Nepečený dort v silikonové formě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kuhnice
Kecalka 338 příspěvků 26.03.19 18:03
Nepečený dort v silikonové formě

Ahoj všem, mám takovou otázečku :think:
Chystám se na nepečený dort a mám jen silikonovou formu, ne tu otvírací…
Děsim se, jak to z toho dostanu ven. Nějaké rady nebo nápady, v čem jiném udělat? :nevim:

Reakce:
Uživatel je onlineJana1958
Závislačka 2931 příspěvků 26.03.19 18:09

@Kuhnice môžeš formu vystlať pevnejším mikroténom. Musí presahovať cez boky formy. Po stuhnutí opatrne vybrať. Prípadne urob poháre :).

ugluk
Hvězda diskuse 46285 příspěvků 26.03.19 18:09

Záleží, jak moc ti drží tvar, ale ty, co dělám já, jsou takové rozplizlé, takže - blbě :lol: Kdyžtak lžící. Ale dá se třeba dát dospod pečicí papír a kolem obložit piškotama, aby se to nepřilepilo na stěny (třeba tiramisu) a pak hooodně opatrně.

Uživatel je onlineJana1958
Závislačka 2931 příspěvků 26.03.19 18:10

Kuhnice
Kecalka 338 příspěvků 26.03.19 18:28

Jojo mám v plánu na dno piškoty a po stranách dlouhé cukrářské, doporostred tvaroh a ovoce tak to asi vystelu pecicim papirem a pak vytahnu. :think: no děj se vůle.boží :lol: děkuju moc

Uživatel je onlinelucynka25
Echt Kelišová 9522 příspěvků 26.03.19 18:49

@Kuhnice noo tak to pujde horko tezko, poradne to vystel a asi pouzij dobry ztuzovac na krem..drzim palce.
Každopádně ted ma Tescoma dopravu zdrarma tuším a tam maji tu otviraci formu, to se doma neztratí,je to bajecny ;)

Heivka
Závislačka 3947 příspěvků 26.03.19 18:49

@Kuhnice Lepší než pečící papír je potravinářská fólie s tou pak celý dort vyndáte a jenom jí sloupnete,já takhle dělala nepečené dorty než jsem si pořídila formu, jako dno posloužil talíř na na boky kartonový kruh oslepený izolepou. Nebo jsem dělala obrácený dort do salátové mísy,byly to pěkné kopulové dorty. Fólii používám i teď do té otevírací formy

Váš příspěvek
Reklama