Neodevzdala jsem profesní dotazník - důchod

Anonymní
10.1.21 18:36

Neodevzdala jsem profesní dotazník-duchod

Dobrý den mám už několik let důchod 1 stupně, v prosinci jsem byla na žádost OSSZ po třech letech u Dr s papíry což sem odevzdala. Profesni sem dala do kabelky a všimla až dnes..Co se bude dít? Zastaví mi peníze? Zítra tam samozřejmě volám. děkuji. jinak žádná změna v něm nebude.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.1.21 19:21

Nezastaví
Já nesla dotazník až když si mě zavolali před komisí

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 20:06
Můžu se zeptat, byla jste přihlášená na pracovním úřadě nebo nějak pracujete? Snížili mi teď ID z plného na 1. Pokles je citelný a nejsem schopná mít plný úvazek a brigády se nikam nepočítají. A nemohu najít vhodnou práci s mími omezeními. Děkuji
@Anonymní píše:
Dobrý den mám už několik let důchod 1 stupně, v prosinci jsem byla na žádost OSSZ po třech letech u Dr s papíry což sem odevzdala. Profesni sem dala do kabelky a všimla až dnes..Co se bude dít? Zastaví mi peníze? Zítra tam samozřejmě volám. děkuji. jinak žádná změna v něm nebude.
  • Citovat
  • Nahlásit
16
10.1.21 20:31
@Anonymní píše:
Můžu se zeptat, byla jste přihlášená na pracovním úřadě nebo nějak pracujete? Snížili mi teď ID z plného na 1. Pokles je citelný a nejsem schopná mít plný úvazek a brigády se nikam nepočítají. A nemohu najít vhodnou práci s mími omezeními. Děkuji

Není potřeba mít plný úvazek, tj. 40 hodin týdně. Ideální jsou kratší úvazky. Já jsem měla 30 hodin týdně, teď mám 20 hodin týdně (po zhoršení stavu) a zvládám. Mám ID 1. stupně. A částečný úvazek se normálně do důchodu apod. počítá.
Prací pro ID je dost, od ochranky po vrátnou kde je nulový pohyb a je to vhodné i pro lidi s berlemi apod. Já jsem našla hned a měla jsem nabídek hodně. Často mají i náborové příspěvky pro ID osoby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 20:37
@EvaEpic píše:
Není potřeba mít plný úvazek, tj. 40 hodin týdně. Ideální jsou kratší úvazky. Já jsem měla 30 hodin týdně, teď mám 20 hodin týdně (po zhoršení stavu) a zvládám. Mám ID 1. stupně. A částečný úvazek se normálně do důchodu apod. počítá.
Prací pro ID je dost, od ochranky po vrátnou kde je nulový pohyb a je to vhodné i pro lidi s berlemi apod. Já jsem našla hned a měla jsem nabídek hodně. Často mají i náborové příspěvky pro ID osoby.

To sice ano. Ale myslela jsem nějakou smyslplnou práci. Ne sedět na vrátnici.. ale nevíš jestli se můžu přihlásit zatím na ten pracák, než bych něco sehnala nebo kdyby mi pomohli něco rozumného sehnat?

• Citovat
  • Nahlásit
74213
10.1.21 21:04
@Anonymní píše:
To sice ano. Ale myslela jsem nějakou smyslplnou práci. Ne sedět na vrátnici.. ale nevíš jestli se můžu přihlásit zatím na ten pracák, než bych něco sehnala nebo kdyby mi pomohli něco rozumného sehnat?

Tak na UP se přihlásit můžeš, ale z hlediska nároku na důchod to extra nepomůže, počítá se max rok registrace bez podpory do 50 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
10.1.21 21:41
@Anonymní píše:

Nevím to jistě, ale pokud nemáš odpracováno tak na pracáku být můžeš ale bez podpory. Takže tak klidně běž ale bohužel bez finanční podpory. A pracák ti velmi nepravděpodobně něco smysluplného na částečný úvazek a vhodné pro ID najde… oni moc nepomůžou ani běžnému žadateli. Bude to spíš na tobě. Z ÚP tě budou posílat právě na ty vrátnice, ostrahu apod. Ale zase, to záleží co máš vystudováno a jakou máš praxi.

Ideálně si začni sama velmi intenzivně hledat to co by teda tobě vyhovovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 22:12

@j.a.n.i1 @EvaEpic ja jsem nemocná od narození, takže plný úvazek jsem nikdy neměla.. můj zdravotní stav se sice zlepšil, ale mám tolik omezení, že normální pracovní doba je pro mě úplně nereálná.. a dívám se na práci docela intenzivně, ale zkacené úvazky u nás moc nejsou. Tak mám občas aspoň brigádu, ale ty peníze prostě chybí..
Ale děkuji za ochotu :palec:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat