Nedostavená menstruace - náctiletá

222
25.3.16 12:27

Nedostavená menstruace - náctiletá

Zdravím,
v mém okolí mám holčinu, které je už skoro 19 let a za celý svůj život nedostala menstruaci, nechodí na gynekologii a nijak to neřeší a zřejmě řešit ani nechce.
Navíc je trochu obézní, špatně se stravuje.. Proto by mě zajímalo, co se s ní vevnitř musí dít, když nemá mensturaci a její tělo se nemůže čistit. Mám obavy, aby nakonec neskončila s tím, že je neplodná. A nebo mít i horší následky, budu ráda za každou smyslnou odpověď. Ráda bych ji nějak dopomohla k tomu, aby s tím konečně začla něco dělat. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27245
25.3.16 12:31
@Nyana píše:
Zdravím,
v mém okolí mám holčinu, které je už skoro 19 let a za celý svůj život nedostala menstruaci, nechodí na gynekologii a nijak to neřeší a zřejmě řešit ani nechce.
Navíc je trochu obézní, špatně se stravuje.. Proto by mě zajímalo, co se s ní vevnitř musí dít, když nemá mensturaci a její tělo se nemůže čistit. Mám obavy, aby nakonec neskončila s tím, že je neplodná. A nebo mít i horší následky, budu ráda za každou smyslnou odpověď. Ráda bych ji nějak dopomohla k tomu, aby s tím konečně začla něco dělat. :?

Představa, že menstruací se tělo „čistí“ byla opuštěna tak v 19. století :lol: Promiň, jen mi to přišlo legrační.

Ale teď vážně. Situace legrační není. Kdo nemá ms, u toho neprobíhá ovulace. A u koho neprobíhá ovulace… Každopádně by měla jít na gyndu, ať se doktor mrkne, jestli má všechno na svém místě a co se uvnitř děje. Doopravdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3278
25.3.16 12:34

Nemít ještě v 19ti menstruaci, to už je vážně napováženou… Nic jiného asi nezbývá, než to začít řešit u lékaře. No ale musí chtít sama to řešit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
25.3.16 12:36

Davno mela byt u gynekologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
822
25.3.16 12:52

Určitě by měla jít na vyšetření, normální mi to nepřijde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29593
25.3.16 12:54

Měla by jít ke gynekologovi, kdysi jsem o tom četla, příčina může být ve vrozené vadě vnitřních rodidel nebo v celistvé panenské bláně(krev nemá kudy odtékat).Nebo hormonální nesouhra.
Zase bych ale tak neplašila, ve vyjímečných případech je to prý normální - že menstruace přijde později nebo ji žena má tak jednou za půl roku..Problémem by bylo, kdyby chtěla počít, ale jinak je to u určitého malého procenta zdravých dospělých žen normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6681
25.3.16 13:04

Menstruaci „čistí“ narostlou děložní sliznici, když jí asi hormony nepracijí správně, tak ani ta sliznice nenarůstá.
Jinak si taky myslím, že tohle není žádná legrace :? Copak s tím ani obvodní lékař nic nedělá? Mě se i pediatrička vždycky ptala, od kolika menstruuji. Možná má opravdu nějaký problém, možná hormonální, možná anatomický, ale to nikdo nevíme. Jinak pokud nemá ms, tak je neplodná. Problém si ale musí přiznat sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9175
25.3.16 13:09

Chápu, že jí chceš pomoci, ale obávám se, že těžko radit, pokud to ona sama řešit nechce - jako jediné smysluplné řešení vidím, navštívit gynekologii…zkus si s ní o tom promluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13779
25.3.16 13:28

Urcite by mela navstivit gynekologii, zkus ji nejak premluvi, promluvit ji do duse, ze je to opravdu potreba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6681
25.3.16 13:41

@Nyana A má vztah? Je sexuálně aktivní? Možná pokud nikoho nemá, tak nevidí důvod k návštěvě gynekologie. Ale tenhle problém už mohla 2-3 roky řešit :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
25.3.16 13:49

Tohle měla holčina začít řešit už dávno. Já jsem teda velmi hubená a dostala jsem první menses v 16 letech. Obvykle tlustější holky menstruují hodně brzo. Může mít nějaký zánět a z toho důvodu se menstruace nedostavuje. Divím se, že to neřeší, časem opravdu nemusí mít vůbec děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Princess-ka
25.3.16 13:54

Už dávno to mela řešit.. :?

• Citovat
  • Upravit
58857
25.3.16 14:25
@Nyana píše:
Zdravím,
Navíc je trochu obézní, špatně se stravuje.. Proto by mě zajímalo, co se s ní vevnitř musí dít, když nemá mensturaci a její tělo se nemůže čistit. Mám obavy, aby nakonec neskončila s tím, že je neplodná. A nebo mít i horší následky, budu ráda za každou smyslnou odpověď. Ráda bych ji nějak dopomohla k tomu, aby s tím konečně začla něco dělat. :?
že nemá ms znamená, že hormonální hladiny nefungují, jak mají.. ms nemá s čištěním těla co dělat. JInak ano, může to do budoucna znamenat, že nebude moct mít děti.. ale řešit to musí ona sama - dojít si k dr :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406
25.3.16 14:53

Na tohle se nemusíš ptát na netu, ne? Snad jediná rada, kterou může dostat, je jít k lékaři. Na to netřeba emimina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.16 15:00

Ja jsem teda ukaz, ale MS jsem mela ve 14. Potom 6 let HA a potom MS neprisla… Mam dve deti pocate prirozene a na prvni pokus.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama