Č měsíční miminko se neotáčí

Anonymní
23.3.21 06:46

Neotáčí se 4

Ahoj holky. Jak se dá dopomoct miminku aby se začalo otáčet? První dcera se zacala otáčet před 4. mesícem. Druhe bude 5.4 čtyři měsíce, a leží pořád jak placka. :,( :( Vůbec se nesnaží ani na boky, cvičíme, dáváme nožičky k sobě, od sebe, hrajeme ruka - noha, pase koníky krásně, chytá hračky na hrazdicce, dává si nožičky pod bradu, hraje si s hrkacema, strká je do pusinky, směje se..může to být i tím že je prostě macata? Není vyloženě tlustá, spíš taková „peknoucka“ je dlouhá, má cca 6.7kg.. když ji dám na bok ( přes pokrčené nožičky) tak se sama obrátí na bříško-tzv že zvedne hlavu a překulí se, ale jinak vůbec..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6784
23.3.21 06:50

A je tak strašně velký problém že se otáčí za 14 dní, měsíc nebo až za měsíc a půl? Druhé dítě nepojede v mantinelech prvního. Bude to v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64378
23.3.21 07:11

Dej ji čas, každé dítě je jiné. U starších to bylo až po 6 měsíci, nejmladší mi ve 3 měsících nepasl ani koníky a teď, o 2 měsíce později, už valí sudy.. Může přijít fakt nečekaně :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
23.3.21 07:15

Klid… syn se zacal pretacet ted - v 5 mesicich a 4 dnech, taky uz jsem na to cekala, ale ve 4 m.bych to fakt neresila. Dr. rikal ze do pul roku je cas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
23.3.21 07:22

Měla jsem u děti taky dost velké rozdíly v pokrocích. U mladšího mě doktorka dokonce poslala na fyzioterapie, že nechce lézt. Prý měl měsíc a půl ‘zpoždění’. I tak mi ale fyzioterapeutka řekla, že tohle je na dětech. Dá se k něčemu dopomoci cvičením, ale dokud nebude chtít, dělat to stejně nebude. Prý měsíc sem, měsíc tam… otáčet se začal taky relativně pozdě. Malý taky nebyl nějak nehybný, všechno dělal, jen později. Každopádně pokud máš strach, konzultuj s pediatrem. Já mám pediatričku dost opatrnou, když se něco nezdá, raději nás kamkoliv pošle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11668
23.3.21 07:31

Nech ji bejt, má čas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1592
23.3.21 07:41

Klid, má čas. Moje malá se na boky otočila jen párkrát, vůbec jí to nebavilo, pak to přestala dělat. A když jí bylo 5 měsíců a 1 týden, tak se rovnou začala přetáčet na bříško.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
23.3.21 07:51

Bud v klidu, mne se dve deti otacely ve 3 měsících, třetí do 5 měsíců leželo jak placka, taky jsem už byla na nervy, ale zbytecne. Jsou nějaké motivační cviky na otáčení, ale v necelých 4 měsících je to, myslím, zbytečné. Můžeš se zeptat doktorky na nejbližší kontole, ale neřekne ti asi nic jiného, než že má čas. Norma je do pul roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1119
23.3.21 08:28

Jo, macatějším dětem to může trvat déle -
logicky potřebují víc síly k pohybu. V rodině se traduje, jak ještě dědeček jako mimčo nějak relativně dlouho nevstával, a pan doktor prababičku uzemnil, že ho nesmí tak vykrmovat… :D Klidně to prober na prohlídce, tam tě uklidní, nebo navrhnou další postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat