Nemá mi kdo hlídat, jak to řešíte?

Anonymní
30.1.20 19:36

Nemožnost hlidani

Zdravím, mám ročního syna a prakticky pořád jsem s ním já. Chodíme na návštěvy, ale nemam žádné hlídání, abych já měla volno pro sebe. Muz je do vecera v praci, je živnostník. Maminku už nemám a poslední dobou to na mě nějak padá, když vidím babičky s kočárkem. Je mi to tak nějak líto. S malým trávím čas ráda, ale jsou dny, kdy jsem unavenejsi a podrazdenejsi a říkám si, jak by to s mámou bylo jednodušší. Vy, které to máte/mely podobne, vidíte třeba nějaké pozitiva v tom, že jste s ditetem nonstop?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1676
30.1.20 19:41

Já mám tři děti 11, 7 a 4 a hlídání jsme měli naposledy snad před 9 lety :lol: taky mě to štve hlavně ohledně praktických věcí jako jsou nákupy, úřady atd ale co už. Všechno se dá i najít si čas na sebe při dětech. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
748
30.1.20 19:41

Vyhody nevidim, hodila bych si to… diky bohu za detske skupiny nebo za hlidani napr v materskych centrech… hodina staci a clovek je hned jak znovuzrozeny :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21786
30.1.20 19:45

Také mám tři děti, nikdy jsme žádné hlídání, abych měla „čas pro sebe“ nepraktikovali. Moje děti, moje radost, moje starost. Ale holky jsou už dospělé a teď je holt jiná doba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
30.1.20 19:46

Promin, ale žádný pozitivum v tom moc nevidím. Co tchýně, ta zájem nemá? Naše malá je zvyklá na hlídání od miminka, ale stejně teď když jsem ji začala dávat do dětské skupiny na 2 dny dopoledne tak tam poplakava a to už má skoro 3 roky. Každý dítě je jiný, ale většinou když je jen s maminkou tak to bývá těžkej zavislak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1578
30.1.20 19:46

To je muž v práci i o víkendech?? Tak jedině placené hlídání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
30.1.20 19:48

Mne obcas hlida tchyne a stejne je mi lito, ze moje deti maji jen jednu babicku a jeste ne z moji strany. Navic rikat vlastni mame o hliani ci cokoliv je jednodussi a prirozenejsi, nez tchyni (ackoliv je fajn). V tomhle ti plne rozumim. Ty o tchyni nepises, nemas? Jestli jsi z velkyho mesta, zkus mrknout na adoptivni babicku. Ja bych do toho sla, ale tady mam smulu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.1.20 19:49

Myslíte, že bude závislák, když ho nikdo nehlídá? Nefunguje to spíše naopak? Že se jako malý „nabazi“ mámy a bude samostatnejsi? Nebo nevím, jak to líp napsat :)

• Nahlásit
  • Citovat
3041
30.1.20 19:51

Jsem bez hlidani a cizim je nedam. U prvniho si pamatuju ten zlom, kdyz jsme zacali delat veci, ktere bavi MNE. Pak uz mi to hlidani nechybelo. Ted s tretim uz si to umim zaridit. Cvicim s dalsima maminama, decka si hraji spolu. Dite do cyklosedacjy a jedu na cely den pryc. O prvni jsem se moc bala, ze se mi rozbije/pretahne/nedame to a to me brzdilo. Vlastne dopoledne skoro nejsem doma, mimino si hraje s jinyma/cuci na vylete v kocare/muchla si ho kamaradka a ja vypnu, rada jsem nekde pryc, zajdu si na obed, tuhle jsem precetla casopis v herne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1518
30.1.20 19:53

Tak si hlídání zaplať. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
696
30.1.20 19:56

Musi pohlidat muz. Dohodnete si pravidelne treba 2 hodiny jednou tydne. Cim driv si zvykne, tim lepe. Pak treba vzajemne hlidani s kamaradkou/sousedkou. Nejaka dalsi pribuzna? Me treba dokazala chvili povozit kocarek i bezdetna prateticka pres 80, abych nemusela tahat dite k lekari.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3359
30.1.20 19:58
@Anonymní píše:
Myslíte, že bude závislák, když ho nikdo nehlídá? Nefunguje to spíše naopak? Že se jako malý „nabazi“ mámy a bude samostatnejsi? Nebo nevím, jak to líp napsat :)

myslím že spíše bude závislák, nebude zvyklý bzt s někým jiným. ale jak nemáš tu možnost tak těžko to řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.1.20 20:10

Mám to naprosto stejně. Bez hlídání už 8 let. Také mi srdíčko klesne, když vidím, jak babičky a dědové vozí kočárky, špacírují s děckama po parku… Jsem s nimi také skoro pořád sama a samozřejmě jsem také podrážděná. Chybí mi čas na sebe a chvilka klidu, kdy nemusím nikoho a nic řešit… Došlo to tak daleko, že jako poděkování za nonstop péči o děti si manžel našel milenku, protože jsem na něho prý doma zlá, řeším věci a kritizuji - ještě aby ne, když jsem na všechno sama. Tak hodně štěstí. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
415
30.1.20 20:25
@Anonymní píše:
Myslíte, že bude závislák, když ho nikdo nehlídá? Nefunguje to spíše naopak? Že se jako malý „nabazi“ mámy a bude samostatnejsi? Nebo nevím, jak to líp napsat :)

Nikdy jsme žádné hlídání neměli, dceři je aktuálně 4,5 a nikdy na nás nijak závislá nebyla. Ve 3 šla si školky a jako jedna z mála od prvního dne nadšená, nikdy ani slzička. Naprosto nezávislé dítě. Známá má stejně starého klučíka a to je teda závislák neskutečný i když měli a mají hlídání plno. To stejne kamarádky holčička. Podle mě je to hooodne dané povahou. Od mala jsme chodili na různá cvičení, do heren. Netrap se tím dopředu, když hlídání není, prostě není, má to tak víc lidí. Jestli chceš mít chvíli pro sebe, tak se vystřídej s mužem, tak jsme to dělali my, nebo pak placené hlídání, jiná možnost asi není. Je to na pytel, taky mě to mrzí, ale holt to tak je :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15748
30.1.20 20:27
@Anonymní píše:

no v 6letech stále „nenabažená“ 8) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama