Kdy je etické uspat psa?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Boudová
Kelišová 6076 příspěvků 2 inzeráty 29.09.14 11:25
Kdy je etické uspat psa

Podobná diskuze tu již byla, ale pod názvem utracení, ten výraz se mi nelíbí, tak jsem založila novou. Mám doma téměř 14letého mopse. Doposud neměl příliš zdravotních problémů. Ovšem poslední týden se mu příliš nechtělo chodit na procházky radši zůstal doma. Do jídla se taky příliš nehrnul, ale nakonec misku denně snědl. Včera večer začal těžce dýchat. Dnes večer mě s nim mamka hodí k veterináři (já mám auto v servisu). Přítel mi v noci říkal, že pokud bude vážněji nemocný mám ho nechat utratit. Že prý vůbec nevidím, že už ze života nic nemá. Já dnes od rána přemýšlím. Přijde mi, že přeci jen ještě nějaké radosti má. Rád si dá něco dobrého a třeba teď odešel na balkon sednout si na sluníčko. Je pravda, že ho občas prostě musím nosit, protože on třeba zrovna nechce vstát a jít ven, jindy ale vyběhne ven ještě s radostí. Celkově teda dost sešel s odchodem léta. Co si myslíte vy? Kde je hranice pro uspání psa? Prosím aby odpovídaly jen milovnice psů, ne majitelky, které třeba psa mají, ale zavřeného na chodbě, aby nebyly v bytě chlupy. (bez urážky)

Příspěvek upraven 29.09.14 v 11:29

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Reakce:
boball
Echt Kelišová 9363 příspěvků 29.09.14 11:28

V tvém případě bych ho uspat nenechala. Nevypadá to, že by byl nějak vážně nemocný, je prostě starý ;)

ka2ka
Extra třída :D 14192 příspěvků 29.09.14 11:29

@Boudová Já nechávala uspat pejska když jí bylo 15let už nežrala, nepila a nemohla pomalu ani chodit jen zvracela a ležela jinak zhrošila se během dvou dnů :,( :,( :,(

Boudová
Kelišová 6076 příspěvků 2 inzeráty 29.09.14 11:31

@boball Taky mi to tak připadá. V tomhle přídě by mi uspání připadalo jako. Kdyby jsme nechali utratit dědečka, protože už jenom sedí u televize a moc toho nenamluví.

Maggie12
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 29.09.14 11:32

Starý lidi mají taky problémy se sluchem atd., jsou pomalý, nehrnou se do ničeho rychle a taky nejsou na odepsání :-) Utracet pejska bych nechala až když opravdu vidiš že se trápí a nemá náladu opravdu na nic a jen leží a nejí. Je to dědeček nech ho s Vámi ještě dokud to jde!!!

Bessinka
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 29.09.14 11:32

Ahoj, tak mam uz starsiho psa. Vim ze je to tezke, ale ja ho uspat nenecham dokud to nebude nezbytne nutne… nebude mit obrovske bolesti, nebo se nebude nejak vic trapit… Pokud uz nebude sance na zlepseni.
To co pises pro me na uspani neni. Uvidis co ti rekne veterinar…

Manonka
Ukecaná baba ;) 1245 příspěvků 29.09.14 11:32

Pro mě by to byla hranice, když má bolesti a není šance na zlepšení. To že nic nemá ze života těžko posoudíš. Udržovat psa (nebo jiné zvíře) v bolestech, protože o něho nechci přijít, je sobecké a neetické. V tvém případě ale těžko říct. Je to starší pes, zdravotní problémy se už dají očekávat, třeba to bude něco k léčení, uvidíš, co řekne veterinář. Držím palce, ať je v pořádku :kytka:

vetrova
Stálice 91 příspěvků 29.09.14 11:32

Souhlasím s @boball, já šla uspát psa za stejných podmínek jako @ka2ka :( během 5 dnů byl pejsek pryč :(

Boudová
Kelišová 6076 příspěvků 2 inzeráty 29.09.14 11:32
@ka2ka píše:
@Boudová Já nechávala uspat pejska když jí bylo 15let už nežrala, nepila a nemohla pomalu ani chodit jen zvracela a ležela jinak zhrošila se během dvou dnů :,( :,( :,(

Tam mi to přijde logické a správné. :kytka:

Natálka26
Kelišová 5693 příspěvků 29.09.14 11:33

@Boudová

Podle mě je etický ho uspat ve chvíli kdy je vážně nemocný - tím myslím rakovina kdy už není šance na vyléčení, selhávání ledvin, nechuť k jídlu a to taková že se krmí na veterině. Jinak ono uspání zvířete není sranda a veterinář ti ho nemusí uspat. Naše kočka (neboj mám doma dva psy) měla 19 let, v červnu měla mrtvici a nemohla chodit, nechtěla žrát, sotva pila,.. Pohled strašnej, kdykoliv jsem jí viděla musela jsem brečet a na veterině nám řekli, že jí utratit nemůžou, protože TA KOČKA NETRPÍ tzn. pokud nemá bolesti tak oni jí z právního hlediska uspat nemohou. Takže pokud tvůj mops má jenom lenivější díky věku, ale normálně „funguje“ tak ti ho neuspí a především je to podle mě zbtyečný, třeba ti na veterině poradí z čeho to u takhle staršího pejska být může. Ale na uspávání je podle mě ještě čas ;-)

belik
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 29.09.14 11:33

Myslím, že tvůj pejsek má ještě dost času, určitě poznáš až by se měl trápit, hlavně pozor na tu dušnost, dušení je nejhorší možný odchod ze světa

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 29.09.14 11:33

Nechala bych ho zatím v klidu dožívat, už to prostě není skotačivé miminko, ale dědoušek a toho taky přece nenecháme uspat jen proto, že se mu jde těžko do schodů. Pokud nemá zdravotní problémy opravdu velké a bolestivé, může klidně ještě žít i několik let.To si myslím, že ti řekne i veterinář :srdce:.

Apaji
Kelišová 5474 příspěvků 29.09.14 11:33

Nejsem tedy milovnice psů, ale myslím si, že pokud nemá chronické bolesti, má chuť k jídlu (byť ne třeba každý den, to i já mívám občas nechutenství), nechala bych ho dál v klidu žít - třeba s omezením, které jsou v tomto věku přirozené. Vet může předepsat léky na usnadnění dýchání. Sama píšeš, že ještě rád pobude na sluníčku, má zájem o nějaký pamlsek - myslím si, že žije rád. Zatím, tedy trápit zvíře bych nenechala, ale snad až na obtížné dýchání (které může být zvládnutelné), nevypadá, že trpí. Bábi měla starého slepého psa, milovala život, doma se vyznala, v okolí, kam se chodila venčit taky (ale vyžadovala vodítko) - jen neměla ráda nové prostory a cizí hlasy :nevim: Za mě ještě bych mu umožnila kousek seniorského života.

R.O.L.F.
Stálice 95 příspěvků 29.09.14 11:34

Je to pes-důchodce, ale řekla bych, že právě proto má právo na ten svůj klid a vaši péči. Uspala bych (a uspala jsem), když měla fenka evidentní bolesti (metastáze), tak aby se opravdu netrápila. Bohužel jí bylo jen 10let.

ka2ka
Extra třída :D 14192 příspěvků 29.09.14 11:34

@vetrova víš co je zajímavý ono už jí nebylo dobře pár dní předtím, ale pořád to šlo pak se jeden den chovala jako kdyby byla štěně ale za každým přišla a nechala se podrbat a dorážela to nikdy nedělala, ten den mě napadlo, že se snad loučí a druhý den už měla záchvaty kdy o sobě ani nevěděla :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Stanjura zuřivě hájí vyhazov Klause ml. z ODS, radní Richter mluví o diletantismu

Svým jednáním dlouhodobě poškozoval dobré jméno strany, nerespektoval její... číst dále >

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >