Neisofixová základna?

683
27.9.10 22:47

neisofixová základna?

Mám problém, máme starší automobil značky seat cordoba a potřebujeme do něj poradit vhodnou autosedačku-vajíčko. Nemáme isofix a máme vzadu krátké pásy zkoušeli jsme na roamerovi i na jedné no name autosedačce. Autosedačku lze (vzhledem k délce) připoutat pouze vedle řidiče (na sedadlo smrti), což se mi příliš nelíbí. Dívali jsme se i do dokumentace k autu a žádné vyjmenované vhodné autosedačky tam nejsou, dříve to asi nebyla povinnost. Jako jediné řešení se mi tedy jeví nějaká neisofixová základna (samozřejmě uvítám i jiné rady, pokud se to dá řešit jinak) a jelikož o tom v podstatě nic nevím a moc se o tom ani nepíše, ráda bych požádala asi zejména steeva o radu. Zatím jsem nalezla pouze teutonii tario a ta se mi jeví být kvalitní. Napadá Vás ještě nějaká? Námi preferovaný kočárek je Hartan a v zápětí za ním Teutonia, oba by měli mít možnost nacvaknout maxi cosi a roamera. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4823
27.9.10 22:54

Maxi cosi ma zakladnu easy base a ta jde do aut nez isofixu. Mame tez Cordobu a toto reseni nam prislo nejlepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
27.9.10 22:56

http://www.maxi-cosi.cz/easybase.php
Zde je odkaz, jak to vypada.

Jeste dodam, ze pasy jsou na ukotveni zakladny akorat a jednoduchost manipulace nas uplne uchvatila :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
28.9.10 07:31

Nebo můžeš zkusit Tario od Teutonie, ale jako obvykle, je to hodně peněz (tedy alespoň pro mě bylo :lol: ).

• Citovat
  • Upravit
7113
28.9.10 10:13

sovičko, pokud chcete Hartan, nebo Teutonii, tak tam dáte vajíčko od MC nebo Römera( Teutonia Tario jde pouze na Teutonii- nejde na Hartan), obě dělají i základnu na pásy, obě vajíčka mají ve spojení se základnou na pásy 4 hvězdičkiy z bezpečnosti, takže jedny z nejlepších. Ani s jednou neuděláte chybu.
Römera seženete levněji, a větší výběr- nyní je 64 modelů vajíček kol. 2010 ve spojení se základnou Belted Base a je na ¨Römery delší záruka 3 roky: http://autosedacky.mimishop.cz/katalog.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2248
28.9.10 21:16

Sovičko, my jsme kupovali celý set Teutonia spolu s vajíčkem Tario a s bází. Myslím, že autosedačka i s bází byla za 5500Kč. Byli jsme s tím fakt ohromně spokojeni, super bylo vajíčko jenom nacvaknout a vycvaknout a neřešit celé znovupřipoutání. Navíc měl člověk jistotu, že nic špatně nepřipoutal. Ještě dodám, že Tario je opravdu hodně velké vajíčko, syn v něm byl až do dvanácti měsíců /to měřil 78 cm/ a nad hlavičkou měl ještě kousek místa. Ale protože měl přes devět kilo, tak už fakt bylo nad moje síly ho v tom nosit. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
29.9.10 16:52
dusicka.. píše:
http://www.maxi-cosi.cz/easybase.php
Zde je odkaz, jak to vypada.Jeste dodam, ze pasy jsou na ukotveni zakladny akorat a jednoduchost manipulace nas uplne uchvatila :lol:

chtela jsem se zeptat zda se pasy upevni jen base a sedacka se nacvakne nebo se jeste upevnuje i sedacka jednim pasem nebo jak to tam je,sorry ale nemam s tim zkusenosti 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
29.9.10 17:24

u bází MC nebo Römeru se připoutá pouze báze a pak se sedačka jen nacvakne, ale jsou i jiné značky, např. Peg perego, nebo Chicco, tak se nasadí báze , dá sedačka a stejně se musí sedačka obtočit pásem, takže u těch to nestojí za to,
báze MC a Römer jsou v tomto nejlepší, usnadní Vám to práci a jde to i do aut, kde jsou jinak na vajíčko krátké pásy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
30.9.10 06:37

dekuji vam za info i za SZ.hezky den :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
20.10.10 12:59

Muzu se zeptat, zda nevite, jak dlouho je zivotnost zakladny? I v pripade, ze zustava v zime v aute?

• Nahlásit
  • Citovat
7113
20.10.10 13:25

životnost autosedaček je 5-6 let, u základen se to nikde nepíše, ale bude to nejpíše stejné, také na ně působí vlivy slunce/zima a můžou plastové části křehnout
hlavně ale po tolika letech je většinou už nový model, že to nejde pak kombinovat s novou sedačkou, takže životnost i praktická stejná jako u sedačky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama