Nemyjící myčka

2318
24.2.06 12:17

Nemyjící myčka

Ahoj,

zajímal by mě Váš názor. Koupili jsme před více než rokem jetou myčku Zanussi. Používám Calgonit prášek, leštidla střídám, stejně tak soli. I když jsem podle návodu nastavila všechny možnosti na max. - máme velmi tvrdou vodu - stejně myčka po umytí zanechává na nádobí umatlaný film. Z hrnků se vůbec neumývá ráfek od čaje nebo od kafe, to stejné u lžiček. O skleničkách radši nezačínat. Myslíte, že to může být myčkou nebo něco dělám špatně?

Díky moc

Lasička a Matýsek 14 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

695
24.2.06 12:30

Co teplota? Je tesne po myti nadobi horke? Vypni mycku nez zacne susit a uvidis. Treba blbne termostat.
My mame Elektrolux a tri rezimy (rychly na pul hod., stredni na hod., a intenzivni). Normalne staci stredni program, ale na zapecene jidlo na pekaci je nutny intenzivni program. Bez ohledu na pouzity prasek.
Marki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
24.2.06 12:36

Ahoj,
po skončení programu je nádobí horké, nedá se vzít do ruky. Taky máme rychlý režim, ale ten je celkem na nic, tak používáme ten na hodně špinavé nádobí. Přijde mi, jako by se na povrchu nádobí usazovala soda. Je lepkavé :-(
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
24.2.06 12:46

My máme sice AEG, ale občas se stane, že některé hrnečky neumyje dobře. Myslím, že je to ale tím, jak a jaký nádobí tam narovnáme. Ještě se mi nestalo, že by neumyla nic. Ale používám tablety 3v1, tak mě napadá, nemáš tam právě jednoho toho komponentu moc? V návodu na myčku myslím něco takového psali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
24.2.06 13:24

Ahojky

ták je to tejden co u nás byl pan doktor, kouknout se na myčku, která dost blbě myla a někdy nesušila - tím myslím někdy v poho a někdy po skončení programu nádobí úplně mokrý a studený…

Rejpal se v tom hodinu a já velebila sobě, že mám v hlavě a stihla jsem ho pozvat 2 dny před skončením záruky.

Říkal že Calgonit je gut. Všechno by to mělo bejt od jedné firmy - prášek sůl leštidlo. Naše myčka není na používání tablet, takže je nemáme používat. Celou ji rozebral, vyčistil strašně za¨nesený topný těleso - od vodního kamene, zvedl na max. dávkování soli (taky máme strašně tvrdou a i když jsme to nastavovali, tak se to nějakou záhadou zhatilo a bylo tam dávkování nejnižší místo nejvyššího).....

V podstatě nic neměnil jen čistil a výsledek. Topíme, myjeme , nemáme tam ten debilní duhovej film, skleničky už nejsou šedý a hrnce se nám po dlouhé době lesknou…

takže u nás to dělala to špatný mytí i topení tvrdá voda a zanesená myčka .

Tak tak to bylo u nás … jo máme Electrolux - AEG…

tak pá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
24.2.06 13:46

Taky mě to už napadlo, když jsem čistila všechny ty filtry, na které normálně kašlu, „překvapilo“ mě množství špíny…
Asi fakt zavoláme opraváře.

Díky

Lasička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
24.2.06 13:57

LASICKA:
ten umatlanej film bych spis tipla na velkou davku lestidla-v navodu na mycku o tom pisou,ze se to ma po prvnim umyti nastelovat.
my mame whirlpool a pouzivam taky jenom calgonit sul,prasek,tablety dvojfazove z TEsca a lestidlo.a fakt zadnej film na sklenickach neni.ale je taky fakt,ze pouzivam program intenzivni myti,ne ty ekologicke a rychle,protoze to nadobi nemeju hned,jak ho strcim do mycky.
tak zkus ubrat davku lestidla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
24.2.06 14:07

Ahoj
My máme elekrolux- AEG 4v1. V návodu psali, abychom občas vyčistili filtr na dně myčky. Jestli máte tvrdou vodu, tak se dává sůl do nádoby na dně. Ale to jsi asi dávala. Zkus použít tablety, tam je dávkování určené. Já používám Calgonit 4v1 a nemůžu si stěžovat. Podívej se co ti píšou v návodu, když tak kontakuj servis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1817
24.2.06 14:07

ahoj,

taky mame velmi tvrdou vodu, sul mam na max, ale lestidlo jen na min. zadne smouhy nedela. osvedcily se mi ale tablety, prasek mi prijde na hodne znecistene nadobi dost slaby. jo, vsechno od calgonit.

Marka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.2.06 14:43

Ahoj,
taky si myslím,že je potřeba přidat na soli a ubrat na leštidle.
My používáme vše od Somatu-ty nejobyč.tablety,sůl,leštidlo a občas odstraňovač mastnot.Dřív jsme si mysleli,že když koupíme lepší tablety -5 v 1 nebo 4v1,bude nádobí lépe umyté,omyl-bylo zašedlé,opatlané a kolikrát se tablety ani celé nerozpustily.V obchodě nám řekli,že to máme překombinované,když dáváme sůl a leštidlo,stačí obyč tablety a měli pravdu-nehledě na cenu tablet.

• Nahlásit
  • Citovat
695
24.2.06 15:16

Tak nevim, nevim Lasicko. Zkus si najit telefon na servis pro Zanussi a tam jim poloz dotaz. Tam by ti mohli rici, zda to je na opravu nebo staci, aby neco manzel sesteloval. Taky me napada, jestli behaji spravne ty omyvaci ramena. Ale to se s otevrenyma dverma nepozna.
Fakt bych zkusila servis, protoze tak za:,–(ni chyba u mycky naprosto vynuluje jeji ucel.
M.
Reknu ti jeste jednu veselou prihodu s nasi prackou: volali jsme opravare, protoze nam spatne prala, pradlo vypadalo,jakoby se pralo ve studene vode.
Opravar prisel a moc prace s tim nemel. Nase pracka nema termostat, jen pevnou dobu hrati a vzhledem k tomu, ze stala v mistnosti, kde bylo tak 15 stupnu, nestihla za tu limitovanou dobu vodu ohrat.
Tak jsme panovi zaplatili 500Kc za cestu a za radu, ze mame prat na delsi program nebo v mistnosti zatopit :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
24.2.06 19:35

Ještě mě napadlo, zkus koupit čistič do myčky - calgonit nebo somat - a nechat myčku pročistit.
Ale ten film fakt vypadá na vysoké dávkování leštidla, je založeno na kyselině mléčně, která při vysokém dávkování dělá na nádobí mastný film.
Pa M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8782
27.12.12 09:57

I mně nemyje myčka. Je od jara nová (Bosch), nijak zvlášť se jí teda nevěnuji, jednou za měsíc jí nechám projet čističem, ale zrovna teď o Vánocích je v myčce po „umytí“ úplně stejně nemyté nádobí, všechno přemývám ručně. Filtry bych i vyčistila, ale vůbec nevím, co, kde a jak je. Poradíte???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
736
27.12.12 10:12

Dole pod vrtulí. Musí se čistit asi 1× měsíčně, tedy před tím mycím cyklem. Vypadá asi takto FOTO
Myje se ručně jarem a musíš to rozebrat, co to jde. Ještě bývá okolo taková mřížka na dně, ta se musí taky umýt růčo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
27.12.12 10:43
@cell píše:
I mně nemyje myčka. Je od jara nová (Bosch), nijak zvlášť se jí teda nevěnuji, jednou za měsíc jí nechám projet čističem, ale zrovna teď o Vánocích je v myčce po „umytí“ úplně stejně nemyté nádobí, všechno přemývám ručně. Filtry bych i vyčistila, ale vůbec nevím, co, kde a jak je. Poradíte???

Mám stejnej problém. Myčka bosch, nová taky od jara. A zůstávají mi normálně kusy bordelu na nádobí. Talíře ani tak ne, ale sklenky a hrnky. Vyloženě jídlo ne, ale takový tečky jakoby, hlavně z jedné strany, kde se to asi špatně oplachne. Filtr ten co jde vytáhnout s mikrosítkem čistím skoro furt, nádobí jsem zkoušela předmýt i v ruce a to stejný. Používám jar a teď jsem zkusila ty calgonit tablety. Ta se mi za poslední 2 mytí ani nerozpustila :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama