Vrácení přeplatku na dani z příjmu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Astyna88
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 22.03.19 11:23
Vraceni preplatku...dotaz

Dobry den, vrta mi hlavou letosni „vratka nevratka“ za dane z prijmu. Manzel ma 38 tisic hrubeho, ja pobiram jen RP, ma odpocet na dve deti a do letosniho zuctovani si pridal i me jako manzelku. Pak koukame na vyplatnici a tam mel „vratka 155 kc“. Prijde mi to divne, vloni bez odpoctu na me a skolkovneho mel vratku asi dva tisice. Ucetni ma dva tydny dovolenou, na emaily nereaguje ani zastup. Je tu nekdo s podobnym prijmem, kteremu vraceli uz za lonsky rok? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Šáruší
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 22.03.19 11:31

no a děti si odepisuje měsíčně?

Astyna88
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 22.03.19 11:32

Ano,deti ma mesicne. Necekala jsem neco horentniho,ale aby to bylo nizsi,nez vloni,to me nenapadlo… :think:

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 22.03.19 11:34

Protože vám to účetní asi udělala špatně, když vezmu 38000 hrubého ( mimo jiné, má výplatnici, tam je napsaná měsíční záloha na daň), tak i po odpočtu dětí( které by stejně mohly jít do bonusu) zůstává ještě přes 2500 měsíčně daň. Dávala jsi mu prohlášení, že jsi na rodičáku a nemáš příjem přesahující 68000? Protože by vám měli vracet 25000 na tebe. Takže někde je chyba.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 22.03.19 11:36
@Astyna88 píše:
Ano,deti ma mesicne. Necekala jsem neco horentniho,ale aby to bylo nizsi,nez vloni,to me nenapadlo… :think:

hele, to je divné, nemáte tam zaúčtováno podle mě tebe, protože by vám měi vrátit necelých 25000 na tebe. Při 38000 hrubého to prostě vychází tak, že tam ještě dost velkou zálohu, aby mu vrátili za tebe celých 25000. Je to špatně zpracované.

Astyna88
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 22.03.19 11:36

@Šáruší

Ano,davala jsem cestne prohlaseni :think: i jsem okopcila rozhodnuti o vysi rodicaku. Napada me,bud to spatne fakt vypocitala, nebo to prijde pristi mesic. V praci se muz ptal a pry to poslali nekomu ano,nekomu ne…

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 22.03.19 11:37

Me zase prekvapilo ze uz tenhle mesic, neni to neco jineho? U nas to maji vsichni ve vyplate za brezen, tj. v dubnu.A

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 22.03.19 11:42
@Astyna88 píše:
@ŠárušíAno,davala jsem cestne prohlaseni :think: i jsem okopcila rozhodnuti o vysi rodicaku. Napada me,bud to spatne fakt vypocitala, nebo to prijde pristi mesic. V praci se muz ptal a pry to poslali nekomu ano,nekomu ne…

a on to přiznání neviděl? V práci musí mít kopii toho, co podali na finančák. Takže ať se hned v pondělí dojde zeptat, ať mu to ukáže účetní. Protože tam prostě muselo měsíčně zůstat kolem 2500 z tohoto platu, a ty by vám teď měli vrátit na tebe. Je potřeba jednat ale, protože jestli to nepodala účetní správně, je čas ještě podat opravné. Brácha je zaměstnanec, a už to dostal teď ve výplatě za únor v břenu. Záleží, kdy to účetní podala, nicméně musí mít založené kopie a tam je to jasně vidět, kolik to dělá. Takže musíte na vaši účetní.

Astyna88
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 22.03.19 11:52

@Šáruší

Uz jsem ho poslala na osobni :lol: kopie tam nekde musi byt. Kdyby to nebylo psane ve vyplatnici,tak bych rekla,ze to prijde az v dubnu…ale takto :think:

histep
Závislačka 4534 příspěvků 22.03.19 11:53
@Šáruší píše:
a on to přiznání neviděl? V práci musí mít kopii toho, co podali na finančák. Takže ať se hned v pondělí dojde zeptat, ať mu to ukáže účetní. Protože tam prostě muselo měsíčně zůstat kolem 2500 z tohoto platu, a ty by vám teď měli vrátit na tebe. Je potřeba jednat ale, protože jestli to nepodala účetní správně, je čas ještě podat opravné. Brácha je zaměstnanec, a už to dostal teď ve výplatě za únor v břenu. Záleží, kdy to účetní podala, nicméně musí mít založené kopie a tam je to jasně vidět, kolik to dělá. Takže musíte na vaši účetní.

Jaké přiznání? Zaměstnavatel žádné přiznání za nikoho nepodává !

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65559 příspěvků 22.03.19 11:56

@Šáruší Zaměstnavatel zadne přiznání na financak nepodava…

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 22.03.19 11:59
@j.a.n.i1 píše:
@Šáruší Zaměstnavatel zadne přiznání na financak nepodava…

podává, protože ty peníze neplatí on, respektive platí a pak si o ně žádá zpátky. vyplatí je člověku a pak si o ně žádá zpátky. Je to stejné třeba jako s měsíčním bonusem na děti u malého platu.Takže podává.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65559 příspěvků 22.03.19 12:01

@Šáruší Ale nepodava, nerad o necem, o cem nic nevis.

histep
Závislačka 4534 příspěvků 22.03.19 12:04
@Šáruší píše:
podává, protože ty peníze neplatí on, respektive platí a pak si o ně žádá zpátky. vyplatí je člověku a pak si o ně žádá zpátky. Je to stejné třeba jako s měsíčním bonusem na děti u malého platu.Takže podává.
Žádné přiznání na finančák zaměstnavatel NEPODÁVÁ. Dělá roční zúčtování daně vůči zaměstnanci a roční vyúčtování zálohové daně vůči berňáku. Ale žádné daňově přiznání za jednotlivé zaměstnance.
Šáruší
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 22.03.19 12:08
@histep píše: Žádné přiznání na finančák zaměstnavatel NEPODÁVÁ. Dělá roční zúčtování daně vůči zaměstnanci a roční vyúčtování zálohové daně vůči berňáku. Ale žádné daňově přiznání za jednotlivé zaměstnance.

za jednotilivé nedělá, ale podává daňové. Takže účetní musí vědět, kolik budou kterému zaměstnanci vracet. Já jsem drobný zaměstnavatel, agendu samozřejmě vede účetní. A peníze jako daňové bonusy nebo vratky neplatíme my, finančák nám je vrací. Na to podáváme papíry na finančák a kopie máme schované.. Takže když za mnou dojde některý zaměstnanec nebo za naší účetní, tak ta se podívá a vidí, co komu jde za peníze.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama