Nejlevnější dodavatel elektřiny či tarif

410
25.5.16 09:48

Nejlevnější dodavatel elektřiny či tarif

Ahoj, cca do dvou měsíců se stěhujeme a přemýšlím, jak ušetřit. Co se týče vody, je to síla, cena za m3 a u teplé ani nemluvím, to už se snad vyplatí bojler, tak řeším elektřinu, s tím jediným se dá snad hnout. Proto by mě zajímalo, ke komu přejít, máme Bohemia Energy. Budeme bydlet v paneláku cca 53m2, na elektřinu svítíme, jednou týdně pračka, Tv, Pc, asi by se dalo i vařit, aby nebyl plyn, ale to by asi neprošlo :-) Vaříme tedy párkrát do týdne. Proto by mě zajímaly vaše rady, co je prostě nejlevnější? Budeme mít vyšší fond oprav, úvěr atd. tak se snažím najít alespoň něco, kde ušetřit.
Předem moc děkuju. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3103
25.5.16 10:24

Já byla u Čezu taky v malým bytě sama s dítětem. Vařila jsem málo, pračka taky tak 2krát do týdne průměrně a platila jsem 700.- měsíčně. Ale měla jsem bojler na el. který se spouští jen na noční proud. Já jsem věrná čezu. Naši furt někam přecházeli a jsou už taky zpět u čezu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
25.5.16 10:45

Lena1

Tak to je pěkná částka a ještě k tomu bojler, taky jsem o něm zrovna uvažovala ;) (Myslím o Čezu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3103
25.5.16 14:30

Snažila jsem i prát na noční proud ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
26.5.16 07:44

Snaha ušetřit na elektřině je ve většině případů naprosto směšná. Na rozpočtu rodiny má obvykle zanedbatelný podíl, který hlavně není možné nijak efektivně snížit. Pokud tedy nejedete 24/7 na plno klimatizaci či si neohříváte bazén, což hádám u vás nehrozí.
Nemluvě o tom, že většinu ceny elektřiny tvoří fixní poplatky, které budou vždy. Samotná elektřina je nyní neskutečně levná.

Myšlenka, že vaření na elektřině bude výhodnější než na plynu, je zcela mylná. v podobě indukce bude jistě neskonale pohodlnější, ale určitě ne ekonomičtější.

Šetřete na brambůrkách, limonádách a podobných výdajích, které tvoří mnohem větší sumu v rozpočtu, než energie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
26.5.16 09:33

BukajAktobos

Ano vím, že vařit na elektřinu není levnější, jen mě napadlo, zda by to nebylo proto, že bychom vůbec neměli plyn, máme spotřebu cca 3 m3 za měsíc, což si myslím, že je málo. Děkuji za cenné rády - opravdu v paneláku neohříváme bazén :mrgreen: Také za ty o jídle a pití, i když mě zajímaly pouze energie. Snad Vás potěší, že brambůrky ani limonády nekupuji 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
26.5.16 14:00

@Monik29
Myslel jsem to spíše tak, že by to chtělo projít za měsíc účtenky a úspory hledat u zbytečných položek na nich, než rady.
U elektřiny toho moc nenašetříte. Jak říkám, hlavně kvůli fixním poplatkům za distribuci. Stejně tak oblíbená rada - vyměnit v lustrech světla za úsporky/LED. Svícení statisticky tvoří jen 10% spotřebované elektřiny. Opět přepočteno na KWh zanedbatelná suma.

I praním toho moc nenašetříte. Klasická pračka spolyká něco lehce přes 1KWh za cyklus, tedy kolem 5,–Kč. Kdo má 2 tarify, tak je to asi 2,80,–Kč, když vypere v nízkém tarifu. 2-3 pračky týdně, bavíme se asi o 50,–Kč za měsíc.
Zajímavější je to u sušičky, tam je to i s praním celkem kolem 5KWh, tedy 5× tolik. Jenže sušička je zase nejgeniálnější vynález minulého století a je to cena za komfort.

Žehlit člověk taky musí, kávu z kávovaru/konvice si taky několikrát denně chce dopřát. Zase žádný prostor pro úspory.
vypnutí ledničky by zhruba tisícovku za rok přineslo, ale taky to není moc praktické.

A jestli se stojí za to, honit za úsporou ve vašem případě max 700,– ročně, tedy asi 60/měsíčně, za přechod k nějakým neznámým přeprodejcům elektřiny… To za ty nervy a investovaný čas asi nestojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1419
26.5.16 14:09
@BukajAktobos píše:
@Monik29
Myslel jsem to spíše tak, že by to chtělo projít za měsíc účtenky a úspory hledat u zbytečných položek na nich, než rady.
U elektřiny toho moc nenašetříte. Jak říkám, hlavně kvůli fixním poplatkům za distribuci. Stejně tak oblíbená rada - vyměnit v lustrech světla za úsporky/LED. Svícení statisticky tvoří jen 10% spotřebované elektřiny. Opět přepočteno na KWh zanedbatelná suma.

I praním toho moc nenašetříte. Klasická pračka spolyká něco lehce přes 1KWh za cyklus, tedy kolem 5,–Kč. Kdo má 2 tarify, tak je to asi 2,80,–Kč, když vypere v nízkém tarifu. 2-3 pračky týdně, bavíme se asi o 50,–Kč za měsíc.
Zajímavější je to u sušičky, tam je to i s praním celkem kolem 5KWh, tedy 5× tolik. Jenže sušička je zase nejgeniálnější vynález minulého století a je to cena za komfort.

Žehlit člověk taky musí, kávu z kávovaru/konvice si taky několikrát denně chce dopřát. Zase žádný prostor pro úspory.
vypnutí ledničky by zhruba tisícovku za rok přineslo, ale taky to není moc praktické.

A jestli se stojí za to, honit za úsporou ve vašem případě max 700,– ročně, tedy asi 60/měsíčně, za přechod k nějakým neznámým přeprodejcům elektřiny… To za ty nervy a investovaný čas asi nestojí.

asi nemáte děti co? U nás se pere tak 1 pračka denně, ale to je mimo téma :mrgreen:
Jinak taky máme čez, s plynem teď přecházíme k MND, měli bychom ročně ušetřit asi 4000,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
26.5.16 19:14

Ahoj Monik, my doma taky odebíráme energie od Bohemia energy, ale máme je v rodinném baráku, kde si myslím, že se dá docílit asi větší úspory, kvůli spotřebě. V bytě bych to viděla jen na pár stovek za rok, ale větší zázraky bych nečekala. Asi bych nechala vše při starém a zkusila hledat jiné položky, které by se daly okrouhat. Třeba změnit místo kam jezdíte nakupovat potraviny, místo do drahý Billy do levnějšího Lídlu, nekupovat vodu v petkách, když už za ní platíte ranec a teče vám z kohoutku. A nebo já dělám taky to, že benzín do auta jezdím tankovat jen na jednu benzínku, kde vím, že vždycky mají nižší cenu než maj u těch větších OMV atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
26.5.16 19:19

@Monik29 my mame od samého zacatku BOhemia Energy a nemůžeme si stěžovat tolik nam v zivote nevraceli jako když jsme k nim presly ;)

• Citovat
  • Upravit
511
31.5.16 08:30

Ahoj,

neřešte cenu silové energie, ale poplatek za odběrné místo. Popsal jsem to tady:
https://www.emimino.cz/…rankovani/8/#…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
30.8.18 10:10

My si dělali doma vlastní průzkum a nejlépe nám vyšla elektřina i plyn od https*****/ :think: *****edit admin- odkaz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama