Myčka

574
12.12.05 20:45

Myčka

Ahoj maminky,

mám dotaz který se sem moc nehodí, ale potřebuju poradit.

Dostala jsem od manžela už teď k Vánocům myčku a zajímalo by mě zda když chci používat tablety 3v1 musí být v myčce ještě navíc sůl a leštidlo nebo zda už je to zbytečné. Teď to v té myčce je protože jsem si koupila prášek, ale nejsem s ním moc spokojená, tak bych ho chtěla vyměnit právě za ty tablety.

Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
12.12.05 20:54

Ahoj Verunko,když používáš tablety,nic jinýho tam dávat nemusíš,proto je to 3v1.
Já když jsem přešla na tablety,jsem ještě při tabletách dodělávala zbytky soli i leštidla,co jsem tam měla, ale pak už jsem tam nic nedávala krom tablety. :wink:
Pa a ať Ti myčka dobře myje nepřihlášená Lejla

• Nahlásit
  • Citovat
631
12.12.05 21:16

Ahoj Verčo,
tak já dávám i sůl a leštidlo, ikdyž jsem používala 3v1. Měla jsem tu opraváře (trochu mě zlobila myčka) a ten mi říkal, že se to má dávat. Zas druhej opravář říkal mojí mamce, že je nejlepší používat samotný tablety, žádný ?v1. Záleží co ti bude vyhovovat. Teď používám 2v1, sůl a leštidlo.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
12.12.05 21:31

Ahoj Věrčo,
nalákáni reklamou jsme taky vyzkoušeli 3v1. :wink: Katastrofa!! Myslím, že máme docela dobrou myčku (AEG), ale nádobí bylo čmouhatý, neumytý a sklenky matný. Zkoušela jsem tablety od Calgonitu i Somatu a výsledek vždy neuspokojivý. Pak jsem začala používat prášek, kterého dávám méně a nádobí je v pohodě. Opět Calgonit-prášek nic moc, ale objevila jsem Miele prášek. Skvělá záležitost.

Samozřejmě jsem vždycky k tabletám používala leštidlo a sůl.

Asi je potřeba vyzkoušet, co jaké myčce vyhovuje… :) To je pohoda s myčkou, co? :D
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
12.12.05 21:36

Ahoj Verčo,

já jsem tayk slyšela,že je lepší používat všechny přípravky zvlášť.Jenže je to asi pohodlím a mě to tak i víc vyhovuje,používám Calgonit 3v1 a jsem moc spokojená.Teď je i novinka 4v1,tu se chystám zkusit.Myslím,že to cenově vyjde asi na stejno a já mám radši tablety.Nic jiného tam dávat nemusíš.
Naďa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
12.12.05 21:54

Ahojky,
taky používám calgonit 3v1 a jsem spokojená. Nádobí se krásně leskne. Pokud je budeš používat, nic jiného přidávat nemusíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
12.12.05 22:36

Ahoj,
my používáme tablety 2v1 a i kdybych měla ty 3v1, tak tam budu leštidlo i sůl stejně dávat. Když to myčka nemá, pořád tam na tebe svítí výstražné světýlko, že to máš doplnit. Navíc mám pocit, že myčka houby ví, co má v sobě za tabletu a tu sůl a leštidlo nějak dávkuje a kdyby tam ty věci nebyly, tak by jí to mohlo vadit. Ale třeba říkám úplnou blbost. Nicméně máme prostě tablety, se kterýma jsme už dlouho max. spokojení (obyč. Aro z Makra), navíc tam normálně doplňujeme sůl a leštidlo a nádobí máme krásné a vždy čisťounké. Občas se stane, že něco není, ale je to tím, že v úspoře času to tam rvu a voda se pak nedostane všude. To už je ale jiný problém :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
13.12.05 07:18

Ahoj,
mam vyzkouseno (a i z okoli potvrzeno), ze pokud pouzivas tablety 3v1, tak sul se ma pridavat, jen pokud mas hodne tvrdou vodu! Zjistis to na internetovych strankach prislusne vodarenske spolecnosti.
Jinak, ja jsem spis pro prasek - nadavkujes ho tolik, kolik potrebujes a vyjde to neporovnatelne levneji nez tablety!
Zkusila jsem Calgonit a me vyhovoval, az na tu cenu :( Ted jsme presli na Somat, je levnejsi a myje stejne dobre :wink:
Eliska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1817
13.12.05 08:20

ahoj,

mame odzkouseny tablety calgonit 3 v 1, jsem moc spokojena, ale do mycky davam i sul a lestidlo (nastavim si to nejnizsi davkovani, takze dlouho vydrzi - mame hooodne tvrdou vodu, tak radeji neriskuju zaneseni mycky). jinak s tabletami jsem spokojenejsi nez s praskem (dostala jsem dvoukilovy somat prasek od kamaradky, ale kupovat ho rozhodne nebudu, zustanu u tablet, prijde mi, ze je dobry jen na malinko spinave nadobi, tablety jsou silnejsi), vsechno mam krasne umyty, leskly, zadne smouhy (je ale fakt, ze vetsinou pouzivam dlouhy program na 65°). Co doporucuju je koupit si vuni do mycky (ono totiz to umyvani v mycce moc nevoni)

Marka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
13.12.05 09:00

Ahoj holky,
jak tu nekdo psal, ze mycka stejne nepozna, co v sobe ma, tak se myli… Tedy alespon u mycky AEG (a tusim, ze je to i u jinych, MIELE urcite…) je nutno pred prvnim mytim nastavit, jakym zpusobem se bude nadobi umyvat, jak je v lokalite tvrda voda… Tudiz, pokud se nastavi program na tablety - je vcelku fuk, jestli 2,3,4,v1, tak ta mycka nesignalizuje nedostatek lestidla a soli…
Pokud nekomu spatne umyva, miva smouhy apod., muze to nastat zanesenim mycky. Je dulezite casto umyvat to sitko v odpadu, a to jarem nebo necim, cim se to odmasti… Jednou za cas je docela fajn prohnat mycku naprazdno s nejakym pripravkem, ktery odstrani usazeniny, nejen vodni kamen, ale treba i mastnotu.
Osobne pouzivam tablety 4v1 a cas od casu pridam lestidlo, hlavne, kdyz mam v mycce vice skla. Nekdy misto lestidla davam obycejny ocet, neredeny, v mnozstvi srovnatelnem s lestidle. Musim rict, ze nevidim rozdil, ocet je navic mnohem levnejsi…
Krasne myti :D :D
N

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.12.05 09:21

Ahoj
Já používám do mičky prášek Eurona. Mám jej odskoušený a jsem spokojená. Tablety 3v1 se pokud vím, používají jen pokud na to myčka má progam, jinak se ti může stát, že ti nádobí neumyje tak dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.12.05 10:14

jé holky tak já jsem asi první, kdo je rád, že myčku konečně s tvorbou nové linky švykopnem :-) . Stejně to nádobí bylo i s Calgonitem jak čuně a musela jsem ho domývat ručně. Jak já se těšim na normální mytí v ruce a nová myčka už mi nepřekročí práh, i kdyby to měla být Miele. Ty hory nádobí mně už fakt nebavěj, nechám si vyndáno pro každého jen po jednom kousku a to bude pohodička a hned bude umyto a nebude se muset manipulovat s tunou nádobí a čekat až myčka domeje. Děcka aspoň budou mít s čím pomoct a nebudou bezmyšlenkovitě tahat další a další kusy nádobí. Jo a ta údržba myčky mě už taky přestala bavit :-). To to radši vezmu do svých rukou než tohle martýrium kolem myčky jo jo Petru

• Nahlásit
  • Citovat
377
13.12.05 10:36

Já na myčku nedám dopustit, je to moje „bohyně ". Používám zn. Calgonit, a to sůl, leštidlo i prášek. Sůl dosypávám snad jen 3× do roka, prášek mě vydrží taky hodně dlouho ( ale nějak mám v tom čase nepřehledno ) a leštidlo teda dolívám, jak svítí kontrolka. Nádobí je krásně umyté ( máme "Božku“). Hrnce teda umývám v dřezu, to jí moc nejde ale jinak bych ji nedala ani za nic. Tablety se mi zdají docela drahé. Prášku stačí trocha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
13.12.05 10:42

Ma právě dnes budeme novou myčku zkoušet-AEG.Dali jsme tam vše zvlášť, ne tablety, protože v MF dnes jsem četla jak to testovali a vyšlo jim že když se dá vše zvlášť, je to lepší-líp umyté. Ale asi záleží na zkušenostech. Dala jsem tam i kastroly i když hodně lidí říká, že to tam nemyje, ale to mi pak přijde za myčka zbytečná, tak uvidíme. Manžel říkal, že než se tam to nádobí naskládalo, že už to mohlo být skoro umytý. Ale to je tak když člověk dělá něco poprvé-přesně neví jak na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
343
13.12.05 11:36

Ahoj,

já používám sůl i leštidlo a tablety 2v1 (obyč. ze SRN - Aldi), ale jen 1/2 té tablety - a krásně to umeje 8O .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama