má nárok na paragraf?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Toma18
Kecalka 281 příspěvků 15.12.18 19:55
Paragraf na mě

Ahoj, chtela jsem se za bratra zeptat. Jeho přítelkyně ma průjem a zvraci, mají měsíční holčičku, když si zajde v pondělí k doktorce, da mu na 9.dní paragraf nebo nemá nárok?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7050 příspěvků 15.12.18 19:57

@Toma18 dají pokud mají společný trvalý pobyt.

eliskaj
Kelišová 5584 příspěvků 15.12.18 20:03

@Toma18 to asi daji. Ale… tahle viróza je teď všude, syn začal ve čtvrtek v 15h a v pátek ráno byl v pohodě… ma ještě zítra neděli, myslím, ze v pondělí už bude ve formě… tak proč paragraf na 9 dni :nevim:

sepru
Kecalka 242 příspěvků 15.12.18 20:27

@Toma18
SZ ;)

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 15.12.18 20:42

Tyhle střevní chřipky bývají rychlé, v neděli večer už bude normálně fungovat. Spíš bych měla obavy, aby si pak nemusel on vzít nemocenskou na sebe, bývá to hodně nakažlivé, inkubacka v řádech desítek hodin.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.18 20:51
Načítámm citovaní příspěvek, Čekejte prosím …
@Kriss Tina píše:
@Toma18 dají pokud mají společný trvalý pobyt.

Myslim, ze trvaly pobyt nehraje roli, staci spolecna domacnost. Manzel mel na me osetrovacku 2× za 3 roky a trvaly pobyt mame kazdy jinde a bydlime taky uplne jinde.

Aduš8
Závislačka 3032 příspěvků 15.12.18 20:56

No, asi mi do toho nic není, ale tady si spíš někdo chce prodloužit vánoční volno.. Protože neví, jak dlouho může tahle viróza trvat. Měli by si najít lepší důvod :lol: lékaři nejsou blbí

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7050 příspěvků 15.12.18 21:05
@Anonymní píše:
Načítámm citovaní příspěvek, Čekejte prosím …Myslim, ze trvaly pobyt nehraje roli, staci spolecna domacnost. Manzel mel na me osetrovacku 2× za 3 roky a trvaly pobyt mame kazdy jinde a bydlime taky uplne jinde.

Tak to je manžel, já s právě ptala dětské dr kdo může být s malým případně na OCR, a bylo mi řečeno že jenom já (nebo tedy otec dítěte, ale tomu bych ho nemocného nesvěřila), jinak přítel co se mnou žije, ale nemá tu TP by OCR nedostal… Tak bych řekla že na přítelkyni to bude stejné :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64154 příspěvků 3 inzeráty 15.12.18 21:14

@Kriss Tina To ti ale doktorka řekla blbost…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64154 příspěvků 3 inzeráty 15.12.18 21:15

@Toma18 A jinak tedy si vůbec nejsem jistá, že průjem a zvracení u dospělého je důvod pro OČR, to zas není tak zásadní nemoc.

zrcadlo
Kelišová 7115 příspěvků 15.12.18 21:19
@j.a.n.i1 píše:
@Toma18 A jinak tedy si vůbec nejsem jistá, že průjem a zvracení u dospělého je důvod pro OČR, to zas není tak zásadní nemoc.

Vidím to stejně, kdyby u toho byly déle trvající čtyřicítky horečky, tak to pochopím, ale běžná střevní viróza snad fakt neznamená, že nezvládne přebalit dítě.

Toma18
Kecalka 281 příspěvků 16.12.18 17:00

@j.a.n.i1 jistá si být nemusíte. Známá měla průjem 4 dny v kuse. Její manžel si na ni vzal normálně paragraf a staral se o malou a to taky byla ještě na mateřské.

Toma18
Kecalka 281 příspěvků 16.12.18 17:03

Děkuji holkám za zprávy a normální příspěvky, jelikož jsem se ptala úplně normálně a pouze na to, zda to dostane. Nezajímají mě nějaké chytré řeči, zda je to vhodné nebo nevhodné nebo proč by to měl a neměl dostat!

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 17.12.18 03:48

Zákon 187/2006 Sb. § 39
(1) Nárok na ošetřovné má zaměstnanec, který nemůže vykonávat v zaměstnání práci z důvodu
b) péče o dítě mladší 10 let, protože
3. fyzická osoba, která jinak o dítě pečuje, onemocněla,
(2) Podmínkou nároku na ošetřovné je, že osoba uvedená v odstavci 1 žije se zaměstnancem v domácnosti;

eumedon
Extra třída :D 13974 příspěvků 17.12.18 08:06
@Toma18 píše:
Ahoj, chtela jsem se za bratra zeptat. Jeho přítelkyně ma průjem a zvraci, mají měsíční holčičku, když si zajde v pondělí k doktorce, da mu na 9.dní paragraf nebo nemá nárok?
@zrcadlo píše:
Vidím to stejně, kdyby u toho byly déle trvající čtyřicítky horečky, tak to pochopím, ale běžná střevní viróza snad fakt neznamená, že nezvládne přebalit dítě.

Není důležité, jak ty něco vidíš, nebo že ty něco nepochopíš, důležité je, jak je to v zákoně.

@Toma18 Neschopenka člena domácnosti, který se běžně stará o dítě, je dokladem o oprávněnosti volna k OČR.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >