Nepomáhá šátek ani nosítko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zouina
Povídálka 21 příspěvků 01.04.18 18:33
Nepomáhá šátek ani nosítko.

Ahoj holky, mám 3měsíční dceru Natálku a mám VELKÝ problém, nebo mi to alespoň tak přijde.
Natálka už od narození je na UM. Trpěla na prdíky, takže 1.mesic jsme každý den nosili. Jenže, teď už na to netrpí a pořád chce chovat a hlavně chodit. Nesmím se zastavit, protože jinak po kňourání a vynucování pláče propukne jekot. Stačí jen 2 kroky a z uřvánka je spokojené miminko, které zkoumá okolí. Snažím se jí nějak,,zabavit,, ukazování hraček, chrastítek, povídání, zpívání. Opět nevydrží. Na bříšku to NEEXISTUJE, zaboří hlavu do pohovky a hystericky pláče a pak se nedá utišit. Koupání? To je ještě větší problém než pasení hribatek. Pořídila nositko i šátek, protože v rukou ji jak 20 minut neudržím. Jenže v tom taky nechce být. Proste jenom ruce. Má tady z vás nějaká nebo měla podobný problém? Protože já už nevím co :,( kdy to bude lepší? Mohly by jste mi holky nějak povzbudit? Někdy jsem fakt zralá na Bohnice :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 01.04.18 18:38

Některé děti jsou mnohem náročnější než jiné, znám to. Můžu tě povzbudit tím, že se to časem zlepšilo ;) Ale trvalo to. Spí dost? Nemůže být pretažená? Nebo reflux? Jinak šátek je super, ale vyrazit ven na procházku.

Helileli
Závislačka 2652 příspěvků 01.04.18 18:39

Pokud ve 3 měsících nepase koníky, tak bych ji nechala prohlédnout fyzioterapeutem, zda ji něco nebrzdi v rozvoji. Může mít nějaké svalové skupiny hypotonické, jiné hypertonické, to může způsobovat dráždivost.

Zouina
Povídálka 21 příspěvků 01.04.18 18:40

@sladke-mameni kdy se to u vás zlomilo? No Natálka spí přes den před obědem hodinku, po obědě tak hodinku, 2 hodiny v kočáře a přes večer. Ukládám v 8 a budí se v 6 ráno :)

pannda
Kelišová 6413 příspěvků 33 inzerátů 01.04.18 18:41

Taky bych řvala, kdyby mě někdo neustále nosil a pak odložil… Buď to tak budeš dělat dál, nebo něco změníš… Takže ji chvilku nech se plácat sama na dece třeba…chrastítka ji snad na chvíli zabaví..

Zouina
Povídálka 21 příspěvků 01.04.18 18:42

@Helileli to mužů jít sama od sebe? Protože moje dětská lékařka řekla, že tomu přijde na chuť a ještě jsem si na to musela,,stěžovat,, sama od sebe se nezeptá, jaké dělá pokroky. To se vždycky musím vnutit.

kamcaKr
Kecalka 439 příspěvků 1 inzerát 01.04.18 18:44

@Zouina nase mala taky mela takove obdobi, ze se pres kazdym spanim musela nosit treba i pul hodiny.. preslo to kolem 5.mesice. ted ji vezmu do satku cca 2× za den, kdyz nemuze zabrat.

Helileli
Závislačka 2652 příspěvků 01.04.18 18:46

@Zouina teoreticky bys měla dostat zadanku. Ale mělo by to jít i přes neurologa. Zkusila bych v okolí najít místo, kde cvičí vojtovku a zeptat se, co potřebuješ, že máš podezření na opoždění ve vývoji.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 01.04.18 18:52

@Zouina No celkem pozdě, až když začal sám chodit vlastně :mrgreen: Ale s každým dalším pokrokem to bylo lepší a lepší. Podle toho co píšeš spí dost, ale tu kontrolu na fyzioterapii bych taky zkusila, za to nic nedáš :palec:

Zouina
Povídálka 21 příspěvků 01.04.18 18:58

@sladke-mameni @Helileli no tak zkusím to, jak říkáte, za zkoušku nic nedám. Děkuji :srdce:

Hadumi
Extra třída :D 13176 příspěvků 01.04.18 19:24

Měla jsem u prvního dítěte, doma (v paneláku) jsem denně x hodin chodila od okna k oknu s dítětem v náruči, přešlo to, ale už si nevzpomínám kdy.

rena621
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 01.04.18 19:47
@Zouina píše:
Ahoj holky, mám 3měsíční dceru Natálku a mám VELKÝ problém, nebo mi to alespoň tak přijde.
Natálka už od narození je na UM. Trpěla na prdíky, takže 1.mesic jsme každý den nosili. Jenže, teď už na to netrpí a pořád chce chovat a hlavně chodit. Nesmím se zastavit, protože jinak po kňourání a vynucování pláče propukne jekot. Stačí jen 2 kroky a z uřvánka je spokojené miminko, které zkoumá okolí. Snažím se jí nějak,,zabavit,, ukazování hraček, chrastítek, povídání, zpívání. Opět nevydrží. Na bříšku to NEEXISTUJE, zaboří hlavu do pohovky a hystericky pláče a pak se nedá utišit. Koupání? To je ještě větší problém než pasení hribatek. Pořídila nositko i šátek, protože v rukou ji jak 20 minut neudržím. Jenže v tom taky nechce být. Proste jenom ruce. Má tady z vás nějaká nebo měla podobný problém? Protože já už nevím co :,( kdy to bude lepší? Mohly by jste mi holky nějak povzbudit? Někdy jsem fakt zralá na Bohnice :zed:

3 a nechce zvihat hlavku? To neni uplne oki. Fyzioterapeuta bych vyhledala. Nechci strasit ale moje koncem 3 mesice se umela otocit z briska na zada. To noseni miminka se zmeni.Ted chce byt u tela a chce se nosit za mesic bude chtit neco jine.

Bara04
Kecalka 193 příspěvků 01.04.18 19:58

No v šátku kdyz neni zvykla bude plakat treba 15 minut napoprve,, priste uz 5 minut a tak… a nakonec treba i usne:-)teda to bylo u nas :-) zkus to znovu ale nesmis ji tam dávat utahanou :-)
jinak dceři je rok. rostou ji ziby a ma 9kg a jsou dny kdy nosím od rana do večera

mayunka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 7 inzerátů 01.04.18 20:20

Nam na rehabilitaci rekli, ze staci se otocit v 6. Mesici. Taky jsemsi myslela, jak ve 4 mesicich jsme pozadu, ze se nepretocime. Kdyz ted je ten tabulkovej trend, a kdo nezapada, cvici vojtovku.. My taky.. :nevim: @rena621

rena621
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 01.04.18 21:06
@mayunka píše:
Nam na rehabilitaci rekli, ze staci se otocit v 6. Mesici. Taky jsemsi myslela, jak ve 4 mesicich jsme pozadu, ze se nepretocime. Kdyz ted je ten tabulkovej trend, a kdo nezapada, cvici vojtovku.. My taky.. :nevim: @rena621

Ja nerikam ze se ma i otacet ale zvedat hlavicku ve 3 mesici by uz mela zacit. Nektere deti ji i umi uz slusne drzet. Kazde dite ma jine tempo. Ale co kdyz potrebuje pomoct a zkouset Vojtovu metodu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

„Černoši a buzny,“ zuří veřejnost: Rakouské dráhy si novou reklamou dost naběhly

Chtěly jít naproti různorodosti a pestrosti, ve finále to za novou reklamní... číst dále >

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama