Nemocná tříletá holčička nechce papat, co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LenkaKocova
Povídálka 12 příspěvků 25.12.17 21:32
Nemocná tříletá holčička nechce papat, co s tím?

Dobrý den, měla bych dotaz, máme doma tříletou holčičku, a má nějakou střevní chorobu, byla v nemocnici, teď ji propustili, ale ona odmítá jíst, protože se bojí, že bude zvracet. Nechce vůbec nic. Nemůžete prosím poradit, jestli ji do jídla nutit, popřípadě jakými způsoby? Když se to do ní cpe „násilím“, dáví se a vyvolává si zvracení. Zhubla několik kilo a je kost a kůže, ale jídlo do ní za žádnou cenu dostat nemůžeme. Nějaké rady, prosím?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Janli
Závislačka 4971 příspěvků 25.12.17 21:39

Jestli pije mléko tak hlavně to. Jinak se zeptej v lékárně jestli jsou pro děti nějaké nutriční nápoje jako pro seniory. Tím by se měla zajistit základní výživa a jídlo přidávat pomalu. V každém případě by jsi měla tento stav konzultovat co nejdříve s pediatrem.

yweta
Závislačka 4157 příspěvků 25.12.17 21:39

A co pití? Jestli pije, tak bych zkusila rozmix. ovoce, zeleninu, polívku…možná by šly i nutridrinky z lékárny…případně se poradit s doktorem. Zkusila bych vysvětlit, že jí v nemocnici pomohli, a že se nemusí bát jíst…ať to zkusí..

LenkaKocova
Povídálka 12 příspěvků 25.12.17 21:44

@Janli Nutriční drinky nám v nemocnici nedoporučovali, prý potřebuje žaludeček nejdřív zklidnit.. :( jenže ona prostě nechce vůbec nic.. Ale tekutiny přijímá docela v pohodě, musí vypít aspoň 3 flasticky denně, což naštěstí tak nějak bumbá. Když se to nezlepší, bude muset znovu do nemocnice, ale tentokrát sama… Z čehož mám docela strach, protože je na mě hrozně fixovaná :,(

LenkaKocova
Povídálka 12 příspěvků 25.12.17 21:46

@yweta Polívku mi taky odmítá, sní maximálně 1/3 banánu, šunku a vypije hrnek teplého mléka, ve kterém má piškoty, které ale vynechá, ikdyž je miluje :,( no, dneska si dala jeden talíř polévky, ale má pořád průjem, takže je to fakr málo… :,(

quinsley
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 1 inzerát 25.12.17 21:47

Dávala bych vše tekuté (smoothie, řidší jogurt, mléko ochucené, mixované ovoce, polévky krémové řidší apod.) a zeptala se jí na co má chuť. Ten strach ze zvracení muže mizet pomalu. Po lžičkách může třeba i vývar.

Janli
Závislačka 4971 příspěvků 25.12.17 21:48

@LenkaKocova tak polévky. Silný čistý vývar z masa, zeleninové rozmixované apod. Pribináček naředěný mlékem. Cokoliv se dá uvést do tekutého stavu a postupně zahušťovat. A klidně jí to dej do kojenecké lahve, ať neví, že jde o jídlo.

Příspěvek upraven 25.12.17 v 21:49

LenkaKocova
Povídálka 12 příspěvků 25.12.17 21:48

@quinsley děkuju! Snad to pomůže, ona říká, že nemá chuť vůbec na nic, že chce pořád spinkat.. :( asi bude muset zpět do nemocnice, no… :(

LenkaKocova
Povídálka 12 příspěvků 25.12.17 21:49

@Janli Děkuju! Snad pomůže… :(

Janli
Závislačka 4971 příspěvků 25.12.17 21:52

To zvládnete, neboj :hug:. Prostě zpátky k začátkům. Zase na tekutou stravu :lol:.

Evulina
Extra třída :D 14747 příspěvků 25.12.17 22:07
@LenkaKocova píše:
@Janli Nutriční drinky nám v nemocnici nedoporučovali, prý potřebuje žaludeček nejdřív zklidnit.. :( jenže ona prostě nechce vůbec nic.. Ale tekutiny přijímá docela v pohodě, musí vypít aspoň 3 flasticky denně, což naštěstí tak nějak bumbá. Když se to nezlepší, bude muset znovu do nemocnice, ale tentokrát sama… Z čehož mám docela strach, protože je na mě hrozně fixovaná :,(

Určitě bych nasadila dobrá probiotika - má rozhozené trávení, na starém babském pořekadle, že 50% iminity je ve střevech, je mnoho pravdy. Dobrá probiotika (nejlépe ještě ve spojení s prebiotiky) srovnávají trávení, posilují imunitu, podporují chuť k jídlu. Máme výbornou zkušenost s Probiosanem Inovum od Energy, kde je ještě i hlíva a colostrum na podporu imunity. Vaše dcerka je oslabená a má rozhozená střeva podle mě a když ne ty od Energy, tak určitě jiná dobrá probiotika bych určitě nasadila.
Co jogurty - nejí? Napadlo mě ještě aby aspoň zkusila pít batolecí mléka pro větší děti - jsou tam přidané vitaminy.

Pokud bude muset opět do nemocnice - rozhodně trvejte na tom, aby jste tam mohla být s ní. Máte na to právo, oporu v zákoně i ústavě. Kdyby pro vás neměli lůžko, tak si tam prostě můžete dřepnout na židli a nikdo s vámi nehne. Pokud nevěříte, zeptejte se na Lize lidských práv..Dítě při separaci od rodiče, ještě v prostředí nemocnice, které je cizí a jsou tam cizí lidé, kteří ještě k tomu s ním různě manipulují a vyšetřují ho, je tak silně vystresované, že bych to prostě nedovolila. Jedině, pokud se z důvodu vážné infekce můžete nějak nakazit navzájem, tak to možné není, ale to teď není váš případ.

Evulina
Extra třída :D 14747 příspěvků 25.12.17 22:08
@LenkaKocova píše:
@yweta Polívku mi taky odmítá, sní maximálně 1/3 banánu, šunku a vypije hrnek teplého mléka, ve kterém má piškoty, které ale vynechá, ikdyž je miluje :,( no, dneska si dala jeden talíř polévky, ale má pořád průjem, takže je to fakr málo… :,(

Za mě - jak jsem psala - srovnat střevní mikroflóru a bude to dobrý..

Evulina
Extra třída :D 14747 příspěvků 25.12.17 22:09
@LenkaKocova píše:
Dobrý den, měla bych dotaz, máme doma tříletou holčičku, a má nějakou střevní chorobu, byla v nemocnici, teď ji propustili, ale ona odmítá jíst, protože se bojí, že bude zvracet. Nechce vůbec nic. Nemůžete prosím poradit, jestli ji do jídla nutit, popřípadě jakými způsoby? Když se to do ní cpe „násilím“, dáví se a vyvolává si zvracení. Zhubla několik kilo a je kost a kůže, ale jídlo do ní za žádnou cenu dostat nemůžeme. Nějaké rady, prosím?

Jenom jestli se můžu zeptat - co má za chorobu - název?

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 25.12.17 22:14

Je vysílená a spavá z nedostatku energie. Co pije? Dala bych jí slaboučký černý čaj s glukopurem, ev originál cocacolu po lžičkách (vybublinkovanou a jasně že ne místo pití, ale třeba 2 decky za den postupně po těch lžičkách). Banán je fajn. Dobře jsou přijímány věci z mrkve a rýže. Zkusila bych jen rozvařenou mrkev s rýží jako polívku, vývary, pokud by chtěla s nudlema, ale zatím bych nedávala maso (kousky, masovej vývar je super). Mlíko a mléčný výrobky bych na chvíli taky vyřadila, spíš přesnídávky a do ní nadrtit piškoty. Nenutit jí to, jen nabízet. Ona jak začne z jídla získávat energii, tak nebude tolik spavá a začne mít hlad a bude ty porce zvětšovat, ale bude to běh na dlouhou trať. Syn když je nemocný tak u něj zabírá pustit mu pohádku, poprosit ho, aby si dal aspoň 1 lžičku a on pak tu pusu otevře i víckrát. Sice by se dalo namítnout, že si neuvědomuje, že jí a jak je to nevýchovný, ale to dělám jen první dny nemoci, pak zase najedu na režim a zásady. Ty Nutridrinky jsou hnusný, spoustě lidí se navaluje z té chutě, když už ale tak ne Nutridrink, ale NutriNIdrink, ten je pro děti. No a rozhodně bych jí nenutila, spíš se ji snažila motivovat, zkusila bych si brát různ potraviny jakože pro sebe, sednout si s ní třeba k té pohádce a po chvíli se zeptat, jestli si dá semnou. Když ne, tak bych po nějaké době vzala zase další potravinu a opakovalo to, dokud by nesnědla alespoň trošku něčeho. Přeju hodně zdaru a hlavně no stress, na ten mají děti radar a kousnou se ještě víc. Hodně zdaru, aby do nemocnice už nemusela

Uživatel je onlineMalike
Extra třída :D 11477 příspěvků 25.12.17 22:17

@LenkaKocova jeden čas mi syn nechtěl nic jíst kvůli autismu. začala jsem odšťavňovačem, přes ovocné smoothe a pak ovocnozeleninové…
Jakmile si na chuť zvykne..ať se dívá jak to pripravuješ a pomalinku ji během přípravy dávej ochutnat ovoce vsyrovem a tak se rozjí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama