí víc nadšeně očkování proti pneumokokovi, chřipce a víc tlačí na hexu. Bohužel tenhle typ imunitní poruchy má v popisku i pomalejší reakci na očkování. Ale všechno výše uvedené platí jen a pouze v případě, že má skutečně jen IgA nedostatek a nenašli žádný jiný problém.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Největší sériový vrah? Pilčík brutálně vraždil emigranty, na holčičku sestrojil mučicí stroj

Spousta lidí jeho jméno nezná, přitom jde dost možná o vůbec největšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >