Nemůžu najít partnera- mám DMO

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
24.6.22 22:52

Nemůžu najít partnera- mám DMO

Dobrý den/Ahoj,
Úplně nevím, kde začít, ale je mi 23 let a od malička mám lehkou DMO. Nechodím tím pádem úplně rovně, ale můžu dělat skoro vše- kolo, lyže, plavání atd. Můj problém je ten, že se domnívám, že si partnera a vztah nemůžu najít kvůli mému lehčímu handicapu. Zkoušela jsem seznamky, několikrát jsem se i s někým sešla, ale buď se poté už osoba neozvala a nebo se tak zvláštně vymlouvala, že nemá čas atd. Nebo prostě neproběhla vzájemná chemie ani z jedné strany. Na seznamce mám napsáno, že mám DMO, nechci aby došlo při normálním setkání k nějakému nedorozumění, takže kluci s kterými jsem byla venku to věděli předem. Někteří mi tvrdili, že jim můj problém vůbec nevadí, někteří to řekli rovnou na seznamce, že by to pro ně problém byl. I když řekli, že to nevadí, stejně mám pocit, když mě pak viděli naživo, že si to rozmysleli, ale byli slušní a nechtěli mně to říci natvrdo. Je to asi půl roku, co jsem na seznamce našla moc milého kluka staršího o 7 let, ale bohužel byl z Izraele, takže mi ze začátku bylo jasné, že to asi na vztah úplně nepůjde. S dotyčným jsem si volala skoro půl roku videohovory na Whats Appu. Byl moc milý, dokonce mi hrál i na kytaru, vyprávěl vtipy, vyprávěl co nového v práci, ukazoval svého psa atd. Došlo to až tak daleko, že když jsem jela letos v zimě s rodiči a bratrem do Bulharska lyžovat, on tam přijel taky a dokonce vzal i svou mamku a bratra. Chtěl abychom se viděli, tak jsem byla hrozně šťastná a zároveň mě to hrozně překvapovalo, že má zájem. Ještě před naším osobním setkáním se mě ptal, jestli jsem přemýšlela nad naším spojením, jestli bych měla zájem i o něco více (vztah). Pořád jsem se snažila zůstat nohama na zemi, protože jsem věděla, že ta vzdálenost není dobrá, ale strašně se mi líbil, vypadal laskavý atd., tak jsem mu sdělila, že kdyby to šlo, ráda bych s ním ve vztahu byla. Pak jsem mu také psala, že by se ale musela vyřešit naše vzdálenost, jeden z nás by prostě musel do té druhé země a na to mi nic neříkal a vždycky jen odvětil uvidíme. Při osobním setkání chtěl, aby se viděla jeho matka a bratr také s mými rodiči a tak se také stalo. Vydrželi jsme být ve velmi častém kontaktu na Whats Appu dlouhý půl rok. Po skončení naší dovolené v Bulharsku, jsme si ještě asi 3 týdny volali a pořád mi tvrdil, že mu můj lehčí handicap nevadí, že jsem skvělá… Po 3 týdnech od našeho setkání už nevolal tak často, třeba jen 3 krát týdně, tak jsem se popravdě zeptala, jak to se mnou myslí a skoro po 2 dnech odepsal, že bude lepší když zůstaneme jen kamarádi. Ptala jsem se proč, čekala jsem, že třeba řekne, že se prostě nechce stěhovat, že je to moc odvážné a složité a že si to uvědomil až teď, nebo že nechce, abych já šla tam a na to mi nic neřekl. Další co mě napadlo bylo odlišné náboženství- on je Žid já Křesťanka, na to mi taky nereagoval. Tím pádem jsem vůbec nepochopila, co tak najednou, myslela jsem si, že si našel někoho jiného, ale nevypadá to. Svůj volný čas většinou tráví v posilovně, hraním na kytaru nebo v restauraci s jeho starší matkou. Má ještě 2 starší sestry, které žijí v Americe a tak jsem si říkala, že stěhování pro ně není asi zas tak velký zásah a že to opravdu myslí vážně, když se seznámil s mými rodiči a tak. Ale bohužel to tak není :zed: :,( Někteří lidé mně fandili, jiní říkali, že je to hned blbost kvůli dálce. Já sama znám pár párů, kteří se přestěhovali buď jeden nebo druhý. Jsme občas v kontaktu, občas si napíšeme jak se máš atd. ale je to vše. Vůbec netuším jeho důvod, vždy jsme si říkali vše na rovinu a tak bych pochopila, kdyby řekl, že třeba kvůli dálce, náboženství nebo prostě někomu jinému, ale on neříká nic a hrozně mě to drtí.. Pořád na něj nemůžu zapomenout a už to budou 3 měsíce. Nutno dodat, že k většímu sblížení mezi námi ještě nedošlo, protože jsme se viděli opravdu krátkou dobu a jsem trochu stydlivá. Sliboval, že chce na jaře přijet do ČR a že se na mě těší a tak, tak jsem myslela, že pak už by k nějakému většímu sblížení dojít mohlo, ale bohužel nepřijel. Do hlavy mu bohužel nevlezu, ale moc by mě zajímalo co se stalo, že tak najednou změnil názor. Když jsme se v Bulharsku loučili objal mě, políbil mě na čelo a řekl, že cítí mezi námi silné propojení :* :srdce:, tak jsem to brala tak, že opravdu o vztah zájem má, i když by to bylo určitě ze začátku kvůli dálce složité. Zkoušela jsem se ho i v dobrém zeptat, proč se rozmyslel a nepsala jsem to nějak jízlivě nebo tak, jen jsem to opravdu chtěla vědět, jestli mu najednou začal vadit můj handicap nebo vzdálenost, kterou věděl už od začátku nebo náboženství či jestli má někoho jiného… Nevím, kde se stala chyba. Myslíte, že to opravdu mohlo být tím handicapem a neřekl mi to, protože je slušný? Jinak studuji Vš, kamarády kolem sebe mám a do společnosti chodím docela často. Plno lidí mi říká někam choď, netlač na pilu a někoho najdeš, ale bohužel se mi to ještě nestalo. Vím, že si zas se svým handicapem nemůžu úplně vybírat, ale ráda bych našla taky někoho jako ostatní kamarádi, spolužáci, vrstevníci atd. Nechci být celý život sama. Jinak s psychikou asi díky DMO tak trochu bojuju už od puberty, byla jsem i u psychologa, trpěla jsem úzkostmi, motáním hlavy, únavou, měla jsem stres na SŠ, když jsem dělala řidičák a trochu i ze spolužáků. Na SŠ nebylo tolik lidí, s kterými bych si rozumněla, na VŠ už ano. A zároveň jsem si asi v 16 ti letech plně uvědomila svůj handicap a dodnes jsem se s tím úplně nevyrovnala. Když jsem byla dítě, tak jsem si svůj problém plně neuvědomovala a úplně mě to netrápilo, jediné, co mě trápilo, že jsem musela 3 krát denně s rodiči cvičit a ostatní vrstevníci nemuseli, jinak jsem se cítila šťastně. Rodinu mám skvělou, když nejsem ve škole na víkendy jezdím domů, mám mladšího bratra. Omlouvám se za dlouhý text. Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21007
24.6.22 23:00

Jak máš tu dmo popsanou v profilu? Řekla bych, že to odradí a ani nezkusi napsat… Obzvlášť pokud to je blbe formulované. S dmo nemá hromada lidí žádnou zkušenost nebo si představí chranenky z requiem pro panenku…

Zkusila bych to z profilu oddelat a pak to říct až pokud se naváže kontakt. Ne to tajit. Ale jeden, dva dny psaní třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
24.6.22 23:09

@debra.morgan Mám tam napsáno, že od mala mám lehkou DMO- nechodím úplně rovně, ale v ničem mě to nijak neomezuje- můžu sportovat a vše. Děkuju za radu, asi to tak udělám :)

Příspěvek upraven 24.06.22 v 23:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.22 23:10

Tak si s tebou asi rozumi, ale proste tam nebyla ta jiskra, nezamiloval se, bere te jako kamaradku. Nemusi to byt kvuli tvemu handicapu. A ne vzdycky lidi reknou duvod (a cim vis tlacis a ptas se na duvod, tim spis ti ho nerekne). Taky jsem si kdysi ve dvaceti psala s klukem z Belgie, online jsme si super rozumneli, prijel do CR za mnou, seznamil se s mymi kamarady, ale proste osobne to nebylo uz ono. Zustali jsme v kontaktu jeste nejakou dobu, sesli se pak jeste 2× (v Holandsku kde jsem pak byla jako aupair a pak z tama jsem za nim jela do Belgie) ale pak uz to vysumelo.
Dokonce pak i ve vztahu, ktery se zdal v poradku, se pak se mnou chlap rozesel ze dne na den a bez nejakeho duvodu :nevim:
Ale u vas jde podle mne spis o tu dalku, nebo potkal nejakou mistni holku, nebo mu to rodice vymluvili kvuli vzdalenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
9431
25.6.22 05:52

Pusa na celo je jasna znamka prave nepritomnosti ty chemie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6407
25.6.22 06:14

Já bych řekla, že to náboženství. Pokud jste setkali i s jeho rodiči. Tak to bylo takové omrknutí.
Můj ex má část rodiny v Izraeli. Židé přijmou jiné naboženství u partnera, jen pokud je to někdo exkluziv ;) a u Židů z Izraele není pravděpodobnost, že by nebyli „praktikující“ Židé, jako někde v Americe či Evropě. Židovství se dětí po matce, takže podle mě synovi rozmluvili vas vztah. Mě berou příbuzní normálně, protože můj ex není plnohodnotný Žid. A oni jsou pováleční migranti z Čech. Mají to jinak. Takže to berou po česku. Teta žije v Izraeli, ale většina jejich potomků jinde po světě. Takže neřeší, že já jsem katolička. Můj exmanžel je Židovského původu a dozvěděl se to až v dospělosti. Tchán to tajil. Takže máme krásně míchané děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12258
25.6.22 06:23

@Kamík 789-je to škoda, ale asi opravdu velká vzdálenost, jeden z vás by se musel podřídit, na to že máš i jen lehčí DMO děláš mnoho aktivit, studuješ, máš řidičák to o řp bych klidně také napsala, to určitě každý s DMO nemůže mít. Já sem od mala také postižená-zraková vada-dřív sem teda viděla, studovala, pracovala ve školství pak zdravotnictví, ale stále sem si říkala, že si určitě jednou někoho najdu, ani sem nějak nehledala, pár známostí sem měla ale většinou muži s dítětem, což mi nevadilo děti mám ráda a ono to přišlo samo bylo mi 25 l o mém zdravotním stavu věděl, věděl, že se může zhoršit, což se i stalo, máme spolu dvě zdravé děti, o třetí sme přišli, ale ještě doufám, že se zadaří. Opravdu bych možná o handicapu nepsala, a až později když si budete psát. Vím, že to je ohraná věta, ale jsi mladá určitě partnera seženeš. Nevím, zda by jsi brala i někoho s handicapem nebo chceš zdravého, ale koukla bych třeba i na stránky různých organizacích pro postižené -bariéry, vozíčkář, Paraple…Helpnet… také tam může být muž, který má slabší formu a někoho hledá, u tebe je asi opravdu velké plus ten řidičák, jo i bez řp se dá fungovat, ale tady je vidět, že jsi samostatná, tudiž by se partner nemusel bát, že se bude muset o tebe starat, vozit tě aj. někteří by toto nezvládli. Držím pěstičky a dej vědět, jak "lovení " mužů pokračuje :D lucka @Kamík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4609
25.6.22 08:21

Nemám DMO, ale mám jiný handicap, se kterým se váže spoustu omezení a je na první pohled vidět. Nemůžu dělat absolutní většinu sportů, skákat s padákem, atd. Nikdy jsem neměla problém si někoho najít a obvykle to byli kluci, které mi okolí závidělo. S manželem jsme spoustu let a pořád spokojení. Já bych si asi přenastavila hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7555
25.6.22 10:25

@Kamík789 nemám pocit, že je tvůj problém ten handicap. Moc tlacis na pilu, nechej pár věcí svému osudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.6.22 10:28

Pusa na celo.. :? neni tam pritazlivost.

Znam vic lidi s nejakym postizenim, at uz DMO (taky lehci) nebo jinym, co je videt kdyz ne na prvni, tak hned na druhy pohled. Spoustu z nich je spokojeně zadanych/vdanych/zenatych, maji deti, jsou v zivote uspesni. Na kazdyho nekdo ceka, bud otevrena, usmivej se a netlac na pilu. Uzivej si zivot, to pritahuje lidi ;)
Jak rikas DMO te zasadne neomezuje - tak se tim neprezentuj, netaj to, ale neni třeba to zduraznovat. Zbytecne odrazujes potencialni zajemce. Ostatni taky na profil na seznamce nepisou, ze maj vysokej cholesterol, plochy nohy a skoliozu. :lol: Jasne, srovnavat plochy nohy s DMO je trochu odvazny :mrgreen: ale snad chapes jak to myslim :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
26.6.22 14:50

Normálně moc nepřispívám, ale tohle téma je mi blízké. Sama mám pár zdravotních problémů jako je lupénka, hypermobilita, potravinové alergie (možná histaminová intolerance). A partnera jsem našla a jsme spolu už přes půl roku. A je to krásný, zdravý chlap, který ani nemá takový problém s tím, že pracuju i na nočních směnách :D Aby těch komplikací nebylo málo, tak i směnný pracovní režim ranní/noční.

Prvně, být tebou, bych si přenastavila v hlavě to, že si dovolím, že si mohu vybrat partnera, jakého chci. Alespoň charakterově. Vizuální stránku si můžeš dopilovat později. Já jsem svého partnera milovala dříve, než jsme se dali dohromady. Šla jsem si pevně za tím, co jsem od muže chtěla a potřebovala, a výsledek je ještě úžasnější, než byla má původní představa. Začni pracovat s tím, že si to můžeš dovolit i ty. S tou myšlenkou choď spát, a měla by to být též věc, s kterou se budeš probouzet. Miluj ho už teď. I když tu ještě není. On ale někde je. A ty se potřebuješ k němu jen dostat. Jde o to, abys do vesmíru vyslala tu správnou vysílací energii, vesmír to nějak zpracuje a předloží ti výsledek. Žádný, ne že si to nemohu dovolit. Mohu.

V tomhle případě není problém ta tvoje dmo, ale to, jak to máš nastavené v hlavě.
Miluj ho. Už teď. Za to, jaký je. Za to, že respektuje tvou nemoc. Doplň si x dalších vlastností. To půjde, uvidíš. Sestav si „vesmírnou objednávku“, a nech vesmír, ať to nějak zařídí. Důvěřuj procesu. Možná je taky na čase, abys zapracovala i na sobě. Jak moc vážná ta lehká dmo je? Vyžaduje rehabilitace? Tak na ně choď, zkus nějaká lehčí domácí cvičení, hlavně pracuj na psychice.

A taky bych tu zmínku zrušila z toho inzerátu. Já jsem to na svém seznamkovém profilu neměla, a vyplatilo se mi to. Lidi nemoci totiž berou jako něco strašně negativního. Jak bylo psáno výš, je fajn, že jsi samostatná jednotka. Tak to tam taky určitě napiš.

Doufám, že jsem ti alespoň trochu poradila. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat