Nemocný pes

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.9.21 13:37

Nemocný pes

Ahojky. Mám psa, mám ho od stenete z adopce. Je to asi NO x BOM nebo x SH nevim. Kazdopadne schytal co se dá. Má teprve 5 let, z toho 3 roky slabou epilepsii - záchvaty tak 2× do roka, mírný kardiak a teď ještě nemocná slinivka, dneska přišly výsledky :oops:
Je to labil a nervák, reaktivec, stresař, práce s ním a žití je fakt obtížné, ale jinak je to skvělý pes, strašně loajální zvíře. Rodina je pro nej nadevše.
Ale je to vyčerpávající. Bojí se psů, protože díky jeho povaze a napadení (přes plot na nás vyskočil a napadl ho pes) a neustálé vyštěkávaní nás malými psy bez vodítka to je ďábelská kombinace a naučit ignor je teď docela boj, ale daří se nám to, ovšem velmi pomalu a kolikrát pokrok je zase začátek :nevim: ignoruje psy jen na jeho stanovený prostor. Ale dá se to, jen oči mít až na zadku.
Stresuje se snad vším. Být doma sám - chodí sem a tam, jít ven - to se zase těší a lítá sem a tam, když ho zapoveluju sednout, tak sice sedi, ale knuci a klepe se jak pri zimnici. Na vodítku zase zmatene pobíhá, protože neví kam dřív - nedá se uklidnit, jinak bude pískat a bude nervozni a ztrati kontrolu uplne. Z prochazky uz jde ukázkově - kdyz vypustí páru. Bydlime ve meste, na vesnici by to byla asi i pohoda.
Jediné, kdy je v klidu je někde venku, kde nikdo není nebo doma.
Ja uz jsem fakt vycerpana a neverila bych, ze i pes muze byt nejak psychicky nemocný.

Druhy pes je uplne bozi, myslela jsem, ze by pro nej vyrovnany pes byl opora, ale neni.

Vlastne mě ten pes naučil už teď strašně moc. Musela jsem se naučit s ním fungovat a číst jeho signály. Ale náročný to opravdu je.
Víceméně i to, že bez PP už nikdy :D

Proc to píšu. No máte někdo taky takového reaktivniho psa, pripadne jak s nim pracujete a pouzivate nejake podpurne pripravky?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8655
30.9.21 13:56

My meli fenu s epinou. Brala Hysteps a hrozne ji to psychicky zklidnilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9739
30.9.21 14:27

My měli křížence BOM a NO, fenu. První dva roky byly teda krutý, jeden čas vypadala, že nás chce i ulovit. Ale tenhle pes chce důslednost a hlavně…vybití. Jeden čas jsme chodili i třikrát denně na procházky, chce to furt akci…cizí psy taky moc nemusela, ale rodinu milovala nade vše, časem se zklidnila, stal se z ní neúnavný lovec míčků, časem stačilo na ni normálně mluvit a poslouchala, rozuměla jak člověk :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat