Reklama

Neplánovaně těhotná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jajka21
Nováček 8 příspěvků 28.01.18 17:21
Neplánovaně těhotná

Ahoj, nejdříve bych vám ráda nastínila svoji situaci. Je mi 21, jsem ve 2. ročníku na VŠ, splu s přítelem jsem pouze necelé 4 měsíce a teď jsem zjistila, že jsem těhotná ( dřív, než se někdo zeptá, ne, nepatřím mezi ty co se nechrání a pak otěhotní a stěžují si…použili jsme kondom a už mám recept na HA, bohužel asi pozdě :D, takže nechápu, jak, ale stalo se…) Přítel už pracuje, ale nebydlíme spolu…vím, že v budoucnu jsme děti chtěli oba…ale třeba za 4 roky…No, jednoduše teď nevím co dělat..přítel byl k mému překvapení z těhotenství nadšený…a uklidňuje mě, že ikdyž to takhle nebylo v plánu společně to zvládneme…ale já se strašně bojím, nemám dokončenou školu, nepracuji, bydlím u rodičů a jejich reakce se asi bojim nejvíc… Vím, že jsem se vlastně na nic nezeptala..jen jsem se asi potřebovala vypovídat a poradit, co teď…moc Vám děkuji, pokud jste dočetli až sem.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Karleon
Kelišová 5306 příspěvků 28.01.18 17:26

Já jsem otěhotněla o prázdnínách mezi druhákem a třeťákem na VŠ, chodila jsem do školy až do poslední chvíle. Rok po porodu jsem se do školy vrátila, hlídala mi kamarádka, manžel, moje mamka a můj brácha. Já jsem si to pak ještě zkomplikovala druhým těhotestvím, při kterém jsem dochodila zbytek a státnice a obhajoba až se 2 dětmi. V každém případě se všechno dá řešit a pokud partner dítě chce, tak bych se asi začala radovat.

morinka7
Kelišová 6802 příspěvků 28.01.18 17:27
@Jajka21 píše:
Ahoj, nejdříve bych vám ráda nastínila svoji situaci. Je mi 21, jsem ve 2. ročníku na VŠ, splu s přítelem jsem pouze necelé 4 měsíce a teď jsem zjistila, že jsem těhotná ( dřív, než se někdo zeptá, ne, nepatřím mezi ty co se nechrání a pak otěhotní a stěžují si…použili jsme kondom a už mám recept na HA, bohužel asi pozdě :D, takže nechápu, jak, ale stalo se…) Přítel už pracuje, ale nebydlíme spolu…vím, že v budoucnu jsme děti chtěli oba…ale třeba za 4 roky…No, jednoduše teď nevím co dělat..přítel byl k mému překvapení z těhotenství nadšený…a uklidňuje mě, že ikdyž to takhle nebylo v plánu společně to zvládneme…ale já se strašně bojím, nemám dokončenou školu, nepracuji, bydlím u rodičů a jejich reakce se asi bojim nejvíc… Vím, že jsem se vlastně na nic nezeptala..jen jsem se asi potřebovala vypovídat a poradit, co teď…moc Vám děkuji, pokud jste dočetli až sem.
Školu můžeš na rok dva odložit a bydlet s přítelem. Pokuď se staví k tomu zodpovědně, zvládne tebe i dítě živit :think: Nepíšeš nic o tom že by jsi šla na potrat takže přeji bezproblémové těhotenství :palec:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28774 příspěvků 28.01.18 17:29
@Jajka21 píše:
Ahoj, nejdříve bych vám ráda nastínila svoji situaci. Je mi 21, jsem ve 2. ročníku na VŠ, splu s přítelem jsem pouze necelé 4 měsíce a teď jsem zjistila, že jsem těhotná ( dřív, než se někdo zeptá, ne, nepatřím mezi ty co se nechrání a pak otěhotní a stěžují si…použili jsme kondom a už mám recept na HA, bohužel asi pozdě :D, takže nechápu, jak, ale stalo se…) Přítel už pracuje, ale nebydlíme spolu…vím, že v budoucnu jsme děti chtěli oba…ale třeba za 4 roky…No, jednoduše teď nevím co dělat..přítel byl k mému překvapení z těhotenství nadšený…a uklidňuje mě, že ikdyž to takhle nebylo v plánu společně to zvládneme…ale já se strašně bojím, nemám dokončenou školu, nepracuji, bydlím u rodičů a jejich reakce se asi bojim nejvíc… Vím, že jsem se vlastně na nic nezeptala..jen jsem se asi potřebovala vypovídat a poradit, co teď…moc Vám děkuji, pokud jste dočetli až sem.

Jajko, neboj. Máš hodného přítele, pracuješ na svém vzdělání, což je vzdělanostně dobré i pro Tvé budoucí miminko. A věřím, že máš i hodné rodiče, co budou naoko brblat, ale na holičkách Tě nenechají. A co dělat? Říci jim to společně s Tvým partnerem a poprosit je o pomoc a podporu, kterou budeš potřebovat. Podporu bys měla dostat i z druhé strany rodiny. Každá situace je řešitelná. Těš se na miminko, ale tu budoucí logistiku plánujte společně a s předstihem. Dám ruku do ohně, že to dopadne dobře. :kytka:

Hofida
Kecalka 257 příspěvků 1 inzerát 28.01.18 17:32

Tak existují i větší průšvihy než naplánované těhotenství v 21 letech. Nedělej si starosti, všechno bude dobré. Rodičům to v klidu řekni, třeba budou mít taky radost. Chápu tvé obavy, ale vážně tě čeká moc pěkné období. Mám už tři děti, třetí též naplánované s přítelem za situace, kdy jsem já i on byli v manželství jinde. Všechno se během těhotenství vyřešilo a teď po dvou letech jsem moc ráda, že jsme o potratu vůbec nepřemýšleli.

Černá vdova
Echt Kelišová 9026 příspěvků 28.01.18 17:35

@Jajka21 Rozmyslete si to s přítelem, jak budete celou situaci dál řešit (jak budete bydlet, co Ty se školou atd.) a pak to řekněte rodičům. Hlavně si to trošku propočítejte, on má mzdu, Ty budeš mít rodičovský příspěvek, abyste měli přibližnou finanční představu.
Přítel bydlí ve svém nebo taky s rodiči?

Patie
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 3 inzeráty 28.01.18 17:38

Ahoj, já byla v podobné situaci jako ty. Otěhotněla jsem v 1. ročníku VŠ, s přítelem jsme spolu byli 9 měsíců a pár měsíců jsme spolu bydleli. Taky jsem nevěděla, přítel to vzal v pohodě (on už věk na děti má). Naši ze začátku trochu v šoku (asi tak první den) a pak se na vnouče začali hrozně těšit :D Neboj, zvládnete to :)

Sany80s
Kelišová 6453 příspěvků 28.01.18 17:39

Byla jsem prakticky ve stejné situaci. Školu jsem dokončit nemohla. Přítel to dítě chtěl, byl tedy taky na škole, ale už končil.
Nakonec jsem čekala dvojčata, vdala se.
Mám skvělého chlapa, můžu říct, že se mi manželství vydařilo.
Děti jsou chytré a zatím bezproblémové. Celkem, už s nimi mlátí puberta, ale zatím nic mimo normu.
Ale já lituji toho, že jsem ty děti měla tak brzo. Byla to chyba, po rodičáku vlastně nemám vzdělání, první práci jsem hledala v době krize a než krize byla jsem moc stará, abych sháněla nějakou smysluplnou praxi a dodělávala školu(až pár posledních let je dost financí na placení prodlouženého studia), protože už nespadám do škatulky mladý kolektiv.

Příspěvek upraven 28.01.18 v 17:41

Patie
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 3 inzeráty 28.01.18 17:40

Vlastně jsem byla ve stejné situaci přesně před rokem a teď máme 4m cácorku :)

Jajka21
Nováček 8 příspěvků 28.01.18 17:46

Moc Vám všem děkuju :)). No, jít na potrat mě sice napadlo..ale vždy jsem byla spíš jeho odpůrcem, samozřejmě, že kdyby nebylo jiné řešení tak ano…ale doufám, že to zvládneme…S by­dlením je to složitější, každopadně bychom nejspíš byleli v rodinném domečku společně s bratrem a manželkou od přítele…No, není to ideální..ale vím, že naši by mi po prvotním šoku :D snad taky hodně pomohli…
Jsem z toho taková rozpačitá a zároveň strašně nštvaná sama na sebe, že se vůbec něco takového přihodilo…

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 28.01.18 18:08

A přítel bydlí sám? K němu se nastěhovat nemůžeš? 4 měsíce je sakra málo, abyste se znali, ale třeba to vyjde.. :nevim:

Litta
Extra třída :D 13435 příspěvků 28.01.18 18:18

@Jajka21 Ahoj, působíš na mě rozumně a potěšilo mě, že přítel reagoval pozitivně. To je moc dobrý základ a být tebou, prober s ním, co a jak dál, a rodičům se to neboj říct.
Mně se stalo před 6 lety něco podobného – byla jsem v prvnáku na vejšce, s přítelem měsíc(!) a taky se to nějak stalo, i když jsme kondomy používali. Vzal to celkem OK, ale já byla v první chvíli ochotna na potrat jít. Nakonec to rychleji vyřešila příroda za mě a skončilo to velmi rychle samo. Dneska jsem ráda, že jsem nic nestihla udělat, protože bych si to vyčítala do konce života. Dodnes je mi líto, že to dítě nemáme, hodně dlouho jsem se pro to trápila… S přítelem jsme spolu pořád a už půl roku dítěti necháváme volný průběh a ono pořád nikde… Už si i říkáme, že jsme fakt měli mít dítě dřív, že to neměl zdržovat…
Takže se toho nezalekni, zkuste si sepsat, jak s jeho prací, jak s tvou školou, jak s bydlením. A rodiče snad pochopí a podpoří, když uvidí, že to berete zodpovědně a máte snahu se k tomu postavit čelem. Je to vážná věc, ale stává se a snad vám vše vyjde. Držím palce. Klidně se ozvi do zpráv. :kytka:

Litta
Extra třída :D 13435 příspěvků 28.01.18 18:21
@Jajka21 píše:
Moc Vám všem děkuju :)). No, jít na potrat mě sice napadlo..ale vždy jsem byla spíš jeho odpůrcem, samozřejmě, že kdyby nebylo jiné řešení tak ano…ale doufám, že to zvládneme…S by­dlením je to složitější, každopadně bychom nejspíš byleli v rodinném domečku společně s bratrem a manželkou od přítele…No, není to ideální..ale vím, že naši by mi po prvotním šoku :D snad taky hodně pomohli…
Jsem z toho taková rozpačitá a zároveň strašně nštvaná sama na sebe, že se vůbec něco takového přihodilo…

Dobře že máte hodné rodiny, na ulici neskončíš, bude to dobré, neboj se. ;) Je normální, že jsi zatím v šoku, ale v životě se holt takové věci dějí, máloco naplánuješ. 8)

P4ja
Kelišová 5783 příspěvků 28.01.18 18:47

@Jajka21 Myslím, že jsou horší věci a na tvém místě by mě spíš děsily možné komlpikace po potratu. A pokud budete mít podporu rodiny, tak to půjde. Možná lepší mít dítě dřív než si potom říkat, že byla chyba jít na potrat.

Safija
Kecalka 261 příspěvků 28.01.18 20:00

Nepises, jakou VS studujes… ja bych pri zvazovani, co a jak dal, vzala v uvahu i narocnost oboru (pozadavky na dochazku, povinnou praxi, umrtnost pri postupovych zkouskach atd), nektere skoly jdou studovat s individualem, ale nektere si myslim, ze ne… no a pak bys taky mela zvazit, co chces vic, jestli dite nebo dostudovat, ptz by se mohlo stat, ze bys nemohla skolu dokoncit a pak by sis to vycitala… anebo naopak by sis vycitala, ze nemas dite… pokud mas zazemi pro hlidani na uceni a na chozeni na nezbytnou ucast a na zkousky, tak bys i s ditetem vystudovat mohla, pokud jsou a v dalsich cca 4 letech budou vsichni pribuzni zamestnani pracujici, tak nevim… jo a taky zalezi na tom, jak ti uceni jde, jestli zvladnes jednou precist skripta a dat zkousku z patra za jedna anebo se musis na jednu zkousku tyden v kuse biflovat… no a posledni vec je zvazeni, co kdyz budes mit problemy v tehotenstvi, po porodu anebo s mimi - na jak dlouho a kolikrat ti ve skole umozni preruseni studia?

jak jsem psala, asi by sis mela rozmyslet, co chces vic, jestli dite nebo titul, abys pak jednou diteti nebo priteli nevycitala, ze mas kvuli diteti nedodelanou skolu, kdyby proste okolnosti nedovolily studium uspesne zakoncit

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >