Nejedlík ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kubineček
Nováček 9 příspěvků 15.12.16 12:21
Nejedlík ve školce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Váš názor, ohledně mého syna, který je špatný jedlík od už narození. Chodí do školky už druhým rokem, cca dva roky nejí vůbec žádné maso, má k němu vyloženě odpor, nenutím mu ho. Posledí dny mi ráno naříká, že nechce do školky, že tam nechce jíst, hlavně maso, a že mu ho pořád dávají. Říkám mu, no tak ho nejez a je to. Vím, že učitelky chtějí, aby vždycky aspoň ochutnal jeden kousek.Tak jsem včera uč. řekla, jestli mu to maso musí dávat, když mu tak dělá zle. Ona na to že musí, a musí aspoň ten jeden kousek vždy ochutnat.Tak jsem ji na to znovu řekla at mu ho nenutí, že ho nejí ani doma. Odpověď zněla, jestli to není od něj tak trochu vyčůranost :roll: Nevěděla jsem co na to říct, zaskočila mě. No a pak jsem ji asi dorazila tím, že jsem se zeptala, jestli by byl problém si nechat ponožky na spaní, když prý mu bývá zima.
Odpověď: Zvýšila na mě hlas a velice důrazně mi oznámila, že to teda v žádném případě, že to už by si vymýšlel moc teda. Říkala jsem si, celkem takové maličkosti, a ona takhle vyjela, nechápu o co jde. Učitelka vždycky v pohodě, usměvavá, ale jakmile po ní něco chcete, tak je zle. Máte to taky tak, že je vše nalajnované a neexistuje vůbec žádná vyjímka? Děkuji za odpovědi

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 15.12.16 12:25

@kubineček Ohledně jídla jsme na začátku docházky vyplňovali dotazník, kde bylo, zda do jídla nenutit, dítě musí ochutnat nebo musí vše sníst. Takže předpokládám, že to dodržují. Nevím, co je za problém se spaním v ponožkách. Přístup by mi vadil.

Popokatepetla
Závislačka 3234 příspěvků 15.12.16 12:26

8o u nás ve školce se tedy dá domluvit skoro na čemkoliv. Vím, že učitelky také chtějí po dětech ochutnat i to, co tvrdí, že nemají rádi, ale když víckrát ochutnají a řeknou ne, tak už jim to nenutí. S ponožkama mi to vubec přijde na hlavu postavený, když je mu zima, proč by si je nemohl nechat, vždyť to pro učitelku není žádná „práce navíc“ :nevim: asi bych se obrátila na ředitelku, když s učitelkou není domluva

Maol
Závislačka 3447 příspěvků 15.12.16 12:30

Tohle by mi dost vadilo. Taky mam syna nejedlika (po mne).Ucitelky jsme upozornili.Oni nam to po cca tydnu potvrdily. A dohoda je takova, ze nenutit, nabidnout, a kdyz neochutna, nic se nedeje.Jen nam hlasi, co pripadne snedl, ci zda vubec neco, abych vedela doma. Vadilo by mi to hodne, protoze to jidlo je nami placene, tak snad je na nas, jestli ho vyhodi, ci ne…a pokud maso neji vubec, rovnou bych se domluvila, ze platim cele jidlo, ale maso at mu ani nedavaji, at se zbytecne nevyhazuje.

A ponozky? Pokud mu je zima, maji s tim neco delat. A ne ho nechat mrznout…

kubineček
Nováček 9 příspěvků 15.12.16 12:40

Právě že jsem po ní chtěla ať mu to maso vůbec nedávají na talíř, když mu dělá tak zle, prý ho dostat musí, když to platím /částečně to i chápu, že by si pak mohly ostatní děti začít vymýšlet taky/. Ale nechápu to nucení ochutnat, když vím že to prostě nedává, navaluje se mu z toho.Na to mi řekla, že „ale nám nezvrací“ 8o. Tak až se jim tam jednou pozvrací, třeba dají pokoj. A ty ponož´ky teda už vůbec nechápu, čemu by to mělo vadit (má svou matraci, svoje povlečení, které mu peru, tak v čem je problém)-prý tam mají dost teplo, mě řekla. Prostě jedou podle zajetých kolejí a neexistuje to jinak, mě připadá.

medunka23
Kelišová 7317 příspěvků 15.12.16 12:40

Tak u toho jídla bych to pochopila zezačátku, aby prostě ostatní děti taky nezačaly říkat že ony to nejedí, ale dá se to zařídit tak, že to maso prostě na talíři bude, ale nemusí to jíst. Jinak u ponožek by mě vadilo, že je problém aby je měl. Pokud chtějí zachovat mod na spinkání jiné věci než na hraní, není problém mít u pyžámka spací ponožky :nevim:

krtek93
Neúnavná pisatelka 18229 příspěvků 15.12.16 12:41

Věřila bych tomu, že na talíř to maso dostat prostě musí - protože jsi zaplatila za celý jídlo a aby nebyl problém a nějaký nařknutí, že maso nedávaj schválně… Prostě tohle chápu. Plus se možná učitelka bojí, aby za chvíli v těch 25 nebo kolika dětech neměla ve třídě anarchii, když jeden maso nemusí a ostatní jo (ony ty děti jsou hrozný stádečko - jeden si vymrčí, že chce dneska „jenom knedlíky, protože koprovku nerad“ - a bum, všichni ostatní chtěj taky „jenom knedlíky, protože koprovku neradi“, i kdyby jí jinak normálně snedli). Ale jako mámě by mi to taky vadilo a snažila bych se vyjednat, aby ho nenutili - podle mě to stejně k ničemu nevede. Asi bych jako učitelka děti nenutila, jen přpadně upozornila rodiče, že jejich dítě toho moc ve školce nesní, aby o tom věděli, případně se jich zeptala, jak moc mám zrovna to jejich dítě nutit. K ponožkám - nechápu, v čem může být problém :nevim: Jedině snad hygiena (aby jako nelezli pod peřinu v ponožkách, ve kterých byly předtim třeba na písku), ale tak to by se dalo vyřešit tim, že mu přineseš do školky extra ponožky jen na spaní ne?

aledud
Kecalka 434 příspěvků 15.12.16 12:58

Mám s tím bohaté zkušenosti, dvě děti, absolutní nejedlíci. Dcera tam jedla jen polévky a suchou rýži, když byla jako příloha, ale měla supr skvělou učitelku a nebyl problé. Teď je ji 11 a maso jako takové stále nejí ani šunku ani salám - jedině párky, dají se koupit s 95% masa, tak aspoň. Syn je teď ve školce druhý rok, loni katastrofa, pořád jak nejí asi 10× jsem říkala nenuťte je to pak ještě horší, přikývli, ale jedna to pořád zkoušela a to i říkala, že ho u toho masa natahuje - kráva. Letos lepší učitelka to celkem chápe., nicméně asi jednou sousto musí ochutnat, ale bohužel včera změna, učitelky na nemocenské, tak dostal nějakou učitelku údernici - tak na mě působí a už byl včera po školce špatný, uplakaný, že ho nutila a i když nechtěl, pořád musel! Tak jsem mu řekla, ať řekne, že maso jen ochutnává a ať se zeptá jeho učitelky - je tam, jen v jiné třídě - nechápu proč to tak popřehazovali. Tak uvidím co bude odpoledne. A ponožky, tak to musím podotknout, že minulý měsíc spal v úplně jiné třídě, protože zase nějaké učitelky nebyly - a já se ptám, kde sis nechal pyžamko v té jiné třídě nebo jste to poodnášeli zpátky do své třídy - ať to druhý den nehledá a on mi říká, my jsme měli spát ve svých věcech - tepláčky a tričko - domýšlím, že tudíž kdoví na jakém lehátku a od koho - nejspíš po nemocném dítěti - takže hygiena nehrozí!!! Takže já nevím jestli si ty učitelky myslí, že ty děti jsou tak hloupé a doma nic neřeknou? :zed:

kubineček
Nováček 9 příspěvků 15.12.16 13:17
@aledud píše:
Mám s tím bohaté zkušenosti, dvě děti, absolutní nejedlíci. Dcera tam jedla jen polévky a suchou rýži, když byla jako příloha, ale měla supr skvělou učitelku a nebyl problé. Teď je ji 11 a maso jako takové stále nejí ani šunku ani salám - jedině párky, dají se koupit s 95% masa, tak aspoň. Syn je teď ve školce druhý rok, loni katastrofa, pořád jak nejí asi 10× jsem říkala nenuťte je to pak ještě horší, přikývli, ale jedna to pořád zkoušela a to i říkala, že ho u toho masa natahuje - kráva. Letos lepší učitelka to celkem chápe., nicméně asi jednou sousto musí ochutnat, ale bohužel včera změna, učitelky na nemocenské, tak dostal nějakou učitelku údernici - tak na mě působí a už byl včera po školce špatný, uplakaný, že ho nutila a i když nechtěl, pořád musel! Tak jsem mu řekla, ať řekne, že maso jen ochutnává a ať se zeptá jeho učitelky - je tam, jen v jiné třídě - nechápu proč to tak popřehazovali. Tak uvidím co bude odpoledne. A ponožky, tak to musím podotknout, že minulý měsíc spal v úplně jiné třídě, protože zase nějaké učitelky nebyly - a já se ptám, kde sis nechal pyžamko v té jiné třídě nebo jste to poodnášeli zpátky do své třídy - ať to druhý den nehledá a on mi říká, my jsme měli spát ve svých věcech - tepláčky a tričko - domýšlím, že tudíž kdoví na jakém lehátku a od koho - nejspíš po nemocném dítěti - takže hygiena nehrozí!!! Takže já nevím jestli si ty učitelky myslí, že ty děti jsou tak hloupé a doma nic neřeknou? :zed:

Malej mi taky nejí ani šunku, párky, prostě nic co je s masem, nevím kdy nastal ten zlom, cca do dvou let jedl aspoň ten párek, šunku, to měl rád. Teď už ani to nedá, říkám si jestli se to nezhoršilo po tom, co nastoupil do školky, nevím přesně kdy, jestli mu to tam nezprotivili úplně tím nucením, fakt nevím. Jí tam taky jen polívky, občas pomazánku. Za rok půjde do školky dcera, a to je taky nejedlice..

Lonette
Závislačka 2698 příspěvků 15.12.16 13:21

@kubineček to jsou otřesný učitelky. Já takhle měla ze školky trauma. U nás není absolutně problém jakákoli domluva - dcera kvůli ekzému nemůže nějaké potraviny a absolutně to nebyl problém se domluvit. Záleží vždy na přístupu učitelek. A jakýpak vymýšlení. Tohle by mi řekla učitelka jen jednou.

kubineček
Nováček 9 příspěvků 15.12.16 13:29
@Lonette píše:
@kubineček to jsou otřesný učitelky. Já takhle měla ze školky trauma. U nás není absolutně problém jakákoli domluva - dcera kvůli ekzému nemůže nějaké potraviny a absolutně to nebyl problém se domluvit. Záleží vždy na přístupu učitelek. A jakýpak vymýšlení. Tohle by mi řekla učitelka jen jednou.

Taky si dodnes vzpomínám, že mě nutili ve školce jíst a nejednou jsem se pozvracela, jsem zvědavá jestli dnes budou nějaké připomínky ke včerejšku.

Lonette
Závislačka 2698 příspěvků 15.12.16 13:40

@kubineček já právě taky a pít nějaký odporný kakao s tím šlemem. Proto jsem strašně pečlivě vybírala školku dcerce a jsme fakt spokojená, dcera to tam miluje, učitelky nemají žádný problém s ničím. Ale je soukromá.

Bábrdl
Generální žvanilka 22310 příspěvků 15.12.16 13:42

Holky, jen pro zajímavost. Pokud nejste dvacetileté a měly jste ve školce starší učitelky, uvědomujete si, že to byly ženské, které zažily válku a skutečný hlad? Že na vlastní oči viděly, jak se vyměňuje králík za zlaté náušnice? Jak někdo riskuje život nebo přinejmenším vězení a pašuje pod košilí vepřové, aby rodina měla maso? To se pak těžko přešaltuje. To je pro zajímavost…

Dnes už je situace pochopitelně jiná. Myslím, že ochutnat by měl, jinak jim tam nebude jíst nikdo. Ale to s ponožkama teda nechápu. :think:

Lonette
Závislačka 2698 příspěvků 15.12.16 13:53

@Bábrdl No nezlob se na mě, ale to mě fakt nezajímá co zažili. Důležitý je pro mě moje dítě a učitelky by měli ty děti prostě respektovat. A když maminka slušně poprosí, že má tento problém, tak snad není tak hrozné vyjít jí vstříc. Pokud chtějí žít ve vzpomínkách, tak na to budou mít čas v důchodu.

Bábrdl
Generální žvanilka 22310 příspěvků 15.12.16 13:54
@Lonette píše:
@Bábrdl No nezlob se na mě, ale to mě fakt nezajímá co zažili. Důležitý je pro mě moje dítě a učitelky by měli ty děti prostě respektovat. A když maminka slušně poprosí, že má tento problém, tak snad není tak hrozné vyjít jí vstříc. Pokud chtějí žít ve vzpomínkách, tak na to budou mít čas v důchodu.

Hm, s tím porozuměním psanému textu je to fakt tak blbý, jak se říká :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >