Nejde uspat

265
22.12.20 21:07

Nejde uspat

Ahoj, uz jdu sem pac uz prostě nevim co se deje co se stalo. Mam malyho, za tyden mu bude 10 mesicu. Vzdy jsem ho uspavala kolem 20:00 a do 10 min spal, to co predvadi ted ndni normalni a me to strasne vysava. Posledni tyden uz mene spi pres den, nekdy dopo vubec a pak odpo treba 2 hodiny, nekdy spi dopoledne nekdy odpo ale prumer je kolem tech dvou hodin. Posledni dny ho nejde uspat, smeje se, dela blbosti, nebo si hraje s dudlikem, kdyz jakoby usne tak odejdu a zacne rvat, prijdu, je klid a dela ze spu, zas odejdu a zase rev. Uz me nebavi tam xkrat za hodinu jit a uspavat ho, to neni mozny, nic nezabira, usne mi na ruce polozim ho a zacne zase rvat, tohle nikdy nedelal, je od 14 hod vzhuru, pak uz neusnul, meli jsme zábavu, mel by bejt unavenej a ono jen rve a me uz asi praskne hlava, nic nezabira :( uz i me se chce brecet, cim je starsi tim vic je to horsi :( mam ho nechat vyrvat? Co mam delat? Chci aby si pak zvykl sam, kdysi mi usnul po chvilce a ted co chce, jen mi prijde ze chce pozornost, ale prece u nej nebudu hodinu a hladit jo kdyz to stejne nezabere.. :( je tolik hodin a on rve a rve :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8428
22.12.20 21:11

Zuby? Separacni uzkost? To je normální v tomhle věku. Hlavně ho nenechavej vyrvat. Me syn dela ted taky něco podobnyho. 10 měsíců měl včera. Kolikrát ho musím nechat spát v posteli, protože když ho dám do postýlky tak je hned vzhůru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
22.12.20 21:23

Zuby jeste nema a neprijde mi, ze mu rostou. Bohuzel, chce jen pozornost. Ted jsem se konecne dostala k večeři, tak rval asi 20 minut a usnul. Cetla jsem neco o Estivillove metode. Mozna me tu ukamenujete ale ja jsem zastance toho, ze dite ma spat v postýlce, a je tam zvykly od narozeni, v posteli bejt ani nechce pac tam leze bsude mozne a vzapeti se hned probudí jak ma volnost. Vzdy jsem ho uspavala a slo to, poslední dny jsou narocny.. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11085
22.12.20 21:24

Přesně, nevyřvávat, nesnažit se vychovávat („aby pak spal sám“). Teď Tě potřebuje, tak se mu prostě věnuj, třeba dvě hodiny. „Rozmazlil“ si Tě, ale usínání do deseti minut není něco, co můžeš na kojenci požadovat.

Může to být cokoli: předrážděný rychle se vyvíjející mozek, zuby, separačka, cokoli.

Na Tvém místě bych si s ním třeba sedla do křesla a nechala usnout na sobě a spát třeba hodinu.

Nepomohlo by taky, kdyby uspával třeba tatínek?

A s tím „měl by bejt unavenej“ - naopak, když se dítě rozdovádí, předráždí, přetáhne, tak naopak spává hůř.

Často platí, že čím líp spí dítě přes den, tím líp spí v noci. Když vypadá, že se nechystá usnout odpoledne, jezdíš s ním ven kočárem? Hodně dětí to uspí, a pak třeba bude večer příjemnější a i usínání klidnější…

Příspěvek upraven 22.12.20 v 21:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
867

Děti mají různá období no. Se starším synem třeba jsem v prvních měsících neznala denní spánek, ale aspoň mezi 22 a 6 byl většinou klid. Pak zas začal přes den spát hezky a pravidelně, ale večer ne a ne zabrat. Pak spal třeba od 18:30 do 7 jen s pauzami na kojení, pak se zas jednu dobu budil ve 3 ráno a oči jak baterky a bylo po spánku… Můžeš zkusit různé věci, ideální by bylo najít příčinu, zda ho něco nebolí nebo není naopak přetažený, jestli teď spí méně přes den. Pak by to šlo řešit a přizpůsobit. Pokud chce opravdu jen pozornost, máš v zásadě dvě možnosti, nechat plakat (to za to podle mě nestojí) nebo mu nějak vyjít vstříc… U mě třeba jednu dobu stačilo, že jsem byla se synem v místnosti. Nepotřeboval hladit ani povídat, prostě mě jen vidět, tak jsem si tam četla, dokud neusnul. Nebo jsem ho holt vzala s sebou do obýváku nebo kde jsem chtěla být. :nevim: ono to pak zase přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@klobinka nezačal si stoupat, chodit? Některé děti, než se rozchodí, tak mají tyhle výkyvy ve spánku. Netrápila bych se a dávala bych ho spát později, mě to pomohlo, než začala malá chodit, tak taky takhle vyváděla, do té doby usínala úplně bez problémů. Dodrželi jsme večerní koupání a jídlo, ale zůstávala s námi tak do 21-21:30 v obýváku, žádné hlučné iniciativy. Po necelých dvou měsících se rozběhla a jako když utne, unavila se a začala chodit spát normálně kolem půl osmé.

• Citovat
  • Nahlásit
789
22.12.20 21:27

Dítě prochází různými obdobími a teď má zrovna období ze chce byt s tebou a nechce moc spat.. já na tom jako nevidím nic spatnyho ani divnyho.. moje dítě je a bylo taky nespavec (od roka vstala v 7 a šla spat v 8 večer, mezitím nic), v postýlce spi i spalo, vyrvat jsem nikdy nenechavála.. jen jsem se smířila s tím, ze to dítě není stroj a co bylo včera nebude i dnes.. držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
22.12.20 21:29

My měli to samé, tak prostě putoval do postele mezi nás. Vyrvat nenechavej, je to miminko, potřebuje vás cítit, potřebuje jistotu, tak mu ji doprej. Věčně s vama spát nebude. Snad to není takovej problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11085
22.12.20 21:32
@klobinka píše:
Zuby jeste nema a neprijde mi, ze mu rostou. Bohuzel, chce jen pozornost. Ted jsem se konecne dostala k večeři, tak rval asi 20 minut a usnul. Cetla jsem neco o Estivillove metode. Mozna me tu ukamenujete ale ja jsem zastance toho, ze dite ma spat v postýlce, a je tam zvykly od narozeni, v posteli bejt ani nechce pac tam leze bsude mozne a vzapeti se hned probudí jak ma volnost. Vzdy jsem ho uspavala a slo to, poslední dny jsou narocny.. :(

No hýbat se mu zuby v dásních v tomto věku už určitě budou, často trvá dlouho, než zub vykoukne.

Mít dítě v postýlce není špatně, moje dcera tam byla taky, ale musíš počítat s tím, že holt můžeš mít uspávání těžší, než kdybys dítě jen přitulila ve svojí posteli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11036
22.12.20 21:37
@klobinka píše:
Zuby jeste nema a neprijde mi, ze mu rostou. Bohuzel, chce jen pozornost. Ted jsem se konecne dostala k večeři, tak rval asi 20 minut a usnul. Cetla jsem neco o Estivillove metode. Mozna me tu ukamenujete ale ja jsem zastance toho, ze dite ma spat v postýlce, a je tam zvykly od narozeni, v posteli bejt ani nechce pac tam leze bsude mozne a vzapeti se hned probudí jak ma volnost. Vzdy jsem ho uspavala a slo to, poslední dny jsou narocny.. :(

Přijde mi, že se zoufale snažíš si ho „nerozmazlit“, chceš, aby spal sám, usínal sám, prostě tě nepotřeboval.
Jenže kojenci v 10 měsících prostě mámu potřebují. Potřeba fyzického kontaktu je jednou z jejich základních potřeb, stejně jako jídlo, teplo, pití.
Kojenci se v tomhle věku běžně uspí u prsa (klidně po půlhodině, když se vzbudí), běžně se chovají, spí s rodiči v posteli apod. Čím budou mít tu potřebu fyzického kontaktu naplněnou, tím lépe se pak budou osamostatňovat.

U dětí, které to mají obráceně - fungují jako doteď to tvoje - se naopak často stává, že kolem toho roku jim ten fyzický kontakt začne těžce chybět a pak visí na mámě ještě v době, kdy jsou ty kontaktní děti dávno samostatné.

Za mě je tedy lepší se miminku do cca dvou let opravdu více věnovat, plnit mu tyto potřeby (kojení, společné spaní, chování), protože pak, až bude větší, budu mít v tomto směru dřív „veget“. Jestli to srozumitelně píšu.

Jasně, jsou děti, které se vyřvou a dobrý, ale ty děti se prostě naučí mámu nepotřebovat :nevim:. Nevím, jestli je to to, co chceš. Nebo to jsou výjimky, kterým je blízký kontakt spíš nepříjemný, ale těch je málo.

Jo a jinak jsem příznivec toho, aby dítě šlo spát, až když se mu spát chce. Tj. ne každý den v osm. Zkus uložit později.

Příspěvek upraven 22.12.20 v 21:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
22.12.20 21:38

Verte, ze mi to trhalo srdce ho nechat plakat, ale on usnul, rval teda necelych 20 minut, rekla jsem si jeste chvíli a prijdu. On mezitim usnul. On je zvyklej ze ho uspavam, vzdy stacilo polozit a spinkal dal, tatinek neuspava, jen odpoledne a vecer je to na me pac malej vyzaduje me. Ja zkousela uz vse co je tu od vas vypsane…a nic nezabralo..nebolelo ho nic..proste stacilo ze jsem odesla a zacal rvat. Ja uz ho navic neunesu tolik, ma pres 9 kg a ja 52kg, navíc mam v haji rameno, takze fakt mazec..a ano, asi si me jakoby „rozmazlil“ neprijde mi normalni usinat takhle pozde.. co slycham, tak deti v tomhle veku jdou spat v sedm vecer a spej az do rana s vyjimkou ze se 1× v noci vzbudej ale spej dal.. :( a jinak ano, chodi okolo nabytku a stoupa si už od 7 mesice. Hladit ho muzu treba hodinu, to ho vzdy uspalo ale ted nic..jen si uziva tu chvillu hlazeni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
22.12.20 21:42

Dobre, ja jen chtela aby mel rezim nejakej..venujeme se.mu na maximum, to muzu odprisahnout, jen to uspavani me zdime proste… Myslela jsem ze je treba pozde aby usinal v pul desaty ale jestli to neni pozdě tak to zkusim taky..takhle jsem ho nechtene mozna nutila spat ve stejnou plus minus dobu.. pres den ma fakt az moc pozornosti, mozna ze mu i az moc dovolime..a nechci ho nechat vyrvat, je mi to pak lito, ale dnes jsem to poprve udelala a pak usnul no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8428
22.12.20 21:50

Prosim te na to, že děti spí od X do X zapomeň a vůbec to nesrovnavej. První dcera mě dělala to stejný, mohli jsme se stavět na hlavu a prostě neusnula. Taky jsem z toho byla úplně na nervy. Takže jsme začali večerní spánek oddalovat až jsme přišli na ten správný čas kdy ji dát aby usnula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4199
22.12.20 21:53

@klobinka

Můj první v tomhle věku přecházel na jeden denní spánek - tzn. usnul až po obědě, večer pak usínal kolem 22. Druhý měl tento přechod kolem 13. měsíce a režimově to pak vycházelo stejně.
Zuby to taky klidně být můžou, to v puse nepoznáš, zlobí cca měsíc (i déle), než se prořežou. Ale moje zkušenost je spíš taková, že zuby ovlivnily hlavně noční spaní (noční pláč) a ne usínání.
Usínání bych viděla spíš na to, že dáváš spát dřív, než dítě spánek potřebuje - natahuje se mu potřeba bdělosti.
Je těžké to vychytat, protože zase jak se přetáhne, tak výsledkem je opět to, že usíná hůř.
Vyprdla bych se na postýlku, vzala bych si dítě k sobě, lehla si s ním a až usne, tak usne. Kdyby neusínal dlouho nebo dělat stojky, lépe ho znehybníš (přitulíš, zalehneš). Můžeš si taky na chvíli odpočinout.
V žádném případě bych se neuchýlila k estevillovi a nenechávala bych dítě vyřvat, to fakt ne.
Věř mi, že s problémovými dětmi - co se spaní týče - mám bohaté zkušenosti. Až moc bohaté. Ale nikdy jsem nešla a nepůjdu cestou vyřvání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13657
22.12.20 22:06

Ja nerozumím proc si to delas horší, nez to je. Evidentně u nej neni vse 100%OK. Tak se najim když jeste nespi, vykopeme se a jdu si lehnout společně s nim. Chápu ze mas názor kde dite do postele nepatří, ale kdyz se tím jen oba trapite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat