Bobath nebo Vojta - Brno

22.3.21 13:17

Bobath nebo Vojta - Brno

Ahoj, mimčo špatně pase koníky a doktorka nám řekla, že máme cvičit, hned zmínila Vojtu, ale slyšela jsem, že je to moc drastické, ale ona říkala, že je lepší a rychlejší než Bobath. Já nechci, aby u toho řval. Podle mě se Bobath ani snad nenabízí, hned ten Vojta. Nevím jak se rozhodnout. Na druhou stranu nejsem doktor a když říká, že bude lepší Vojta, tak fakt nevím. Máme jít k fyzioterapeutovi, tak se zeptám ještě jeho. Je někdo z Brna, kdo cvičil Bobatha v dětské nemocnici? Co je podle vás lepší? Jak často jste cvičili? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
285
22.3.21 13:45

A

Příspěvek upraven 22.03.21 v 13:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
22.3.21 13:47
@KonradovaDenisa68 píše:
Ahoj, mimčo špatně pase koníky a doktorka nám řekla, že máme cvičit, hned zmínila Vojtu, ale slyšela jsem, že je to moc drastické, ale ona říkala, že je lepší a rychlejší než Bobath. Já nechci, aby u toho řval. Podle mě se Bobath ani snad nenabízí, hned ten Vojta. Nevím jak se rozhodnout. Na druhou stranu nejsem doktor a když říká, že bude lepší Vojta, tak fakt nevím. Máme jít k fyzioterapeutovi, tak se zeptám ještě jeho. Je někdo z Brna, kdo cvičil Bobatha v dětské nemocnici? Co je podle vás lepší? Jak často jste cvičili? Děkuji.

ahoj my jsme cvicili oboji. Kdyz byl syn batole cvicil vojtovu metodu. No rval u toho neskutecne. Aby to melo efekt mela by se to cvicit minimálne 3× denne. Je pravda ze to bylo efektivni ale ty nervy. Mdyz byl syn starsi cvicil bobatha. ten je v klidu. Mam to i natocene kdybys mela zájem. Preju pevne nervy :D za me lepsí bobath lepsi pro starsi deti co uz spolupracují. Vojtova metoda pro mimca

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.3.21 13:53

@Marki1985 Díky. Kdybys byla tak hodná, tak jestli mi pošleš videa. No já se bojím toho hrozně. Už i v čekárně jak jsem slyšela ten řev ze cvičeben, tak mi to nedělalo dobře. Nechci, aby se nějak trápil. Malý má teď 3,5 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
22.3.21 13:59

Se synem jsem cvičila Bobath. Vojta je pro děti s neurologixkymi problémy, ne pro děti s predilekci nebo špatným pasenim. U nás se to, netuším, proč, dava na všechno, ale je to zbytečný. Bobath je cvičení hrou, motivací, a pokud tam není ten neuro problém, bude mít požadované účinky, jen proste ne behem tydne. Ale kvůli špatnému pasení bych dítě vojtovkou dobrovolne nikdy „netrapila“. Bobath je legrace, hra, mazlení… proste se normálně staras o dítě a ono u toho cvičí, ani to neví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.3.21 14:07

A je někde třeba postup jak cvičit toho Bobatha? Zatím jsem nic nenašla. Nemá žádný neurologický problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
22.3.21 14:08
@KonradovaDenisa68 píše:
@Marki1985 Díky. Kdybys byla tak hodná, tak jestli mi pošleš videa. No já se bojím toho hrozně. Už i v čekárně jak jsem slyšela ten řev ze cvičeben, tak mi to nedělalo dobře. Nechci, aby se nějak trápil. Malý má teď 3,5 měsíce.jenze kam? tak mi do zpravy napiste email a ja to poslu pres uschovnu
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat