Neposlušné batole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eva valoi
Extra třída :D 11350 příspěvků 2 inzeráty 09.05.18 20:43
Neposlušné batole

Už jsem tu zakládala diskuzi a psala deníček na motivy života s naším nejmladším potomkem, protože to je opravdu masakr. V současné době je mu něco málo přes dva a půl roku a je tedy strašně nenechavý a hlavně tedy extrémně neposlušný. Upřímně si nevím už rady. Nejsem příznivcem dávání na zadek, ale když po asi desátém zákazu a vytažení z auta se tam zamkl a klíč už měl v zapalování, jsem mu jich pár šupla po zadku. Bohužel dnes lezl do aut znovu. Přes zákaz si dojde např. do kuchyně pro židli, odtáhne ji ke skříňce v chodbě, otevře šuplík, vyndá klíč, odemkne auto a je tam. Pokud je u auta otevřené okýnko, tak tam vklouzne okýnkem atd. Vyndala jsem ho už asi tisíckrát, vysvětlila, vynadala, dala přes zadek, všechno marné…
A takhle je to se vším. Dnes např. si přitáhl florbalovou hůl a začal s ní oťukávat kolo u auta, tak jsem ho vzala za ruku, florbalku ho donutila uklidit…za chvilku se hnal ven s vidličkou a zkoušel do kola píchat, tak zase jsem ho vzala odvedla, tak si přinesl aspoň smetáček a kolo ometal…
Nemá absolutně žádné normální batolecí zájmy. Hračky ho nezajímají.
Nedávno ucpal toaletu vonnými kuličkami, které jsem pro zvelebení a provonění koupila v akci (ve výsledku mě stály bratru tisícovku, protože musel přijet instalatér). Pak jsem se rozpomněla, že při přípravě svačiny starším dětem mi na chviličku zmizel na wc, já za ním šla, on tam šťouchal štětkou a kuličky asi zatlačil hloub do roury, takže jsem si toho hned nevšimla…
Je strašně rychlej, nechce za ruku - nediskutuji, jdeme za ruku, ale s tím, že on třeba tři čtvrtě hodiny řve a kroutí se mi.. Má neuvěřitelnou výdrž.
Leze ke sporáku - přitáhne židli, vyleze, já ho sundám, odnesu židli, on se sebere, jde pro židli, vyleze, já ho sundám, odnesu židli a takhle bych ho mohla sundávat a odnášet židli hodinu.. Je strašně paličatej a má neuvěřitelnou výdrž, naprosto neposlouchá, vypadá to, že ho nechávám růst jako dříví v lese, ale opak je pravdou. S žádným dítětem jsem neměla takovou práci, žádnému jsem se tak nevěnovala, jako tomuto. A výsledky mého snažení jsou tedy tristní.
Vůbec nevím, jak na něj…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1408 příspěvků 09.05.18 20:50

Syn si v tomto věku také hrozně rád hrál v autě. Často celé dny. My mu to tedy nezakazovali, klíče jsme mu nepůjčovali a auto jsme zajistili proti nechtěnému odbrždění. Spíš než zákazy bych hledala způsoby, jak by to šlo. A rád si tam hraje do teď (skoro 6 let).

katyna1984
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 09.05.18 20:52

@eva valoi trochu se obávám, že za rok budu stejně zoufalá, neboť třetí dítě je podobně urputné. Nechápu, u předchozích jsem to nezažila, nebyly to děti typu kam posadíš, tam najdeš, ale dalo se s nimi komunikovat už od mala.

eva valoi
Extra třída :D 11350 příspěvků 2 inzeráty 09.05.18 20:53

@Adelka951 No on tam za prvé leze s klíčema, pokud klíče schovám, tak je hledá, protože prostě auto se startuje klíčema… A za druhé tam dělá strašné psí kusy, jako ostatně všude. Jo a troubí jak o život, což si taky nechce nechat rozmluvit. To prostě nejde, no.(

Příspěvek upraven 09.05.18 v 20:56

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 20:53
@eva valoi píše:
Už jsem tu zakládala diskuzi a psala deníček na motivy života s naším nejmladším potomkem, protože to je opravdu masakr. V současné době je mu něco málo přes dva a půl roku a je tedy strašně nenechavý a hlavně tedy extrémně neposlušný. Upřímně si nevím už rady. Nejsem příznivcem dávání na zadek, ale když po asi desátém zákazu a vytažení z auta se tam zamkl a klíč už měl v zapalování, jsem mu jich pár šupla po zadku. Bohužel dnes lezl do aut znovu. Přes zákaz si dojde např. do kuchyně pro židli, odtáhne ji ke skříňce v chodbě, otevře šuplík, vyndá klíč, odemkne auto a je tam. Pokud je u auta otevřené okýnko, tak tam vklouzne okýnkem atd. Vyndala jsem ho už asi tisíckrát, vysvětlila, vynadala, dala přes zadek, všechno marné…
A takhle je to se vším. Dnes např. si přitáhl florbalovou hůl a začal s ní oťukávat kolo u auta, tak jsem ho vzala za ruku, florbalku ho donutila uklidit…za chvilku se hnal ven s vidličkou a zkoušel do kola píchat, tak zase jsem ho vzala odvedla, tak si přinesl aspoň smetáček a kolo ometal…
Nemá absolutně žádné normální batolecí zájmy. Hračky ho nezajímají.
Nedávno ucpal toaletu vonnými kuličkami, které jsem pro zvelebení a provonění koupila v akci (ve výsledku mě stály bratru tisícovku, protože musel přijet instalatér). Pak jsem se rozpomněla, že při přípravě svačiny starším dětem mi na chviličku zmizel na wc, já za ním šla, on tam šťouchal štětkou a kuličky asi zatlačil hloub do roury, takže jsem si toho hned nevšimla…
Je strašně rychlej, nechce za ruku - nediskutuji, jdeme za ruku, ale s tím, že on třeba tři čtvrtě hodiny řve a kroutí se mi.. Má neuvěřitelnou výdrž.
Leze ke sporáku - přitáhne židli, vyleze, já ho sundám, odnesu židli, on se sebere, jde pro židli, vyleze, já ho sundám, odnesu židli a takhle bych ho mohla sundávat a odnášet židli hodinu.. Je strašně paličatej a má neuvěřitelnou výdrž, naprosto neposlouchá, vypadá to, že ho nechávám růst jako dříví v lese, ale opak je pravdou. S žádným dítětem jsem neměla takovou práci, žádnému jsem se tak nevěnovala, jako tomuto. A výsledky mého snažení jsou tedy tristní.
Vůbec nevím, jak na něj…
:mrgreen: :lol: promiň, ale pobavilo

eva valoi
Extra třída :D 11350 příspěvků 2 inzeráty 09.05.18 20:55

@katyna1984 Přesně. On je takovej od začátku. Od narození dokázal řvát třeba hodinu, ne že bych ho nechala, ale když jsme jeli třeba autem a nevrátili jsme se včas na jeho rituály. Byl jak hodinky a běda bylo nám, když jsme to nedodrželi.

eva valoi
Extra třída :D 11350 příspěvků 2 inzeráty 09.05.18 20:56

@Myssicka Já občas klepu na brány psychiatrické léčebny ovšem.

zrcadlo
Kelišová 6880 příspěvků 09.05.18 21:00

Moje stejně stará dcera teď o víkendu taky chtěla startovat auto klíčema a narvala do té dírky klíče od bytu. To byl teprve šok, když jsem sedla do auta a vidím tam silou narvané klíče, měla jsem pěkně opocenou p.del, jestli vůbec nastartuju.
Ale jinak musím říct, že mám doma tak 10-20% tvého zlatíčka. Na protesty, že nechce za ruku, se mi nejvíc osvědčilo dát vybrat „za ruku jako holka nebo přes rameno jako pytel blech“ - prostě když se vzteká-cuká-vzpouzí, tak si ji hodím přes rameno hlavou dolů a schválně hodně pro ni nekomfortně a většinou brzy spustí, že chce jít už jako holčička (poslední měsíce stačí jen říct „ponesu tě jako pytel blech“ a ona se už srovná). No a jinak je největší strašák, že nebude Večerníček a čtená pohádka, to šly děti párkrát řvoucí bez pohádky a teď stačí říct, že ještě jednou a nebude večer pohádka, a docela to zabírá (naštěstí).

prejeta_zaba
Stálice 100 příspěvků 11 inzerátů 09.05.18 21:04

Heleď, zníš jako zkušená matka, asi ti tu nikdo nic světoborného nevymyslí, nevím teda kolik máš dětí a jak moc je to reálné, ale prostě bych se snažila ho co nejvíc utahat mimo domov, půldenní výlety vlakem, do lesa apod. Prostě kde bude mít nove vjemy a málo možností lumpačit. Známí si třeba furt stěžují, jak jim nejmladší vyvede kde co, vyleze fakt všude, skáče z kuchyňské linky apod. A přestože je už několikáté dítě, prostě je nenapadlo, že je nevyřáděný, nemá se kde vybít a vymýšlí blbiny no. Není to u vás něco podobného? Že přes všechny povinnosti okolo se s nejmladším jde blbout ven jen občas a on takhle hledá co by? :kytka:

Tarjei
Závislačka 4107 příspěvků 09.05.18 21:05

Dva půl roku..jinak je ok? Žádný podivnosti v chování?

Sany80s
Kelišová 6572 příspěvků 09.05.18 21:05

Lituji tě.
Nevím, zda tě to potěší, ale měli jsme v rodině podobné dítě. Vlastně dvě, otec a jeho syn byl to samé.
Když to někdo vykládá, tak se divím, že se dožil dospělosti.
A jestli chceš potěšit, že to bude lepší, tak nemůžu sloužit.
Bude to jiné, z těchto průšvihů prostě šel do dalších a dalších průšvihů vždy dle věku. Šlo to přes desítky poznámek ve škole a to měl chápavou učitelku, která ho byla schopna zaměstnat navíc, takže se tím chránila proti ještě horším věcem. To by poznámek za pololetí nebyly desítky ale stovky.
Pak přišla puberta, záškoláctví, chlast sem tam nějaká ta droga. Propadání ve škole při velmi vysoké inteligenci.
Ve vězení a s dluhy asi neskončil jen shodou okolností. A pak potkal ženskou, která ho zkrotila.
Přestal chlastat, odstěhoval se jinam, dnes patří k odborníkům, kterých je sice hodně, ale on by mezi nimi byl v první desítce.
Vztah jim sice po více než 10 letech zkrachoval, ale místo pomluv by jeho matka měla té holce doteď líbat boty, protože jinak by podle mě rozum nepobral.
Jo a příbuzná tenkrát říkala, že kdyby se jim narodil první, tak další dítě nemají.

podaji
Kecalka 437 příspěvků 09.05.18 21:08

No tak upřímně, nechápu jak si může 2,5 leté dítě brát klíče. Klíče od auta schovat, hooodne vysoko. Auto zamknout zavřít všechna okna. Nebo bude jednou zle. Nemáš to jednoduchý, mě zabírá když dělá nějakou neplechu odreagovat ho jinak. Něčím co ještě nezná. Vždy to funguje. :)

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27399 příspěvků 09.05.18 21:10

@eva valoi no, napadá mě zůstat důsledná a doufat, že se to časem trochu zlepší… a mezitím eliminovat možné příležitosti… čili klíče zamykat někam nahoru, kam nedosáhne, zamykat vchodové dveře, aby nemohl sám ven bez tvého vědomí, zavřít auto do garáže…
A tohle si zapisuj někam do deníčku, protože za pár (tak dvacet, pětadvacet) let se tomu budete děsně smát… pokud to ten malej přežije…
Když ho nezajímají hračky, dej mu něco, co ho zajímá… naše třetí byla tedy děsně hodná, ale taky ji nezajímaly hračky… v tomto věku ji ale moc bavilo lepit barevné papíry, vystříhané tvary a obrázky a nad tím dokázala trávit spoustu času… když mi jednou utekla sama na schody (někdy před druhým rokem), tak jsme začali zamykat a klíče věšet nahoru na věšák, kam nedosáhla, po zamknutí mé maličkosti na záchodě (vůbec jsem si nevšimla, že už dřív vytáhla klíč a strčila ho zvenku do zámku) jsme odstranili všechny klíče ze všech dveří v bytě… čtvrté prtě zase bylo mistr ve stavění pyramidy ze židlí a stoliček, tak jsem ji nenechávala bez dozoru samotnou… časem ji to přešlo… kuličky v záchodě jsme neměli, syn tam v podobném věku hodil pro změnu několik borových šišek, co jsme si donesli domů z výletu (zrovna, když jsem žehlila), dcera mě zavolala, že tím ucpal záchod a mezitím, než jsem vylovila šišky, tak položil rozpálenou žehličku ze stolu na koberec na zem a vypálil nám tam krásnou díru… taky ho to přešlo, ale takhle extrémně divoký nebyl, to zvládla první a poslední dcera za něho… asi to tak bývá, že to poslední dítě je pěkné kvítko… v naší rodině to tak je, jsem ráda, že jsme zůstali u čtyř… :mrgreen:
Takže jako radu bych měla asi jedině dát se na modlení a čekat, až ten nejhorší věk přejde…

Amys
Generální žvanilka 20789 příspěvků 09.05.18 21:11

@eva valoi Jojo a tohle všechno vysvětluj matkám s nažehlenýma dětičkama, co je najdeš tam, kam je posadíš/postavíš :mrgreen: Hele nemít další děti, tak si myslím, že jsem katastrofálně selhala, syn byl to samé. Neřízená střela. Dokonce jsem si pořídila vodítko, protože když jsme jeli někam, kde byl dav lidí, měla jsem strach, že se mi vyškubne a už ho nikdy nenajdu. Měl obrovský akční rádius - kamarádky dítko se furt drželo na dohled, naše hned prchlo v dál. Na hřišti to byly vždycky nervy. Teď je mu devět. Neposednej a zvídavej je pořád, ale je na něj i spoleh. Takže vydrž, jen co dostane trošku rozum, zlepší se to. Teď holt to, co děláš, plus tedy přehodnotit, co je dost vysoko a daleko. Dát klíče na skobu ke stropu na volnou zeď, aby mu ani židlička nestačila apod. Víc asi nikdo nevymyslíme.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 21:12

@eva valoi mám něco podobného doma, až na to, že mu jsou skoro 4 roky. Teď ho baví jezdit tátovi na motorce, takže najde klíče, jde do garáže a jde „řídit“, taky to nesmí. Naposledy vydržel 2,5 hodiny za námi chodit a vztekal se, že chce na motorku.
Když jdeme za ruku, tak nejde, ale skáče, pobíhá, zpívá, vykřikuje a dodnes se mi vytrhává a klidně hopsne pod auto.
Miluje lezení na stůl - denně ho klidně 10× sundám ze stolu a on tam zase vyleze. Teď ho zkouším ignorovat, jestli ho to neomrzí. On z toho stolu skáče po hlavě. Když ne ze stolu, tak z křesel, gauče, schodů, terasy…
Naprosto nemůžu nikde nechat nic co píše, jinak popíše sebe i okolí (minulý týden mi ho vraceli ze školky celého počmáraného :lol: )
A jak píšeš, je paličatej, rychlej… Celý den jen mele a pusu nezavře. Dneska jsem četla staršímu pohádku a on celou dobu běhal kolem a dělal „tutututu“. Několikrát jsem ho odvedla do postele, až jsem ho nakonec začala ignorovat. Sice to nevzdal, ale aspoň jsem dočetla pohádku. Nakonec se nechal uložit společně se starším.
Od narození je vzteklý, uplakaný… A to je tedy pořád.
Do toho jí jak prasátko. Denně chodí od stolu s řevem, protože začne plivat pití, nebo patlat jídlo, tak ho posílám od stolu.
Na druhou stranu ve školce to zvládá, učitelky sice říkaly, že se hodně předvádí, ale prý nic, co by nezvládly. Ale je pravda, že naše učitelky jen tak něco neřeší.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec v Česku jí svědčí! Takhle to Lucii Šafářové ještě nikdy neslušelo

Je tomu více jak týden, co se hokejista Tomáš Plekanec (36) po dlouhých... číst dále >

Babiš promluvil o synovi i jeho cestě na Krym: Občanem Švýcarska je už 10 let!

Nedávná reportáž serveru Seznam Zprávy pořádně otřásla pozicí premiéra... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >