Nejlepší pračky v roce 2020

1874
20.1.21 17:05

nejlepší pračky v roce 2020

Ahoj,
naše pračka se s námi po deseti letech rozloučila. Hledám tip na pračku, která vypere 8 kg a nebude to prát 3, 4 hodiny. Potřebuju buď předem plněnou slim, nebo s horním plněním. Ať je kvalitní a kupovali jste jí v roce 2020, nebo aspoň byla ve 2020 stále na trhu.
Jako bonus bych si ráda sama směla navolit teplotu, nebo čas, ale vím, že to je u dnešních praček dost problém.
Byla jsem zvyklá ve staré pračce prát nejčastěji na program 80, 90 minut. Prádlo bylo vyprané, voňavé.
Pokud byste neměli tip na pračku tipu „slim“ (úzká), nebo vrchem plněná, budu ráda i za značku, se kterou jste spokojené.
Jde mi o pračky prodávané v roce 2020. Jsou tady různé diskuze, ale tento typ pračky, který sháním se tu trochu víc řešil naposled v roce 2017 a od té doby se to dost obměnilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1874
20.1.21 17:07

Budu průběžně nakukovat, bohužel teď u internetu nemůžu plně být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6693
20.1.21 17:37
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20322
20.1.21 18:12

No a co si vzit od stejne značky, co si mela, novější typ. Jestli si s ni byla spokojena…

Co vim, tak volbu teploty a casu ma Elektrolux, ja ji mam - s vrchnim plněním na 6 kg, ale uz skoro 9 let, tak primo s modelem ti neporadím…

S prackou Elektrolux jsem spokojena, sušička stala za prd a celkem brzo, i po opravě, se odporoucela, takze po ni jsem sla do AEG

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14507
20.1.21 18:21

Já si myslím, že ve Slim variantě pračku na 8 kg nenajdeš. Já mám cca 6 let Slim pračku od LG na 6,5 kg pro čtyřčlennou rodinu a jsem spokojená. Ale pere dlouho. Při vybírání byl s tímto velký problém. Osobně bych začala na heurece, tam si vyfiltruješ pračky podle svých parametrů a uvidíš, co se reálně nabízí teď na trhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
895
20.1.21 18:42

Mám LG na 10 kg, pere várku na bavlnu 1:36.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14507
20.1.21 19:58

@Jolka86 no ale to asi nemáš Slim verzi, když to má objem 10 kg, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
895
20.1.21 19:59
@nozu píše:
@Jolka86 no ale to asi nemáš Slim verzi, když to má objem 10 kg, že?

Ne normální velikost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1874
21.1.21 18:18
@Cenarius píše:
https://pracky.heureka.cz/f:3551:24590/ začal bych tady

To už má přečtený, mall, alzu, kde co. Ty recenze mi často přijdou, že jdou proti sobě, proto se ptám i tady. Na emiminu se ví nejvíc :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1874
21.1.21 18:20
@Hanka1 píše:
No a co si vzit od stejne značky, co si mela, novější typ. Jestli si s ni byla spokojena…

Co vim, tak volbu teploty a casu ma Elektrolux, ja ji mam - s vrchnim plněním na 6 kg, ale uz skoro 9 let, tak primo s modelem ti neporadím…

S prackou Elektrolux jsem spokojena, sušička stala za prd a celkem brzo, i po opravě, se odporoucela, takze po ni jsem sla do AEG

My měli právě AEG lavamat, 10 let, prala skvěle, ale je na 6 kg, na víc kg v úzkém provedení ani v provedení s hroním plněním nedělají. A já už chci 8 kg. Peru většinu dní v týdnu vícero praček…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1874
21.1.21 18:21
@Jolka86 píše:
Mám LG na 10 kg, pere várku na bavlnu 1:36.

To zní úžasně, ale počítám, že má klasický rozměry, nebo větší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1874
21.1.21 18:25

No vrchem plněné na tento objem jsou vlastně jen Candy a Hoover. Ani jedna mě recenzema nepřesvědčila. Tak jsem spíš na vážkách mezi Whirpool a Beko, které jsou úzké s předním plněním. Mají podobný recenze. Moje stará pračka byla „hloupá“ a mohla jsem si programy nastavovat sama.
Tadyu té Whirpool a Beko je to ta inteligentní klasika a já bych ráda těch 8 kg chtěla vyprat, když nebude znečištěné, jen pot tak za 1hod. a 40 mint, max do 2 hod. Ta stará 6 kg pračka to zvládla za 1 hod. 20 min. a luxusně vypráno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
895
21.1.21 18:41
@Sexynohy píše:
To zní úžasně, ale počítám, že má klasický rozměry, nebo větší.

Klasický rozměr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.1.21 20:55

Mám Bosch s I-DOS (inteligentní dávkování pracího prostředku) která si to za mne nadávkuje. Už ani nevím, co je lít prášek pokaždé když chci prát. Tichá. Mám 9kg a s funkcí SPEEDPERFECT vypere až 5kg Bavlny v čase 58min. Dal jsem na zkoušku na tento program čisté bílé triko, a udělal něco podobného jako dělají v dTestu - napatlat čokoládu, marmeládu, víno… a všechno pryč. Jinak krásně máchá. Fakt super pračka. NEJ je program na 15 min/20min na 40° a taky vypere,, dobře" :mrgreen: Hodně úspěchu při výběru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
15.2.21 13:25
@Barber Tomáš píše:
Mám Bosch s I-DOS (inteligentní dávkování pracího prostředku) která si to za mne nadávkuje. Už ani nevím, co je lít prášek pokaždé když chci prát. Tichá. Mám 9kg a s funkcí SPEEDPERFECT vypere až 5kg Bavlny v čase 58min. Dal jsem na zkoušku na tento program čisté bílé triko, a udělal něco podobného jako dělají v dTestu - napatlat čokoládu, marmeládu, víno… a všechno pryč. Jinak krásně máchá. Fakt super pračka. NEJ je program na 15 min/20min na 40° a taky vypere,, dobře" :mrgreen: Hodně úspěchu při výběru…

Zajímalo by mě, jaký model toho Bosche máš, prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat