Vynechání antikoncepce u platíčka bez přestávky

klára31
29.12.09 14:41

nejistota

Beru už třetí platíčko bez přestávky a ted jsem si zapoměla vzít prášek…takže jsem druhej den vzala 9 a 10 prášek z platíčka. Mam strach…:( co myslíte vy? může to nějak ovlivnit účinnost? :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15582
31.12.09 17:01

No mne se to take celkem casto stavalo a nikdy jsem neotehotnela, ale pokud skutecne tech otehotnet nechces, tak radsi pridej kondom at mas jistotu. Je tam nejaka rezerva kdyz vynechas prasek, ale stoprocentne jista si byt nemuzes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.11 14:14

Vynechání antikoncepce

Chtěla jsem se zeptat, můžu přestat brát antikoncepci (třeba na měsíc, na dva) a po nějaké době zase začít brát? Nechci otěhotnět, ale beru antikoncepci už dlouho a chtěla bych svému organismu trochu ulehčit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.11 14:20
klára31 píše:
Beru už třetí platíčko bez přestávky a ted jsem si zapoměla vzít prášek…takže jsem druhej den vzala 9 a 10 prášek z platíčka. Mam strach…:( co myslíte vy? může to nějak ovlivnit účinnost? :(

Kolikrát se mi stalo, že jsem si v pátek brala třeba středu :D a nikdy se nic nestalo, ale samozřejmně jsou ženský, který otěhotní i při tom, že si berou prášek o 12h dýl než měly.
Pokud máš pochybnosti použijte kondom

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.11 14:20
antionette píše:
Chtěla jsem se zeptat, můžu přestat brát antikoncepci (třeba na měsíc, na dva) a po nějaké době zase začít brát? Nechci otěhotnět, ale beru antikoncepci už dlouho a chtěla bych svému organismu trochu ulehčit.

Já si myslím, že to určitě jde, ale měsíc dva vynechání mi přijde, že spíš uškodí než pomůže. Podle mě by to mělo být delší dobu, třeba půlroku rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
3.2.12 09:26

Vynechání men. po vysazení antiko

Dobrý den.
Prosím vás potřebuji poradit. Brala jsem antiko Artiziu. vysadila jsem ji minulý měsíc. Po vysazení se měsíčky dostavili ale ten to měsíc ještě ne. jak dlouho to bude trvat? protože prsa už mě bolí a občas v podbřišku. kdy mám přesně vyhledat lékaře? děkuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
4.2.13 16:13

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, nevíte někdo, kdy je antikoncepce zase účinná, když jsem včera zapomněla prášek? :zed: Nemůžu si to vybavit jestli jsem si ho dala nebo ne, ale tak radši počítám s variantou že ne:(Kojím a mám takovy ty prášky co se berou pořád dokola. Vím že se říká že po MS ale při kojení nevím kdy..Děkuji moc :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9218
4.2.13 16:30

@soleile, a z platicka ho mas vyndany? normalne dnes vem pusobi to dale jen si treba vemte kondom pro jistotu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1484
4.2.13 16:46

Jednou jsem si prodloužila pauzu na 14 dni a nic. Kvůli jednomu prášku me přijde plašeni vázne zbytečné! :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9218
4.2.13 17:14

@Misi-nnka to souhlasim..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Veru.Kb
4.2.13 19:53

@soleile Dneska vezmi dnešní i včerejší najednou a za 7 dní by to mělo zase normálně působit.

• Nahlásit
  • Citovat
2.3.17 22:45

pomooc

Ahoj, potrebuju poradit poprve jsem se zpozdila s HA jsem v 1 tydnu a 4 den, rano v 7 jsem si ji mela vzit jenze mi to vypadlo, vzal ajsem si ji ted a k tomu mi rekli ze si mam vzit jeste jednu co mam v platicku do zalohy jelikoz jsem ji tam nemela vzala jsem si 3 tabletku, sex mam pravidelny…dneska je ctvrtek a ja mela sex posledni pred4 dny..melo by se neco dit..?? dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 14:51

Pomoc

Dobry den. Chtěla bych se zeptat. Beru už skoro měsíc antikocepci a teď nedávno jsem ji nebrala úplně přesně. A vcera sem si zapomeLa vzít pilulku a mela sem pohlavní styk. Dneska ráno sem si ji hned vzala. Muzu být v tom? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.17 19:20

Dobrý den,
mám obrovskou prosbu!
Beru antikoncepci už rok. Momentálně jsem brala 2 pláta po sobě, protože v červnu jedu k moři a má gynekoložka mi poradila tuto metodu. Měla jsem poslední 3 tablety druhého pláta, když jsem si jednu z nich zapomněla vzít. Neuvědomila jsem si to celý den (více než 12 hodin) a měla jsem pohlavní styk se svým přítelem. Když jsem si večer běžně chtěla pilulku vzít, všimla jsem si toho. Podle příbalového letáku jsem si vzala 2 po sobě.
Co teď? Nemáte s tím některá zkušenosti? Můžu být těhotná, když už pomalu začínám ‚špinit‘, i když mi ještě poslední tabletka na dobrání chybí (což je prý normální, pokud jsem 2 měsíce nemenstruovala)? Dostanu menstruaci v normálním termínu, když jsem si teď vzala 2 pilulky najednou?… Nemám s tím žádné zkušenosti a nemám se s kým poradit, proto se obracím na Vás.
Moc Vám děkuji za odpověď, opravdu jsem bezradná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.18 22:54

Pomozte prosím

Ahojky:) je mi to blbé, ale chci se zeptat.
Bude to druhý týden co beru svou první antikoncepci.
Pilulky beru vždy v 6 hodin. Ale asi 2-3× se mi stalo, že jsem přišla domů dýl nebo jsem usnula, vadí když jsem si pilulku teda dala třeba o dvě až tři hodiny déle?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama