Nekontaktní dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 10:14
Nekontaktni dítě

Ahoj holky, omlouvám se za anonymni dotaz, ale smiruje mě tu svagrovka :roll: nemate doma nekdo skolkacka, ktery nema rad doteky? Už po nekolikate jsem ve skolce dostala kazani, jak je nase mala strasna, ze nesnáší ze na ni cizi děti sahaji. Mají tam klucika, ktery ráno objímá a pusinkuje všechny deti a naši to vadí, zacne se vztekat. Ucitelka ji domlouvá, ze ji jen vítá. Celkove není moc kontaktni, mazli se s nama doma a s babickama. Takze ve skolce problém jak hrom, netusim co s tim. Malé byly v lete tři roky a trida je smisena. A krome toho je stasne emotivni, vsechno proziva snad na 200% takze opravdu nevim, jak na ni. Bohuzel nevidím duvod, proč by se měla nechat otapkavat, když se jí to nelibi, problém vidím v tom že ji vadi doteky třeba i pro prevlekani na hriste. Podle detske dr je to normalni, prý typ povahy a prvni vzdor z kterého vyroste. Nezažil jste to nekdo,?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13170 příspěvků 29.11.17 10:18

Dcera přijímá doteky jen od rodiny, cizí a ani kamarádi na ní nesmí sahat. Je jí 6 let a bereme to jako fakt.

žampion
Závislačka 3724 příspěvků 29.11.17 10:21

Můj malý cca do 4 let taky nechovat, nehladit, nepusinkovat, nemazlit, nelechtat a hlavně prosímtě maminko nezpívej :mrgreen:. Je to tak rok a mám ho pověšenýho na noze, každou chvilku chce pochovat a večer se pravidelně musíme chodit do postele lechtat :lol:. Asi musí já nevím citově uzrát nebo jak to říct :nevim:. Jinak to objímání vítání 8o fakt jo? to by mu vadilo i teď, a i mojí velice kontaktní dceři / pokud by to nebyla oblíbená kamarádka/ a vlastně i mě každý ráno se pravidelně muckat :roll: :roll: prostě mu vadí narušování osobního prostoru, nepříjde mi to až tak zvláštní :mavam:

Sany80s
Kelišová 6125 příspěvků 29.11.17 10:21

Učitelce bych řekla, že je tam od toho, aby vysvětlila chlapečkovi, že musí respektovat určité hranice osobního prostoru druhých.
To dítě je v podstatě nevychované.
Pokud jde o to oblékání a pomoc, tak to by dcera měla respektovat. Budete jí to muset nějak vysvětlit.

Lucynka_v
Povídálka 39 příspěvků 10 inzerátů 29.11.17 10:22

Domluvila bych učitelce. Nikdo snad není povinen se nechat osahávat či líbat, když mu to není příjemné, ne?

Capretta
Kecalka 350 příspěvků 29.11.17 10:28

Z meho pohledu je treba vysvetlit chlapeckovi, ze se muze vitat jen s tim, kdo o to stoji. Cim driv to pochopi, tim lepe pro nej.

bublinek
Závislačka 4884 příspěvků 29.11.17 10:28

Jo, starší dcera to tak měla. Kontaktní dítko bylo asi bystřejší a po pár vztekani dalo dceři pokoj. Prostě ji jen pozdravi a ostatní omatla.
Učitelce bych to vysvětlila z pohledu svého dítěte.

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 29.11.17 10:32

Tak na domluvu je to spíš u toho objímacího pošuka. Tyhle ošmatlávací lidi taky nemám ráda a jako dospělá se musím hodně ovládat bych jim nedopřála kontakt moje pěst - jejich obličej. Co se týče oblékání, pokud se sama umí obléct rychle, není důvod aby na ní někdo sahal. Pokud se obléct rychle neumí, nebo nechce bude se muset smířit s tím, že jí někdo pomůže aby nezdržovala ostatní.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 10:38

Holky, U toho oblekani jde spis o nechtene doteky, sazba je malicka, ale jo to hrozne vadi. Ten zminovany chlapecek kdyz není po jeho, tak sebou praskne o zem a vali se, obcas celý den není ani nepije, ale maminka je kamaradka reditelky. Sama omatlavani a objimani od cizich nesnasim, tak se tomu u holky moc nedivim. Mě strasne stve, ze ji nemuzu vysvetlit, ze se hned nema vztek a nafukovat :roll: ve trech letech to moc nebere. Nemáte fígl na triletaky, jak jim ucinne domluvit?

Uživatel je onlineSvistice
Neúnavná pisatelka 16896 příspěvků 2 inzeráty 29.11.17 11:12

Pani ucitelce bych doporucila poucit děti ve směru, ze jejich svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiného. A ze ma vedst deti ke vzajemnemu respektu.
Jinak ne kontaktní dite mám (vekem se to lepsi), pokud se to někomu nelíbí, slušně ho setru.

Tichopredbouri
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 29.11.17 11:52

Všechny moje děti byly v určitém věku nekontaktní, co se týká objímání a hlazení od kdekoho. Ve školce měly své lepší kamarády, s kterými ano a rády, ale takové to vrhání se a objímání od méně bližších nechtěly. Taktéž oblékání, vždy hlásili - já sám!, ale pomoct v případě potřeby si nechaly. Některé maminky jsou v tomhle natvrdlé, znám jednu, co od malička vysílala své dítě k ostatním stylem - jdi a pohlaď holčičku, dej chlapečkovi pusinku, udělej malý apod. Jako by snad ty děti byly nějací pejskové na hlazení, nebo co. I když konkrétně u mého dítěte viděla, že se mu to nelíbí, neudělala nic. Musela jsem vysvětlovat jak trubka já a ještě na mě koukala stylem, co to máte za divné děcko, že se nechce na povel muckat s mým :roll:.

Janli
Závislačka 4971 příspěvků 29.11.17 12:00

To je vlastně super. Doma určíme děti, že na ně nesmí cizí člověk sahat a že se mají ohradit, pokud se jim dotýkání nelíbí a pak by je učitelka ve školce nutila to snášet? Buď pochopí, že každé dítě je osobnost a je potřeba ho takové jaké je respektovat, nebo ať jde dělat k pásu do fabriky, tam bude mít všechny výrobky na chlup stejný. Zrovna taky pěním, protože dneska jedna podobná kráčmera ohodnotila moji tříletou dcerku jako nespolupracujíci a dala jí to pořádně sežrat. Dcerka ji viděla poprvé v životě a odmítla s ní být sama na cvičení na rehabilitaci, kde jsme byly teprv podruhé. Fujtajksl, to jsem se dneska naprdla…

Aries6
Generální žvanilka 21867 příspěvků 2 inzeráty 29.11.17 14:14

Já bych spíš domluvila tomu chlapečkovi, ať ji nechá být. Brala bych to jako součást její povahy. Znám hodně lidí, co dotyky rády nemají. Já osobně třeba moc nemusím takové to „srdečné“ líbání a objímání při setkání a na rozloučenou. Pro někoho jsem asi chladná. Daného člověka ráda vidím a je pak líto, že odchází/odjíždí, ale nemám potřebu se objímat a líbat :think:

KimL
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 29.11.17 15:11

@Sany80s A ještě to házet na tu holčičku 8o :roll: Nechápu.

KimL
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 29.11.17 15:15
@Anonymní píše:
Holky, U toho oblekani jde spis o nechtene doteky, sazba je malicka, ale jo to hrozne vadi. Ten zminovany chlapecek kdyz není po jeho, tak sebou praskne o zem a vali se, obcas celý den není ani nepije, ale maminka je kamaradka reditelky. Sama omatlavani a objimani od cizich nesnasim, tak se tomu u holky moc nedivim. Mě strasne stve, ze ji nemuzu vysvetlit, ze se hned nema vztek a nafukovat :roll: ve trech letech to moc nebere. Nemáte fígl na triletaky, jak jim ucinne domluvit?

Promiň, ale mně přijde, že takhle to začíná. Až mu bude 17, tak si taky bude chtít sáhnout a má naučeno, že se mu všichni podřídí. A když ta holka chtít nebude, tak taky s sebou třískne o zem? Nebo v těch 17 třískne s ní? Ne, tohle se musí naučit už jako děcko - když si někdo nepřeje, aby se na něj sahalo, tak se na něj nesahá. Takže jediné, co bych s dcerou dělala je to, že bych ji nějak naučila nějaké fráze jak ho slušně odmítnout („Víš Pepíku, já tě mám moc ráda, ale nemám ráda, když mě někdo objímá, tak si místo toho jenom zamáváme, ano?“)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

Andrea Pomeje mluví o rozvodu a Jirkovi vzkazuje: Jdi se léčit!

Andrea Pomeje se konečně rozhoupala. Pět měsíců poté, co doslova vyhodila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Reklama