Nemocenská a svátky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janiiska
Závislačka 4003 příspěvků 18.12.18 05:33
Nemocenská a svatky?

Dobrý den,
Chci se zeptat, jsem nemocná angínu. Kdyz budu mít neschopenku do pátku, může mě uschopnit od pondělí 24.prosince když je svátek, Štědrý den? Ve vánoční svátky se u nás nepracuje.

Reakce:
VeHE
Závislačka 4218 příspěvků 1 inzerát 18.12.18 05:49

Může, kterýkoliv den ;)

Janiiska
Závislačka 4003 příspěvků 18.12.18 05:51
@VeHE píše:
Může, kterýkoliv den ;)

Ale v pondělí je Štědrý den,jak to bude placené,když v pátek se nechám uschopnit? :think:

brumi
Kelišová 6698 příspěvků 18.12.18 06:03

může ,kdykoliv, navíc ti může ukončení neschopenky vypsat až tři dny předem :) takže v pá si zajdi ukončit a máš to ok :)

Aduš8
Kelišová 5356 příspěvků 18.12.18 06:08

Pokud se chceš nechat uschopnit kvůli proplacení svátků (na čemž by nebylo nic udivujícího), tak pozor na to když to to ukončí k 23.,tak ti další den proplacen nebude. A ty další nevím. Je na to prý výjimka.

cecetka
Echt Kelišová 8659 příspěvků 18.12.18 06:09
@Janiiska píše:
Ale v pondělí je Štědrý den,jak to bude placené,když v pátek se nechám uschopnit? :think:

Placene mas dny pracovni neschopnosti. Pokud budes mit posledni den 23.12., budes mit nemocenskou zaplacenou do 23.12. vcetne.

Janiiska
Závislačka 4003 příspěvků 18.12.18 06:24
@Aduš8 píše:
Pokud se chceš nechat uschopnit kvůli proplacení svátků (na čemž by nebylo nic udivujícího), tak pozor na to když to to ukončí k 23.,tak ti další den proplacen nebude. A ty další nevím. Je na to prý výjimka.

Aha,takže 24 prosince.by mi zaměstnavatel nezaplatil.

Aduš8
Kelišová 5356 příspěvků 18.12.18 06:39

@Janiiska 24. stoprocentně a ty další si nejsem jistá. Když zaměstnanec marodí do posledního dne před svátkem, nebo jde marodit 1.den po svátku, není mu placený. Jak to je, když je jich víc za sebou, tak to nevím. :nevim: vím to jen zprostředkovaně od mamky, v létě ji takhle neproplatili svátek, tak mi to říkala.

Janiiska
Závislačka 4003 příspěvků 18.12.18 06:42
@Aduš8 píše:
@Janiiska 24. stoprocentně a ty další si nejsem jistá. Když zaměstnanec marodí do posledního dne před svátkem, nebo jde marodit 1.den po svátku, není mu placený. Jak to je, když je jich víc za sebou, tak to nevím. :nevim: vím to jen zprostředkovaně od mamky, v létě ji takhle neproplatili svátek, tak mi to říkala.

Aha,děkuji,teď už vím. :)

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1642 příspěvků 18.12.18 08:28

@Janiiska a ty pracuješ o víkendu? Pokud ne, tak si to nech ukončit v pátek. Já tedy nedělí ukončuji jen těm co pracují o víkendu. A pokud máš tedy neschopenku kratší než 14 dní, což předpokládám že na anginu máš, tak se víkendy stejně neplatí. Nebo platí jen těm co o nich pracují. Prvních 14 dní platí zaměstnavatel a jen dny kdy je zaměstnanec normálně v práci. Víkendy se platí až při neschopenkách nad 14 dní. To už vyplácí sociálka.

Janiiska
Závislačka 4003 příspěvků 18.12.18 08:34
@Lucka1111 píše:
@Janiiska a ty pracuješ o víkendu? Pokud ne, tak si to nech ukončit v pátek. Já tedy nedělí ukončuji jen těm co pracují o víkendu. A pokud máš tedy neschopenku kratší než 14 dní, což předpokládám že na anginu máš, tak se víkendy stejně neplatí. Nebo platí jen těm co o nich pracují. Prvních 14 dní platí zaměstnavatel a jen dny kdy je zaměstnanec normálně v práci. Víkendy se platí až při neschopenkách nad 14 dní. To už vyplácí sociálka.

Nepracují o víkendech.Jen pondělí až pátek.Jenze ukoncim v pátek a stejně mě vypíše od pondeli

Maui52
Ukecaná baba ;) 1869 příspěvků 18.12.18 08:52

@Janiiska pokud nepracuje o víkendu, tak ti to doktorka neskončí k neděli, ale k pátku nebo k pondělí. Pokud se jedna o krátkodobou neschopenku, nech si to urcite ukončit k pátku. Potom by ti mel zaměstnavatel proplatit i ten svátek (ta teorie, ze to neprotlačil, mi pripada nějaká divná, Ale kdyby to tak náhodou bylo). Proste se nech v pátek uschopnit a hotovo.

Janiiska
Závislačka 4003 příspěvků 18.12.18 12:28

@Maui52 dekuji :)

Váš příspěvek
Reklama