Reklama

Nejí suchá jídla - tipy co vařit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taurielka
Kecalka 140 příspěvků 12.07.18 19:21
Nejí suchá jídla - tipy co vařit

Vím, že receptů je spousta, ale potřebovala bych tipy na nějaká „mokrá“ jídla, aby lezla dobře do krku. Omáčky se mi pořád vařit nechtějí, už ani nevím, jak to obměňovat. Synovi je 14 měsíců. Brambory se zeleninou, masem, i když mu tam dám máslíčko, tak nechce. Dělám mu takové zeleninové omáčky a k tomu přílohu, ale je to pořád dokola (cuketa, brokolice, květák, mrkev, hrášek..). Večer mu navíc dělam zeleninové vývary, tak mi přijde, že jí pořád to samé. Máte prosím nějaké tipy? Navíc je tohleto nechutná, takže pořád vařím na 2×.

Reklama

Reakce:

Limi123
Závislačka 3046 příspěvků 12.07.18 19:22
@Taurielka píše:
Vím, že receptů je spousta, ale potřebovala bych tipy na nějaká „mokrá“ jídla, aby lezla dobře do krku. Omáčky se mi pořád vařit nechtějí, už ani nevím, jak to obměňovat. Synovi je 14 měsíců. Brambory se zeleninou, masem, i když mu tam dám máslíčko, tak nechce. Dělám mu takové zeleninové omáčky a k tomu přílohu, ale je to pořád dokola (cuketa, brokolice, květák, mrkev, hrášek..). Večer mu navíc dělam zeleninové vývary, tak mi přijde, že jí pořád to samé. Máte prosím nějaké tipy? Navíc je tohleto nechutná, takže pořád vařím na 2×.

Gnocchi se smetanou, kurecim a spenatem.
Zapecene brambory s kurecim a smetanou

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1876 příspěvků 12.07.18 19:43

Ja hodne dělám těstoviny se smetanou - to jde obmenit na miliardu způsobu, dal treba čočka na kyselo, jakékoliv zadelavane jídlo, kvetakovy mozeček, lasagne…u nas frčí i krémové polévky, michana vajíčka, ochuceny tvaroh (na slano i na sladko)…

Kriss Tina
Závislačka 4708 příspěvků 12.07.18 19:45

Dělala bych hodně polévky těch máš velké množství, někdy vývar, někdy zeleninovou, krémovou :) co třeba kaše? Jinak omáček je taky velké množství a většina se dá zmrazit tak nemusíš vařit pořád, stačí uvařit větší množství a diteti zmrazit porce do misticek :nevim:

selia
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 9 inzerátů 12.07.18 19:58

navařila bych spoustu vývaru, dala do mrazáku a trochu u to tím vývarem „rozmáčela“. Jde ot v podstatě se všemi normálními jídly, pokud to nejsou mega kusy.
Jinak třeba risotto.

Taurielka
Kecalka 140 příspěvků 13.07.18 06:11

@selia to je dobrý nápad, kostičky vývaru mám zamražené :palec:

lucynka25
Kelišová 7114 příspěvků 2 inzeráty 13.07.18 06:17

@Taurielka Ahoj,zkus se podivat na recepty ve skupince varime pro kojence a batolata ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama