3,5 měsíce - nespí, nevydrží bez kojení déle jak 2 h, vzteká se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nimitka
Povídálka 46 příspěvků 11.07.19 10:13
Nějaké období?

Zdravím holky, chci se poradit. Od porodu mám absolutně zlaté miminko, nikdy nebyli žádné problémy, prdiky neznám, jeli jsme až ve stereotypu - napapat, hodinku pohrát (hrál si sám, nepotřeboval mě mít za zadkem), dvě hodinky spát a pořád do kola, skoro neplakal. V noci se budil mezi 1-3 hodinou, vstaval kolem páté. Prošli jsme jedním spurtem, pak přišla ta vedra, kdy častěji pil a byla jsem ráda když spal po hrací chvilce půl hodiny. Teď už několik dni naprostá katastrofa - u kojení se po chvilce sání začne odtrhávat, propínat se, vztekat se, plakat. Když dobojujeme, tak si zase tu hodinku až hodinku a půl hraje, ale často kňourá, nevydrží, pak se prospí 30-45 minut a zase řve hlady, dýl jak po dvou hodinach kojení nevydrží. Minulou noc se mi i po hodině, hodině a půl budil na kojení, dnes to bylo o něco lepší, ale i tak se budil dost často. Taky byl zvyklý usinat sám, teď vyžaduje u prsa nebo v náruči, nositko začal bojkotovat.
Tak se zkušené maminky ptám, co to může být? Jsem z toho už nešťastná. Maličký má bez pár dnů 3,5 měsíce.

Reakce:
Denina01
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 11.07.19 10:54

No může to být růstový spurt, zuby nebo už je zvědavější a chce bejt s maminkou a cítit ji u sebe

Uživatel je onlineMartha03
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 11.07.19 11:09

Dítě se prostě mění. Už zacina v tomto věku více vnímat a zajímat se, rozpoznávat, tak tě chce mít u sebe. Málo děti je nenarocnych pořád, buď ráda že sis užila klidu. Já mám dítě za zadkem už 8 měsíců, z toho 4 mesice stálého řevu a pak dva měsíce kdy rvala už jen kdykoliv jsem odešla. Teď si i půl hodiny prohraje sama.. :dance: a já můžu sama na záchod.

Heivka
Závislačka 4119 příspěvků 11.07.19 11:21

@nimitka U mě se takhle projevil nedostatek mléka, nechala bych dítě převážit jestli prospívá, já takhle rozkojovala „růstový spurt“ 6 týdnů protože přece „kojit může každá“ když jsem pak dala UM tak že syna bylo zase to pohodové klidné miminko, které krásně spalo většinu dne a skoro celou noc. Další řvaní začalo až s růstem zubů.

beruska9
Extra třída :D 11253 příspěvků 11.07.19 11:31

Kolem 4. mesice to byva normalni. V cestine nevim, jestli je dost zdroju, ale jestli umis anglicky, tak si vygoogli „4 months sleep regression.“ Byva to vyvojove a casto se to po par tydnech uklidni.

martina bl
Stálice 88 příspěvků 11.07.19 11:43

Dítě se Ti bude měnit pořád. Tohle můžou být zuby, ale taky přechod z jednoho vývojového stupně na další - kolem toho 3 měsíce by to odpovídalo. Koj, kdy potřebuje a pokud bys vydržela ještě dva týdny, můžeš zkusit na večer kašičku. Možná bude spát líp aspoň v noci.

Popokatepetla
Závislačka 3411 příspěvků 11.07.19 11:51

K tomu se dá napsat jen jedno - je to úplně normální :) A je taky úplně normální kojit takhle malinké miminko na požádání, uspávat u prsa atd. :kytka:

nimitka
Povídálka 46 příspěvků 11.07.19 12:31

Dekuju holky, změny chápu, i když pro mě trochu šok, když jsme jeli celou dobu v podstatě stejně :) kojim pořád, jak so řekne, ani mě nenapadlo mu to odpírat :) tím, že od něj neznám pláč, tak jsem se spíš snažila rozklíčovat, jestli ho něco netrápí nebo jestli nejde zase o spurt nebo nedostatek mléka…
To že míň spí jsem předpokládala, že je normální, že už je větší, tak toho spánku nepotřebuje tolik. Spíš jsem myslela, že třeba už s tím přibývajícím věkem vydrží déle mezi kojením :think: a co to vztekání u prsa? Napřed jsem si myslela, že vytáhne to mléko, které mu teče snadno a pak je líný tahat a je tím pádem dřív hladový. Teď se ale začne vztekat pomalu jen ho prilozim.

Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 11.07.19 13:38

Já ještě teď kojim tak co tři hodiny. Je pravda, že mě malá spí v noci krásně už od druhého měsíce celou noc, za to přes den téměř vůbec. I když dávám prikrmy pořád to mléko vyžaduje a nebo se chce jen uklidnit… Ještě do 7 měsíce jsem kojila co dvě hodiny a to žádná tepla nebyla. Že řve u prsa může znamenat nějaké nepohodlí, mohou to být zoubky, špatná poloha, může mu být teplo zima, já třeba na kojení dávám malé ke hlave plinu ona si ji chytí a je klidnější a večer tak i usíná, jinak neusne. Může to být taky jen přechodne a jak to přijde tak to za týden odejde… Mě malá třeba 14 dní rvala v tomto věku v autě, přitom ho měla tak ráda, už jsem byla zoufalá a bolela mě z ní hlava a pak to přešlo a zase ráda jezdí.

Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 11.07.19 13:40
@nimitka píše:
Dekuju holky, změny chápu, i když pro mě trochu šok, když jsme jeli celou dobu v podstatě stejně :) kojim pořád, jak so řekne, ani mě nenapadlo mu to odpírat :) tím, že od něj neznám pláč, tak jsem se spíš snažila rozklíčovat, jestli ho něco netrápí nebo jestli nejde zase o spurt nebo nedostatek mléka…
To že míň spí jsem předpokládala, že je normální, že už je větší, tak toho spánku nepotřebuje tolik. Spíš jsem myslela, že třeba už s tím přibývajícím věkem vydrží déle mezi kojením :think: a co to vztekání u prsa? Napřed jsem si myslela, že vytáhne to mléko, které mu teče snadno a pak je líný tahat a je tím pádem dřív hladový. Teď se ale začne vztekat pomalu jen ho prilozim.

Jo a jeste k tomu vztekani zkoušela jsi se s ním chvilku pomazlit a pak zase přiložit? Možná ani nemá tolik hlad a jen chce být u tebe…

veruuuse
Stálice 84 příspěvků 11.07.19 13:41

Zdravim :mavam:. Ze by s pribyvajicim vekem vydrzelo mimco dyl spat neni rozhodne pravidlem. To ti muzu potvrdit :lol:. Moje dcera do necelych 4 mesicu spala celkem dobre, budila se 1-2× za noc. A pak to zacalo…budila se po 2 hodinach, par mesicu byla jak hodinky,2 hodky, max 2h a 10min :lol: :lol:. Silene. A pak prisel 8 mesic a zacala se budit po 1,5,pak po 1h. To uz byla sila… Tim te nechci desit, ale spis chci rict, ze mimco se vyvyji a kazde to zvlada uplne jinak. No a s tim vztekanim u prsa, mala to mela, ale jen par dni, kdyz mela spurt.

nimitka
Povídálka 46 příspěvků 11.07.19 14:25
@Martha03 píše:
Jo a jeste k tomu vztekani zkoušela jsi se s ním chvilku pomazlit a pak zase přiložit? Možná ani nemá tolik hlad a jen chce být u tebe…

To jsem nezkusila. Ječí jak pominutej, tak se mu snažím “nacpat” bradavku, ale urcite to zkusím. :)

nimitka
Povídálka 46 příspěvků 11.07.19 14:27
@veruuuse píše:
Zdravim :mavam:. Ze by s pribyvajicim vekem vydrzelo mimco dyl spat neni rozhodne pravidlem. To ti muzu potvrdit :lol:. Moje dcera do necelych 4 mesicu spala celkem dobre, budila se 1-2× za noc. A pak to zacalo…budila se po 2 hodinach, par mesicu byla jak hodinky,2 hodky, max 2h a 10min :lol: :lol:. Silene. A pak prisel 8 mesic a zacala se budit po 1,5,pak po 1h. To uz byla sila… Tim te nechci desit, ale spis chci rict, ze mimco se vyvyji a kazde to zvlada uplne jinak. No a s tim vztekanim u prsa, mala to mela, ale jen par dni, kdyz mela spurt.

To si taky myslím, že jak je starší, tak už přes den nepotřebuje tolik spát. Ale teda zase by bylo fajn, kdyby to pak chtěl nahnat v noci :mrgreen:
Já si pořád rikam, že je to jen spurt, že to přejde. :) ale uvidíme…holt to pořád nemůže být jen růžový.

Váš příspěvek
Reklama