Nemocenska a e-neschopenka

22
3.2.21 18:30

Nemocenska e-neschopenka

Holky potřebovala bych poradit ohledně nemocenské. Na nemocenskou jsem nastoupila poslední týden v lednu. Takže, když mi přišla výplatní páska tak tam mám uvedené 5 dní nemocenské, ale za 0Kc. Sestřička mi říkala, že lístek na penize bude posílat 8.2. Mám tedy chápat, že týden nemocenské za leden mi bude proplaceny zamestnavatelem, až za měsíc únor?
Moc děkuji za odpovědi, radši jsem se chtěla první zeptat tady, než naletět na mzdovku, že nemám peníze :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14611
3.2.21 18:48

@Alca1212 To je dobra sestra. Odeslat to s tydennim zpozdenim :roll: Ano, dostanes to o mesic pozdeji :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
3.2.21 18:53
@cecetka píše:
@Alca1212 To je dobra sestra. Odeslat to s tydennim zpozdenim :roll: Ano, dostanes to o mesic pozdeji :?

No mě to vůbec nedošlo, že to bude později, protože jsem eneschopenku nikdy neměla. Řekla mi, že teď pošle lístek na peníze 8.2. A pak to posílá vždy k 25. dnu v měsíci. No to nevadí, že to bude později, spíš jsem se lekla jestli není někde chyba :D abych náhodou o peníze nepřišla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9332
3.2.21 20:20
@cecetka píše:
@Alca1212 To je dobra sestra. Odeslat to s tydennim zpozdenim :roll: Ano, dostanes to o mesic pozdeji :?

S jakým zpožděním? Potvrzení o trvání vystavuje ke 14. dní PN, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5535
3.2.21 20:24
@cecetka píše:

já myslím že sestra je dobrá a OK

první se posílá po 14 dnech a další pak vždy na konci měsíce, ne?

u nás to řešej sestřičky, ty to mají v merku, ale myslím že to je tak a tudíž vše OK
:think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5535
3.2.21 20:26

Jinak ty xindlové samozřejmě slibovali, že lístek na peníze bude zrušen a slavné potvrzení po 14 dnech taky zrušeno, aby se omezila „zbytečná administrativa“

samozřejmě nic nezrušili, nevím proč to slibují, ta krá – va Maláčová se někde smála na tiskovce a vykládala a slibovala jak to zrušej, ta ve mě vzbuzuje potřebu dát jí pěstí, když jí vidím

:roll: ten její věčně veselý ksicht

nicméně zrušeno to nebylo a myslím že to je tak…po 14 dnech a pak vždy na konci měsíce, u nás si to hlídat sestřičky a nějak to jde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9332
3.2.21 20:29

@Alca1212 Za zmeškané směny v lednu bys normálně měla dostat náhradu mzdy od zaměstnavatele ve výplatě za leden. Nemáš tam ještě jinou kolonku náhrada mzdy? Nechceš tady tu pásku dát bez osobních údajů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9332
3.2.21 20:30

@Borrealis Nemusí to být na konci měsíce, ale alespoň 1× měsíčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
3.2.21 21:11
@Lendeš píše:
@Alca1212 Za zmeškané směny v lednu bys normálně měla dostat náhradu mzdy od zaměstnavatele ve výplatě za leden. Nemáš tam ještě jinou kolonku náhrada mzdy? Nechceš tady tu pásku dát bez osobních údajů?

Ne žádnou jinou kolonku tam nemám. Aji částka co má přijít na účet odpovídá výplatě jen za 3 týdny. Je tam kolonka pracovní neschopnost 5 dní ale sazba 0 Kc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4047
3.2.21 22:14
@cecetka píše:

Prvních 14 dní platí zaměstnavatel, s tím nemá sociálka nic společného. Když ještě byly papírové neschopenky, tak se 14 den dával IV díl neschopenky a poté lístek na peníze na konci měsíce. Teď se elektronicky posílá dokument trvání pracovní neschopnosti 14. den a dále 1× měsíčně (nemusí být nutně poslední den v měsíci, někdy to ani není možné)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4047
3.2.21 22:18
@Lendeš píše:
@Borrealis Nemusí to být na konci měsíce, ale alespoň 1× měsíčně.

ano, akorát u osob v exekuci musí být k poslednímu dni v měsíci. Alespoň tak nás informovali na OSSZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
4.2.21 06:06
@Lucka1111 píše:
Prvních 14 dní platí zaměstnavatel, s tím nemá sociálka nic společného. Když ještě byly papírové neschopenky, tak se 14 den dával IV díl neschopenky a poté lístek na peníze na konci měsíce. Teď se elektronicky posílá dokument trvání pracovní neschopnosti 14. den a dále 1× měsíčně (nemusí být nutně poslední den v měsíci, někdy to ani není možné)

Tak teď jsem z toho úplně jelen, měli mi tedy už zaplatit ten týden nemocenské, nebo čekají az na lístek na peníze a proplati to příští měsíc :think: já právě myslela, že když to platí zaměstnavatel, tak leden budu mít automaticky proplaceny v lednové výplatě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4047
4.2.21 08:02
@Alca1212 píše:
Tak teď jsem z toho úplně jelen, měli mi tedy už zaplatit ten týden nemocenské, nebo čekají az na lístek na peníze a proplati to příští měsíc :think: já právě myslela, že když to platí zaměstnavatel, tak leden budu mít automaticky proplaceny v lednové výplatě.

no je to divný, podle mě by to měla mít zaplacené už v té lednové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat