Nemocenská po ukončení pracovního poměru

Anonymní
19.12.18 03:14

Nemocenská po ukončení PP

Dobré ránko mám takový dotaz a budu ráda když někdo poradí pokud máte zkušenost. Byla jsem zaměstnaná u jedné firmy od 7.4 2017 do 31.12 2018 výpověd jsem podala já. Od 18.6 2018 jsem na neschopence kterou jsem chtěla posledního ukončit protože již nebudu zaměstnaná ale někdo mi poradil že můžu ještě nějakou určitou dobu na firmu marodit i když je už po skončení pracovního poměru. Nevíte někdo co přesně je na tom pravdy? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1766
19.12.18 06:13

Nemocenská vám skončí až se uzdravíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10859
19.12.18 06:58

Jak že si chtěla pn ukončit? O tom rozhoduje lékař kdy pn ukončí. Ale lze být na pn í po skončení pracovního poměru. Zaměstnavatel už to dávno nevyplácí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22402
19.12.18 07:28

Můžeš být na neschopence dál,dokud potřebuješ. ÚP tě zaregistruje až 3 dny po jejím ukončení. Nemocenskou ti vyplácí OSSZ,ne zaměstnavatel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.12.18 08:30

PN jsem chtěla ukončit protože se už po operaci cítím lépe a chtěla jsem od nového roku nastoupit do nové práce ale nevyšlo to proto se jen ptám. A kam bych tedy popřípadě posílala lístek na peníze když jsem technicky nezaměstnaná?

• Nahlásit
  • Citovat
22402
19.12.18 08:53
@Anonymní píše:
PN jsem chtěla ukončit protože se už po operaci cítím lépe a chtěla jsem od nového roku nastoupit do nové práce ale nevyšlo to proto se jen ptám. A kam bych tedy popřípadě posílala lístek na peníze když jsem technicky nezaměstnaná?

Stále původnímu zaměstnavateli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama