Reklama

Dát dítě k adopci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

baby2018
Povídálka 18 příspěvků 28.01.18 15:01
dat dite k adopci?

Ahoj holky, uz nevim komu bych se sverila a tak jsem zabrousila na tuto stranku.
Jsem v 25.tt, cekam kluka, bohuzel neplanovane. S tatinkem jsem se rozesla vlastne hned po te co jsme pocali maleho. Rad, dost a casto pije, byva i agresivni a trpi psychickou poruchou, pricemz bere psychiatricke leky. O malem vi a nechce se k nemu hlasit, ze pry neni jeho, ze si daval pozor. Kazdopadne, pravdu nema. Zustala jsem tedy sama, s rodinou se nestykam, matka o malem vi, ale ja sama jsem byla nechtena takze se nikdo nema ani k memu diteti. Premyslim tedy vazne o adopci, vek uz sice mam na dite tak akorat, ale nemam s nim pomali ani kam jit, vlastni byt nemam, natoz ho uzivit a dat mu to co si zaslouzi. Jsem z toho celkem zoufala, uz dva mesice nemyslim na nic jineho, ze jsem tehu jsem zjistila pozde, takze jsem se nemohla sama rozhodnout, ale nelituji toho.Co byste v me situaci delali vy? Prosim abyste me neodsuzovali za nazor, dekuji.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Petra Z
Hvězda diskuse 51900 příspěvků 28.01.18 15:03

@baby2018 kde ted bydlíš?? pracuješ, nebo pracovala před těhotenstím??
Ne, nedala bych dítě k adopci, nezvládla bych to…

Kskaja
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 28.01.18 15:03

A co azylové centra pro matku a dítě? Pracuješ? A kde tedy bydlíš?

baby2018
Povídálka 18 příspěvků 28.01.18 15:06

Ano pracuju, ale ted marodim. Bydlim jeste u byvaleho pritele, ale s ditetem me tam nechce, musim odejit co nejdriv. Taky mam pocit ze to nezvladnu.

Malaga
Generální žvanilka 24549 příspěvků 28.01.18 15:07
@baby2018 píše:
Ahoj holky, uz nevim komu bych se sverila a tak jsem zabrousila na tuto stranku.
Jsem v 25.tt, cekam kluka, bohuzel neplanovane. S tatinkem jsem se rozesla vlastne hned po te co jsme pocali maleho. Rad, dost a casto pije, byva i agresivni a trpi psychickou poruchou, pricemz bere psychiatricke leky. O malem vi a nechce se k nemu hlasit, ze pry neni jeho, ze si daval pozor. Kazdopadne, pravdu nema. Zustala jsem tedy sama, s rodinou se nestykam, matka o malem vi, ale ja sama jsem byla nechtena takze se nikdo nema ani k memu diteti. Premyslim tedy vazne o adopci, vek uz sice mam na dite tak akorat, ale nemam s nim pomali ani kam jit, vlastni byt nemam, natoz ho uzivit a dat mu to co si zaslouzi. Jsem z toho celkem zoufala, uz dva mesice nemyslim na nic jineho, ze jsem tehu jsem zjistila pozde, takze jsem se nemohla sama rozhodnout, ale nelituji toho.Co byste v me situaci delali vy? Prosim abyste me neodsuzovali za nazor, dekuji.

A ty si to dovedeš představit?
Pokud si myslíš, že nejsi schopná péči o miminko zvládnout, tak adopce je řešení.

baby2018
Povídálka 18 příspěvků 28.01.18 15:07

Azylak mi nabizeji pouze na pul roku, pak netusim kam bych sla

Kskaja
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 28.01.18 15:10

Babičku? Tetu? Kamarádku?.. Pokud bych dítě uživila, nedala bych ho k adopci. Nehledě na to, že mu soud vyměři alimenty. Jsou příspěvky na bydlení atd. Zkus se někde u vás na úřadě poptat. A pak zvaž jak hodně by to bylo zle.

kaja00
Extra třída :D 13454 příspěvků 28.01.18 15:11

Strašná situace :( Zkus si najít byt, nárok na mateřskou mít budeš? Nějaká pomoc od někoho? Kamarádky, ostatní příbuzní? Ale pokud víš, že bys to nezvládla tak asi ta adopce… ale zkusila bych všechno co jde, abych si dítě nechala…

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 28.01.18 15:11

Obrat se soud..pozadej o urceni otcovstvi…a tatinka udej i bez neho..kdyz nech e tak se postarej ty, muzes zatim na ubytovnu? Obvolej si azaky najdes cisla na net..a res to..do adopce nikdy…to zvladnes muzes si pak s miminkem najit mensi podnajem..existuje taky neco jako prispevek na bydleni, na ketry jako matka samozivitelka budes mit narok

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28714 příspěvků 28.01.18 15:12
@baby2018 píše:
Azylak mi nabizeji pouze na pul roku, pak netusim kam bych sla

To dá azylový dům po půl roce matce s dítětem kufry na ulici? Co nějaké církevní zařízení? Spolubydlení s matkou v podobné situaci? Rodiče? Snad nevykopnou dceru s dítětem v životní tísni.
Adopce je poslední řešení. Budeš na ten nevratný krok celý život myslet.

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 28.01.18 15:13

A nerikej, ze i kdyby si mela rodicak nevyjdes s 8000..verim ze by di to zvladla..zvladlo to vic maminek

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 28.01.18 15:16

Jak kam by si sla…najdes si byt mezitim co budes v azylu..jako to dela vetsina..a tam ti poradi..mas tam veskera poradenstvi..ti rekniu co a jak

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 28.01.18 15:17

Zakladatelko, adopce je poslední řešení. Zajdi hned zítra na čssz v místě bydliště. Tam Ti řeknou vše, na co máš v takové situaci nárok, o spoustě věcí určitě nevíš ani Ty, ani my. Zeptej se na bezplatnou právní poradnu, kde Ti též řeknou informace. Můžeš zajít i do bezplatné psychologické poradny, tam Ti pomůzou zvednout se psychicky. Pokud by se stalo, že si do porodu nevyřešíš základní život, lze dítě nechat umístit a docházet tam za ním, jakmile budeš mít zázemí a základní finance na uživení sebe a dítěte, vezmeš si ho domů. I tak to dělají maminky co se ocitnou na dně. Zkus to nevzdat, pak by jsi toho litovala a cesta zpět nebude.

Petra Star
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 28.01.18 15:25

@baby2018 Nevzdávej to, jestli bydlíš v drahém městě, zkus se přesunout někam jinam, kde se dá najít práce blízko bydliště, kde nejsou drahé nájmy. Snad něco takového existuje… Až budeš chodit ven s miminkem/ba­toletem, najdeš si nové přátele kdekoli.
Ale napřed pořeš nějaký azylák a projdi různé poradny. Jsou tam odborníci, kteří mají přehled. Určitě nejsi jediná, kdo bude samoživitelka a zvládnout se to dá. Výbavičku seženeš pěknou i v bazárcích. Otce dej k soudu o ručení otcovství.
Já zrovna řeším s můžem předadopční kurz, ale ani tak bych nikomu vzdávat se miminka nedoporučovala…

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 28.01.18 15:28
@Petra Star píše:
@baby2018 Nevzdávej to, jestli bydlíš v drahém městě, zkus se přesunout někam jinam, kde se dá najít práce blízko bydliště, kde nejsou drahé nájmy. Snad něco takového existuje… Až budeš chodit ven s miminkem/ba­toletem, najdeš si nové přátele kdekoli.
Ale napřed pořeš nějaký azylák a projdi různé poradny. Jsou tam odborníci, kteří mají přehled. Určitě nejsi jediná, kdo bude samoživitelka a zvládnout se to dá. Výbavičku seženeš pěknou i v bazárcích. Otce dej k soudu o ručení otcovství.
Já zrovna řeším s můžem předadopční kurz, ale ani tak bych nikomu vzdávat se miminka nedoporučovala…

Výbavičku by sehnala i někde u charity zadarmo.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >