Neplodnost u druhého dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 12:24
Neplodnost u druhého dítěte

Ahoj, už rok se snažíme o druhé dítě. První dítě bylo po půl roce snažení ale teď po dvou letech pořád nic. Nemám srovnaný cyklus na to beru Proveru ale menstruace si chodí jak chce a když už to náhodou dostanu tak od pátého dne beru Clostyl.. teď poslední tři měsíce jsem sledovala i ovulaci ale marně.. nikde nic.. Dr mi napsal žádanku na kliniku a můžu si vybrat jakou chci. Co jsem tak bloudila po internetu tak se mi nejvíc líbí Gest. Ale pak je tu další problém. Můj manžel. Ne že by další dítě nechtěl ale řekl mi aby jsme s tou klinikou ještě počkali. Ale mě se nechce čekat. Já chci vědět co se semnou děje.. každý říká ať jsem ráda že mám aspoň jedno dítě.. někdo nemá ani to. Ale to mi na psychice taky moc nepřidává..
Tak se ptám co mám dělat a jestli má někdo podobnou zkušenost.
Děkuji

Reakce:
Kačus82
Echt Kelišová 7551 příspěvků 21.08.19 12:42
@Anonymní píše:
Ahoj, už rok se snažíme o druhé dítě. První dítě bylo po půl roce snažení ale teď po dvou letech pořád nic. Nemám srovnaný cyklus na to beru Proveru ale menstruace si chodí jak chce a když už to náhodou dostanu tak od pátého dne beru Clostyl.. teď poslední tři měsíce jsem sledovala i ovulaci ale marně.. nikde nic.. Dr mi napsal žádanku na kliniku a můžu si vybrat jakou chci. Co jsem tak bloudila po internetu tak se mi nejvíc líbí Gest. Ale pak je tu další problém. Můj manžel. Ne že by další dítě nechtěl ale řekl mi aby jsme s tou klinikou ještě počkali. Ale mě se nechce čekat. Já chci vědět co se semnou děje.. každý říká ať jsem ráda že mám aspoň jedno dítě.. někdo nemá ani to. Ale to mi na psychice taky moc nepřidává..
Děkuji

Ja jen k tomu manzelovi- on ma urcite strach, ze ho ted budes honit (a to doslova) jak nadmutou kozu a zmeni se z muze v plemenika, jestli uz neni. Bych tam normalne sla, ale manzelovi bych rekla, ze to jdes vomrknout, co a jak, zjistit ceny a vse možné a PAK TEPRVE se SPOLU budete rozhodovat, co dál a jestli vubec. Potom asi bude potreba jeho sperma, tak zase: hele o nic nejde, problem je hlavne ve mne, ale ja se bez tebe nepohnu… Nebo tak něco. To me jen tak napadlo a drzim moc palce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 12:45

Mam to tak nejak podobně. První dcera spontánně po necelém roce snažení. O druhou jsme se snazili 4 roky, dostala jsem doporučení na kliniku, kde za pomoci IVF prisla na svet druha dcera. Dr rikal, ze první i byl v podstatě zazrak, vzhledem k hormonum, absenci ovulace, nepravidelnemu cyklu a manzelovym spermiim… No a pul roku po po porodu dcery jsem otěhotněla přirozenou cestou a ted máme doma 3 měsíčního chlapecka…

kve-tinka
Kelišová 5337 příspěvků 4 inzeráty 21.08.19 12:48

Na srovnání cyklu doporučuji kapky Gynex, já s nimi otěhotněla po prvním měsíčním cyklu.

Freya10
Kecalka 461 příspěvků 21.08.19 12:51

Ahojky-prvni dcera se povedla po roce. V jejim roce jsme se zacali snazit o druhe, po dalsich dvou letech se povedlo, ale v 8.tt ZT, po dalsim roce se povedlo diky IVF. Nyni jsem v 26.tt a celkem je to 3,5 roku od chvile, kdy jsme si rekli, ze ted tedy druhe dite… ;)
Muj muz to mel asi stejne jako tvuj-druhe dite chce, ale jelikoz uz jedno mame, tak dle jeho slov tomu neminil „obetovat“ tolik co ja (ve smyslu nervu, zdravotni stranky apod.). Vysvetlil mi, ze to ma tak, ze druhe mimi by bylo skvele, ale mysli, ze mame stesti, ze mame jedno a sam za sebe nechce kvuli snaze o druhe jit do IVF apod. Ze pokud by se zadarilo (nekdy, v budoucnu), tak super, ale nema potrebu to tlacit.
Kdezto ja tu potrebu mela. Chapu te. A tak jsme se dohodli, ze mne to za to proste stoji a jelikoz jde predevsim o moje nervy, zdravi, zasah do meho tela (IVF), tak ze bude respektovat muj nazor… ;)
No a ted se samozrejme moc tesime oba, vcetne dcerky :mrgreen:

masinka9
Kelišová 5196 příspěvků 21.08.19 13:07

No jéje, tak my máme dceru hned při 1.měsíci snažení. O druhé sme se pokoušeli 5 let a nic, jen 2× potrat (viz podpis). Prošla jsem tu snad 5 skupinek holek co se snažily, všechny už mezitím stihly 2 děti a my furt nic. A to jsme měli i 4× IUI a jedno IVF, víc už manžel nechtěl. Takže 1.ověř jestli máš ok štítnou žlázu (stačí na gyndě krev), pak zkuste CAR a ověřte spermiogram a základní testy, včetně AMH. Pak teprve uvidíte, jestli na to stačí postel nebo už ne. Nám je 36 a 40 a podle všeho už jsme si svoje štěstí vybrali s dcerou. Ne každému je přáno mít velkou rodinu. Ale i tak už jsme spokojení. Nicméně to trápení a snažení bylo děsný, nervy, oba jsme byli zralí na psychologa. Tak bacha.

Terez001
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 21.08.19 13:31

@kve-tinka já taky po 2 letech neúspěšného snažení otěhotněla hned první cyklus s gynexem a nosifolem :palec: a to nám v CARu reklu, že máme 1%sanci :nevim: druhé dítě z jednoho sexu v měsíci úplně nečekaně, kdy 13 let praktikujeme přeruš. souloz, žádná HA:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 19:42
@Anonymní píše:
Děkuji
Řeším teď úplně to samé. Chceme druhé dítě a jelikož mám ms 3krat do roka, tak to jaksi nejde. Teď řeším ustaleni cyklu a pak se snad zadari.
masinka9
Kelišová 5196 příspěvků 23.08.19 17:47

@Terez001 gynex i mega dávku inositolu jsem taky zkusila a nic. Listovku jsem brala několik let. Ale testy v CAR mám, žádná vada, jen AMH 1,25.

Váš příspěvek
Reklama