Nenažraná kočka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 29.09.14 16:45
Nenažraná kočka

Ahoj, mám pětiměsíční kotě, mám ho měsíc, bylo hodně hubené, dostává royal canine na citlivé zažívání, jinak má průjem.
Problém je v tom, že žere dvojnásobek doporučené dávky a stejně má pořád hlad. Roste prakticky před očima, předtím to byl hubenej duch, teď už se hodně spravil.
Mám samozřejmě obavy, že bude tlustej, navíc se bojím, když jí o tolik větší dávku, že mu to zatíží ledviny.
Co s tím? Dávat podle chuti, i když sežere třeba trojnásobek doporučené dávky? Dát třeba ještě navrch rýži s troškou libového masa?
Pořád chodí a kouká, co by sežral, leze nám do talířů, nemůžu nechat talíře od oběda a hrnce na sporáku, je schopen i vybírat koš :zed: Navíc ho jako hladového chytá rapl, lítá, shazuje věci, když je najedený, nedělá to a hraje si normálně.
A je mi ho samozřejmě líto, že chodí kolem a hladoví.

Jak to mají vaše kočky, žerou doporučenou dávku nebo dáváte víc?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Vartová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.14 16:55

Fjn

Příspěvek upraven 04.10.14 v 00:51

afaxi
Ukecaná baba ;) 2410 příspěvků 29.09.14 17:11

@Bibi239 zkus kocku odcervit. Nase vzdycky zrala jal prorvana kdyz mela parazity…

rainucha
Závislačka 4425 příspěvků 29.09.14 17:12

My máme taky kotě, briťáka. Občas mám taky pocit, že by sežral na co přijde. Dávám mu ráno buď celou kapsičku nebo kuřecí syrové maso - občas přidám rýži. Po celý den má k dispozici cca 100g granulí (má to tak na 2-3 dny), a večer mu zase dám kapsu nebo maso. A je fakt, že poslední dobou už ani to talířů neleze, vždycky dostane před prdel, tak si myslím, že to konečně pochopil. Navíc ještě není kastrovaný, takže si myslím, že pak bude muset být na dietě a na spešl granulích. Na šesti měsících má 4 kg.
Jen mě teda nenapadlo rapla přičítat hladu, je fakt, že on ho má každý den, večer :mrgreen: Ale to je asi nadmíra energie.

Cattus
Neúnavná pisatelka 17215 příspěvků 29.09.14 17:20

Mě teda vůbec nenapadlo, že bych kotěti měla dávat nějakou dávku jídla :lol: prostě mu tam nasypu a až to sežere, tak zas. Lítá jak střelenej běžně, taky leze do všeho, ale dostává za to, tak už to pomalu odbouráváme.
Jenže on chodí ven a časem asi i venku zůstane, takže tloušťka nejspíš nehrozí :nevim:

Natálka26
Kelišová 5693 příspěvků 29.09.14 17:38

Kotě má sežrat tolik kolik je schopné. Omezovat můžeš dospělou kočku i když nechápu proč, ale kotě ne. Zkusila bych lepší granule než jsou RC jejich výživová hodnota je docela směšná.

CrazyBarbarela
Povídálka 24 příspěvků 29.09.14 17:39

Nase kocky taky hodne ji, delaji si zasoby na zimu.

Natálka26
Kelišová 5693 příspěvků 29.09.14 17:41

@rainucha

Ten je tak boží :srdce: :srdce: My máme 12-14ti kilovýho Mayňáka, ale byl taky takovej rozkošnej když byl malej ;-)

KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 29.09.14 17:44

Naši 3 kočičáci taky mají granule k dispozici celý den, mají 3 misky, občas to zbaští hned, občas to tam „trčí“ i 3 dny a chodí kolem, jako by to bylo jedovaté (mají pořád stejné granule) :lol:

Mamka zachránila ale jednou kotě, co bylo vyhublé, nemocné, jmenovala se Mikeška, a ta byla schopná žrát dokud nepadla únavou. Jestli koťátko nebude mít „syndrom hladového kotěte“, tzn. pořád se bojí, že bude hladem, tak se cpe co to jde. Časem by si mělo zvyknout, že bude mít vždy dost jídla a nebude se muset tak nacpávat. Dávala bych mu třeba 3× denně tak, aby se zasytil, ale nepřežíral. Zatím je aktivní, takže to vyběhá, ale časem po kastraci by mohl být problém s velkým nabíráním váhy.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 29.09.14 18:02

Díky za odpovědi, vidím, že doporučené dávky nikdo moc neřeší, tak to asi taky přestanu tak řešit.

@afaxi odčervený je, právě jsem ho dostala zaškrkavkovaného, kdy žral šíleně a byl hubenej jak lunt, od chvíle, kdy byl opravdu pořádně odčervený, tak se fakt zvětšuje za pochodu, je vidět, že hodně strádal a tělo dohání

@Natálka26 uvidíme, zatím jsem ráda, že máme něco, po čem nemá průjem, v domácnosti s malými dětmi to byl celkem mazec, pořád hlídat, kdy jd na záchod a pak mu utřít špinavý zadek, občas umýt packy, takže za tuhý bobky jsem fakt vděčná a navíc toho máme ještě nějakých 9kg :mrgreen: protože jsem odmítla platit tu vysokohorskou přirážku na cenu v Petcentru :cert:

@KačuliKačka jo, taky si říkám, že to bude i pozůstatek toho nedostatku, ve kterém byl předtím, je z útulku a tam ho nechali skoro měsíc začerveného, tak hladověl i tam :| Akorát jsem to od kočky nečekala, vždycky jsem měla spíš takové decentní kočky :lol:

@rainucha u nás v rodině se tomu říká „mešuge štunde“ podle Hrabala, když psal o svých kočkách :mrgreen: Akorát krom té pravidelné lítací hodinky ho chytá rapl z hladu a zkrátka to na něm je vidět, že by si dal a když dám, tak se nažere a uklidní se, při té klasické mešuge ho žrádlo nezajímá, což je u něj fakt asi jediný okamžik dne, kdy honezajímá :jazyk:

xsaleen
Echt Kelišová 9250 příspěvků 29.09.14 18:02

Ono to může být taky tím, že měl předtím nedostatek, tak se to snaží všechno dohnat, a ještě nějakou zásobičku navíc.. časem to přejde

Natálka26
Kelišová 5693 příspěvků 29.09.14 18:03

@Bibi239

Ale jo nic proti, ale zkusila bych třeba Iams. Ty jsou celkem kvalitní za dobrou cenu ;-)

NeonN
Generální žvanilka 24980 příspěvků 29.09.14 18:35

Já krmím masem, podobně staré kotě a stačí mu dvě dávky denně, někdy i jedna. Nevím jak u koček, ale psí RC jsou dost na nic :think:

soanpe
Závislačka 3138 příspěvků 29.09.14 18:41

Nas zral jak pominuty, kdyz mel tasemnici

rainucha
Závislačka 4425 příspěvků 29.09.14 21:30

@Natálka26 diky :) mainky jsou krasny i velky, maji super veveri ocas :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >