Nemocenská přerušení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
27.9.21 06:04

Nemocenská přerušení

Dobrý den, potřebovala bych poradit : 31.3.21 jsem skončila v práci. V březnu jsem zjistila že jsem těhu. Ochranná lhůta 180 dnů mi končí 27.9.21 a nastoupit na ppm můžu nejdříve na Ppm 1.10.21. Řešila jsem to s prac. úřadem a tam mi každá paní rádi něco jiného. Psala jsem mail na MPSV a volala mi paní ať si zažádám o Ppm, ukončí Pn k 30.9.21, přijde mi zamítnutí a že Pn mi lékař dá zpětně k 1.10.21 ikdyž nemám prac. poměr. Prý jelikož to bude navazovat pn dostanu.

Nemáte někdo zkušenosti?

Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
51448
27.9.21 06:15

Na pn muzes byt az do konce sestinedeli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34486
27.9.21 06:17
@matkabagristy píše:
Na pn muzes byt az do konce sestinedeli

Tak ji jde o tu ochrannou lhutu
Edit na mateřské bude mit vic a nebude muset dodrzovat vychazky

Příspěvek upraven 27.09.21 v 06:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10924
27.9.21 06:18

No nevyjde ti lhůta pro nárok na mateřskou ne? Takže budeš dal na nemocenské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
27.9.21 06:23

@Cenarius ano to vím. Jde mi o to, že lze zažádat o prominutí tvrdosti zákona. Tohle řešení mi poradili na MPSV ale nejsem si jistá tím nahozenim pn zpětně. Když mi skončí 30.9 a nejsem zaměstnaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10924
27.9.21 06:29

Zpětně určitě nic nenahodi. Jestli myslíš to, že třeba po 2 mesich dopisování ti to zamítnou a ty si by konci prosince půjdeš pro zpětnou neschopenku od října. To je blbost. Tady bych asi nevymyslel a neriskoval a byl dal na nemocenské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
27.9.21 06:35

@Cenarius prý mám jít na zpětnou Pn když mi přijde dopis z Ossz o zamítnutí ppn. Doložit k tomu to zamítnut a mělo by to být ok a zpětně. Právě že se mi to. Moc nezdá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.9.21 06:51

A nenapsal by ti doktor do žádosti o PPM dřívější termín porodu a tím pádem bys mohla dřív na mateřskou? Ty 3 dny by snad nemusely vadit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
27.9.21 06:53

@SmokedSalmon nenapsal. Už jsem se ptala. Prý to nejde, jelikož je to uvedené i u jiných lékařů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79567
27.9.21 07:06
@Cenarius píše:
Zpětně určitě nic nenahodi. Jestli myslíš to, že třeba po 2 mesich dopisování ti to zamítnou a ty si by konci prosince půjdeš pro zpětnou neschopenku od října. To je blbost. Tady bych asi nevymyslel a neriskoval a byl dal na nemocenské.

Ale ono to normálně jde, ono totiz striktně dle predpisu je lekar povinen tu pn k datu nastupu na ppm ukoncit, pokud nema dolozeno, ze na ni neni narok.
Nicméně ja bych si zas nedelala nadeje na to odstranění tvrdosti zakona, podminky jsou jasne dane, takze uz pri těhotneni si zakladatelko vedela, ze ti pp konci.

Příspěvek upraven 27.09.21 v 07:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4030
27.9.21 07:07
@Sajax píše:
Dobrý den, potřebovala bych poradit : 31.3.21 jsem skončila v práci. V březnu jsem zjistila že jsem těhu. Ochranná lhůta 180 dnů mi končí 27.9.21 a nastoupit na ppm můžu nejdříve na Ppm 1.10.21. Řešila jsem to s prac. úřadem a tam mi každá paní rádi něco jiného. Psala jsem mail na MPSV a volala mi paní ať si zažádám o Ppm, ukončí Pn k 30.9.21, přijde mi zamítnutí a že Pn mi lékař dá zpětně k 1.10.21 ikdyž nemám prac. poměr. Prý jelikož to bude navazovat pn dostanu.

Nemáte někdo zkušenosti?

Dekuji

A jde vůbec o ziskani ppm, nejde jenom o to, ze aby te nechal lékař na neschopence, máš mít potvrzení, ze na ppm nemas narok? Zeptala bych se lekare, zda to potvrzení vyžaduje, aby te v pn nechal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2434
27.9.21 07:08

Proč rušit nemocenskou? Když nemocenskou zrušíš dostaneš ppm? Protože když ti to stejně mají zamítnout, pak rušení neschopenky nedavá smysl, jestli někdo vysvětlí budu ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.9.21 07:19

@Sajax no mně právě termín napsal Dr. jiný (z jiného důvodu). To jako budou obvolávat všechny doktory, aby si zkontrolovali termín porodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79567
27.9.21 07:23

@SmokedSalmon Tak doktor proste podvadet nechce a argumentovat tim, ze to prece nebudou kontrolovat, je naprosto mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51448
27.9.21 07:40
@vokishka píše:
Tak ji jde o tu ochrannou lhutu
Edit na mateřské bude mit vic a nebude muset dodrzovat vychazkyPříspěvek upraven 27.09.21 v 06:20

na md/ppm nema narok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat