Reklama

Nemocné batole - jak jej zabavit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maminka290
Stálice 66 příspěvků 08.02.09 10:35
nemoc

Ahoj,prosím o nějaký tip jak udržet malou v peřinkách.Včera měla 39 večer z ničeho nic,dnes je to lepší,ale ráda bych aby odpočívala.Jenže jak jí neni tak zle tak pohádky,vyprávění atd jsme už vyčerpoly.Dík za jakýkoliv tip…

Reklama

Reakce:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 08.02.09 12:13

U nás je to stejný, jak opadne horečka, už kluci řádí. Snažím se hodně číst jim - starší vydrží dlouho, pak si kreslí, modelují atd - vše ten starší, mladšího neudržím v klidu dýl než půl hodiny… Podle mě je to normální, jsem vlastně ráda, že se jim ulevilo tak, aby mohli řádit :-)

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 08.02.09 12:22

a co věk?

Jinak dokud se holky při teplotách hejbou, říkám si, že zatím není tak zle…Když jim není dobře, odpočívaj samy:)

akinorev
Kecalka 321 příspěvků 08.02.09 12:22

Ahoj…já udržím v posteli také jen ty starší…Terezce jak se udělá líp,taj už lítá taky a v postely jíí neudržím ani náhodou.Jen když už jí je opravdu zle.Ale na chvilku zabírají puzzle,nebo magnetická tabulka,aby se zaměstnali.U čtení dělají kraviny a honem všecko potřebují jen aby mohli s postele ven… :lol:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 08.02.09 13:27

My jsme měli vždycky pelíšek v obýváku, v posteli v pokojíku bysme nebyli ani náhodou. V obýváku byla mamka a pořád se tam něco dělo.

Já jsem třeba ráda poslouchala gramofonové desky s pohádkama nebo se dívala na telku, brácha byl živější, tak si tam nabral plyšáky a auta a hrál si v peřinách, popř. se díval třeba na videu na kreslené pohádky…

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 08.02.09 13:30

Ale důležité bylo, že jsme mohli být v tom obýváku, v posteli sami v pokojíčku bysme nebyli ani s televizí, videem a pěti gramofony ani za zlaté prase :lol:

maminka290
Stálice 66 příspěvků 08.02.09 14:39

Dcerce jsou 2roky3měs.

polokolo
Povídálka 38 příspěvků 08.02.09 15:03

Ahoj, mě Dr. vždycky říkala, že dítě nemusí ležet - což nejde u těchto dětí zařídit, že mám syna přiměřeně teple obléknout a nechat si ho hrát. Když je dětem zle, tak sami ulehnou a prochrupnou se. Tak ať jste brzo zdraví. Radka

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 08.02.09 16:35

Angua: postel v obýváku je základ, taky to tak vždycky děláme.

isp
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 08.09.14 16:46

Ahoj holky, nerada obtěžuji, ale mám akutní dotaz, jde o mou dceru 2 roky. Už skoro rok ji léčíme na gastroenterologii, protože mívá často buď zácpu a nebo úplný průjem, nic mezi tím, často ji bolívá bříško a na gastru vše dopadlo dobře, jen postupně vynecháváme různá jídla, abychom mohli případně určit, jak na co reaguje. O to nejde, ale raději píšu, kdyby to mělo souvislost.

Už 14 dní se dceři vrací horečky crp v pořádku výtěr z krku také, týden už po nocích pláče a říká bolí a drží se mezi nohami. Dnes jsem ji sundavala plenku a na ní byl do zelena zbarvený hlen. Dívala jsem se a nebylo to ze zadečku měla na pochvě výtok. Byli jsme u dětského a ten dělal výtěr, teď čekáme co z něj vyjde. Jen by mě zajímal Váš názor? a jestli nemáte nějaký tip, co s tím? Dostali jsme canesten, jinak nic. Dcera často pláče že to prý bolí. Víc z ní nedostanu jsou jí dva roky.Do toho vždy při kakání pláče. Nevím co jí tedy bolí?

Může to souviset s tím bolavým bříškem? Nebo s těmi teplotami? Jsem už zoufalá, nemáte nějakou svou zkušenost, nebo radu? Budu Vám moc vděčná, když mi sdělíte Váš názor. Ona je jinak děsná pohodářka a strašně hodné a klidné dítě, takže nebrečí jen tak, nevzteká se, u ní jsem si jistá, že když tolik pláče, že má nějakou bolest, poznám to.
Doktorů se ptám na to samé co Vás, ale krčí rameny a říkají že musíme pořád čekat na výsledky. Neznáte to někdo z vlastní zkušenosti? Máte zkušenost s dětskou gynekologií? Já už se asi zblázním, je mi jí tak líto a ještě víc mě mrzí, že doktoři jsou takový lajdáci. :,( :,( :,(

Jankaxx
Závislačka 2899 příspěvků 42 inzerátů 08.09.14 17:01

@isp já nevím o co by mohlo jít, ale kam chodíte k doktorům? Když má takové podivné potíže, tak by to ukazovalo, že tam v tom břiše něco dlouhodobě sídlí a testy to neodhalily. Zkusila bych vyměnit za nějakou vyhlášenou nemocnici a někoho, kdo bude mít větší zájem zjistit co to je…
Myslím, že to bříško by mohlo souviset s tou infekcí v pochvě. Vyloučil doktor mechanickou vadu - něco vrozeného?

Ne u všech nemocí vychází CRP a výtěry… tam jde pak o znalosti a touhu doktora zjistit o co jde a né si vyškrtat standard testy…

Je mi to moc líto… strach o dítě je hrozný a vidět, že ho něco trápí a nikdo neví co… :evil: :evil: moc držím palce ať je to dobré!

isp
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 08.09.14 17:07

@Jankaxx Díky za rady, asi si na doktora víc došlápnu a řeknu si o vyšetření sama, ráda bych zjistila co po něm můžu chtít, abych si vyžádala žádanky ještě jinam než na gastro nebo dětskou gyndu. Oběhám s ní cokoliv, každopádně je to hrozný :nevim: včera když jsem jí držela v ruce jsem brečela s ní, už jsem z toho lítání po doktorech opravdu zoufalá. Pořád doufám, že nám některý konečně pomůže. Děkuju za odepsání :kytka:

Jankaxx
Závislačka 2899 příspěvků 42 inzerátů 08.09.14 17:20

@isp Napadá mě třeba ten mechanický problém - něco vrozeného (jako se rodí děti s „chybou“ v zažívání od žaludku výš, tak tohle by mohlo být někde dole.
Když je zánět v v dutině břišní, tak může být i mimo orgány a to se pak neprojeví v žádném sekretu a stěry jsou úplně na prd. A může naopak spustit zánět nějakého orgánu, jako dělohy apod. To měla tchýně…
Alergie na bílkovinu kr. mléka vám asi dělali jako první že?
Chce to zkoušet a zkoušet… a hlavně vážně změnit doktora.
Na malých městech můžeš dost často profrčet x ordinací a je to zbytečné… když jde o dlouho trvající potíže, tak stojí zato dotlačit se do krajského města, nebo do hlavního města…
A má to od malinka? Nějaká změna když jsi dokojila a přešla na příkrmy?

isp
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 08.09.14 17:31

@Jankaxx na gastroenterologii jezdíme do Motola, má to cca od roka a kravské mléko, celiaki a chronovu chorobu dělali jako 1. všechno v pořádku, když mi píšeš tohle, napadá mě, že bych si mohla říct o nějaké sono bříška, to jí vlastně nedělali nikde :idea:

Jankaxx
Závislačka 2899 příspěvků 42 inzerátů 08.09.14 18:38

@isp tak to je dobře, že tyhle věci má vyloučené…
Jestli nemáte to sono, tak to si vyloženě říká o absolvování ;)
A Motol je dobrá nemocnice, tak se tam prokopat ještě k jinému dr.

Je možné, že časem se to odezní, ale to nikdo nemůže potvrdit…
Už aby to bylo pryč :hug:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >