Nepovedená dovolená s přítelem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 21:40
Nepovedená dovolená

Ahoj,

s přítelem jsme spolu víc než dva roky, ale nebydlíme spolu, nechci ho brát domů k dětem, nicméně o společném bydlení jednou uvažujeme.
Na přítelův popud jsme naplánovali zahraniční exotickou dovolenou, já napůjčovala průvodce a prosila ho, aby udělal itinerář, protože jsem toho měla fakt hodně a nestíhala a on má ten život přece jen klidnější. Půl roku jsem mu to připomínala. Nicméně to neudělal. Takže na letišti jsem bukovala první hotel a psala si s bývalým spolužákem, který se odtud zrovna vrátil, kde byli, abych to teda trochu naplánovala. Vpodstatě jsem celou cestu musela zorganizovat sama, přítel měl nastudované pro sebe jen tu část, která ho enormně zajímala a stejně brblal, že si to představoval jinak. Byla jsem z toho vyšŤavená, ptala jsem se ho, co by si představoval vidět a kam jet, tak vždycky řekl, že nemá představu, že neví a že se přizpůsobí. Ale stejně byl celou cestu jakoby otrávený. On teda je takový odtažitý normálně, ale tohle bylo víc. Ty jeho deprese na mě běhěm dovči přeskočily až tak, že si toho všiml a ptal se, jestli mě to na té dovolené vůbec baví. Vpodstatě jsme to odjeli až na výjemky jakoby dva lidi vedle sebe, on e pbčas na půlden odpoutal a chodil si po svém (ok, je holt takový). Pak zas začal blbnout, že nemáme peníze (měli jsme), tak jsem musela z bankomatu vyzvednout 20 tisíc, které nám stejně zbyly, takže škoda toho velkého poplatku, co musím zaplatit, ale byl alespoň klid. A pak mu zase nějak přeskočilo, že musíme prý šetřit a budeme jen na tousťáku (draho tam nebylo). To jsem teda odmítla a dvakrát utekla sama do restaurace na jídlo.

Jsem z toho taková přešlá, protože zhruba v půlce jsem měla krizi a říkala si, že se asi rozejdu, i když to doposud s ním bylo docela OK. Ženy, jsou o malichernosti, které třeba díky únavě jsem viděla jako větší anebo je tam něco varovného? Přemýšlím nad tím a už jsem celá tumpachová z toho.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
blumen
Hvězda diskuse 48566 příspěvků 28.03.19 21:53

Muj chlap neplanuje nikdy nic, vse naplanuju ja a on to odkyva, prizpusobi se. I kdyz mame dite, tak si obcas jedeme kazdy svuj program (on zustane na hotelu a my se projit, na plaz), pak zase spolecny program. Nam to vyhovuje. a dovolena je podle me, kdyz to cele vyberu a zorganizuji s ohledem na neho i na nas.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 21:56
@blumen píše:
Muj chlap neplanuje nikdy nic, vse naplanuju ja a on to odkyva, prizpusobi se. I kdyz mame dite, tak si obcas jedeme kazdy svuj program (on zustane na hotelu a my se projit, na plaz), pak zase spolecny program. Nam to vyhovuje. a dovolena je podle me, kdyz to cele vyberu a zorganizuji s ohledem na neho i na nas.

tak mě ta organizace taky až tak nevadí, v bývalém manželství jsem to taky plánovala jen já, jenže jsem asi ovlvněná tím, jak ex později prskal, že to musí být podle mého, ale to už byl asi nakročený pryč.

Spíš se příteli podařilo na mě přelít tu jeho depresi - byla jsem jako by bez energie, prázdno, bylo mi to chvílemi jedno, neměla jsem sílu být taková optimistická a energická jako vždycky (v tomhle je asi přítel takový trochu upír).

Tesssa23
Kecalka 200 příspěvků 28.03.19 21:58

Tak s tou jeho povahou bych to nezvládla.Takove lidi nesnáším.Rika se, že vztah se prověří po první dovolené. No a pak když spolu zacnete žít, ale to být tebou už nezkousim. Jelikož máš i děti, tak si nedokážu představit, že s jeho povahou to zvládnete. Potřebuješ v něm mít podporu a ne další dítě. Dovolenou by si každý normální člověk užil, ale on asi zprominutim nebude moc vyrovnaný člověk.

blumen
Hvězda diskuse 48566 příspěvků 28.03.19 21:59
@Anonymní píše:
tak mě ta organizace taky až tak nevadí, v bývalém manželství jsem to taky plánovala jen já, jenže jsem asi ovlvněná tím, jak ex později prskal, že to musí být podle mého, ale to už byl asi nakročený pryč.Spíš se příteli podařilo na mě přelít tu jeho depresi - byla jsem jako by bez energie, prázdno, bylo mi to chvílemi jedno, neměla jsem sílu být taková optimistická a energická jako vždycky (v tomhle je asi přítel takový trochu upír).

To by me desilo a uvazovala bych taky o rozchodu.
A jinak je mezi vami vse v poradku anebo je depresivni i mimo dovolenou?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 22:04
@blumen píše:
To by me desilo a uvazovala bych taky o rozchodu.
A jinak je mezi vami vse v poradku anebo je depresivni i mimo dovolenou?

Docela si rozumíme, je to o toleranci. On je takový odtažitý normálně, jak je sám, tak jeho životní režim je hrozný, taky má na všechno čas. Vloni jsme na dovolené byli taky, ale tam jsem si toho možná až tolik nevšimla nebo se držel, nevím. Dost mě rozhodilo to omezování v jídle. Když je sám, je asketický, ale spolu jsme v hotelích na snídaních jedli normálně, večeře podobně nebo si něco koupili. Tady to bylo bez snídaní, takže byl fakt velký problém udržet ten stravovací režim - já ráno fakt musím snídat a dát si kafe. No a to zavelení, že budeme jíst jen tousťák, to mě fakt vyděsilo.

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 15182 příspěvků 28.03.19 22:08
@Anonymní píše:
Docela si rozumíme, je to o toleranci. On je takový odtažitý normálně, jak je sám, tak jeho životní režim je hrozný, taky má na všechno čas. Vloni jsme na dovolené byli taky, ale tam jsem si toho možná až tolik nevšimla nebo se držel, nevím. Dost mě rozhodilo to omezování v jídle. Když je sám, je asketický, ale spolu jsme v hotelích na snídaních jedli normálně, večeře podobně nebo si něco koupili. Tady to bylo bez snídaní, takže byl fakt velký problém udržet ten stravovací režim - já ráno fakt musím snídat a dát si kafe. No a to zavelení, že budeme jíst jen tousťák, to mě fakt vyděsilo.

Opravdu musíš být pospolu s šetřílkem a chlapem, co je odtažitý? To znamená, že si tě sotva všimne, na vše je negativní a skoro se tě nedotkne, nebo co?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 22:12
@Russet píše:
Opravdu musíš být pospolu s šetřílkem a chlapem, co je odtažitý? To znamená, že si tě sotva všimne, na vše je negativní a skoro se tě nedotkne, nebo co?

Šetřílek je a není. Na sobě docela asi šetří, mně dává jeho stravenky, občas peníze, maso, zeleninu… jezdíme na výlety, chodíme na koncerty…

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 15182 příspěvků 28.03.19 22:15
@Anonymní píše: Šetřílek je a není. Na sobě docela asi šetří, mně dává jeho stravenky, občas peníze, maso, zeleninu… jezdíme na výlety, chodíme na koncerty…

Až spolu budete žít, nebojíš se, že začne šetřit i na tobě?

blumen
Hvězda diskuse 48566 příspěvků 28.03.19 22:16
@Anonymní píše:
Docela si rozumíme, je to o toleranci. On je takový odtažitý normálně, jak je sám, tak jeho životní režim je hrozný, taky má na všechno čas. Vloni jsme na dovolené byli taky, ale tam jsem si toho možná až tolik nevšimla nebo se držel, nevím. Dost mě rozhodilo to omezování v jídle. Když je sám, je aske :cert: tický, ale spolu jsme v hotelích na snídaních jedli normálně, večeře podobně nebo si něco koupili. Tady to bylo bez snídaní, takže byl fakt velký problém udržet ten stravovací režim - já ráno fakt musím snídat a dát si kafe. No a to zavelení, že budeme jíst jen tousťák, to mě fakt vyděsilo.

Tak poradna snidane je naprosto normalni. Prece toastak nemohl myslet vazne. Me by desily ty depresivni stavy, kdyz by mel byt vesely a odpocivat :nevim:

tininas
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 28.03.19 22:16
@Anonymní píše:
Ahoj,

s přítelem jsme spolu víc než dva roky, ale nebydlíme spolu, nechci ho brát domů k dětem, nicméně o společném bydlení jednou uvažujeme.
Na přítelův popud jsme naplánovali zahraniční exotickou dovolenou, já napůjčovala průvodce a prosila ho, aby udělal itinerář, protože jsem toho měla fakt hodně a nestíhala a on má ten život přece jen klidnější. Půl roku jsem mu to připomínala. Nicméně to neudělal. Takže na letišti jsem bukovala první hotel a psala si s bývalým spolužákem, který se odtud zrovna vrátil, kde byli, abych to teda trochu naplánovala. Vpodstatě jsem celou cestu musela zorganizovat sama, přítel měl nastudované pro sebe jen tu část, která ho enormně zajímala a stejně brblal, že si to představoval jinak. Byla jsem z toho vyšŤavená, ptala jsem se ho, co by si představoval vidět a kam jet, tak vždycky řekl, že nemá představu, že neví a že se přizpůsobí. Ale stejně byl celou cestu jakoby otrávený. On teda je takový odtažitý normálně, ale tohle bylo víc. Ty jeho deprese na mě běhěm dovči přeskočily až tak, že si toho všiml a ptal se, jestli mě to na té dovolené vůbec baví. Vpodstatě jsme to odjeli až na výjemky jakoby dva lidi vedle sebe, on občas na půlden odpoutal a chodil si po svém (ok, je holt takový). Pak zas začal blbnout, že nemáme peníze (měli jsme), tak jsem musela z bankomatu vyzvednout 20 tisíc, které nám stejně zbyly, takže škoda toho velkého poplatku, co musím zaplatit, ale byl alespoň klid. A pak mu zase nějak přeskočilo, že musíme prý šetřit a budeme jen na tousťáku (draho tam nebylo). To jsem teda odmítla a dvakrát utekla sama do restaurace na jídlo.

Jsem z toho taková přešlá, protože zhruba v půlce jsem měla krizi a říkala si, že se asi rozejdu, i když to doposud s ním bylo docela OK. Ženy, jsou o malichernosti, které třeba díky únavě jsem viděla jako větší anebo je tam něco varovného? Přemýšlím nad tím a už jsem celá tumpachová z toho.

Ahoj.

Bohužel mám špatnou zprávu. Váš vztah má poměrně velké rezervy v tom, aby se dal nazvat dokonalým. Zmíněná exotická dovolená byla určitá forma zatěžkávací zkoušky Vašeho vztahu a bohužel jste propadli. Promluvte si o situacích, které ty sama cítíš jako problémové, např. a/ nezúčastnil se organizování společného času (to že plánování delegoval na Tebe by až tak nevadilo, spíš byl průšvih v tom, že plán nedokázal akceptovat a kritizoval Tvé vložené úsilí do chystání,
b/ finance (velmi důležitá kapitola, zejména pokud byste plánovali rodinu).

Má rada kromě dobré komunikace. Pokuste se ještě o pár akcí, třeba ne tak exotických - např. víkendové akce po ČR, prodloužené eurovíkendy, a uvidíš, jak to dáte. Kdyby se to opakovalo, tak bych to rozhodně odpískala, jen byste se trápili a to nejen vy, ale i Vaše případné budoucí děti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 22:16
@Russet píše:
Až spolu budete žít, nebojíš se, že začne šetřit i na tobě?

No to bylo to, co mě na té dovolené dostávalo do kolen.

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 15182 příspěvků 28.03.19 22:18
@Anonymní píše:
No to bylo to, co mě na té dovolené dostávalo do kolen.

No, radši bych do budoucnosti toho vztahu moc energie nevkládala. Nemusíš brát vše.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 22:20
@tininas píše:
Ahoj.

Bohužel mám špatnou zprávu. Váš vztah má poměrně velké rezervy v tom, aby se dal nazvat dokonalým. Zmíněná exotická dovolená byla určitá forma zatěžkávací zkoušky Vašeho vztahu a bohužel jste propadli. Promluvte si o situacích, které ty sama cítíš jako problémové, např. a/ nezúčastnil se organizování společného času (to že plánování delegoval na Tebe by až tak nevadilo, spíš byl průšvih v tom, že plán nedokázal akceptovat a kritizoval Tvé vložené úsilí do chystání,
b/ finance (velmi důležitá kapitola, zejména pokud byste plánovali rodinu).

Má rada kromě dobré komunikace. Pokuste se ještě o pár akcí, třeba ne tak exotických - např. víkendové akce po ČR, prodloužené eurovíkendy, a uvidíš, jak to dáte. Kdyby se to opakovalo, tak bych to rozhodně odpískala, jen byste se trápili a to nejen vy, ale i Vaše případné budoucí děti.

Jako víkendovky jsou úplně v poho, já zařídím ubytko, to bývá se sniídaní anebo snídani udělám, večer grilujeme, během dne program. Odtažitý je míň,protože se těší. A já jsem vitální, za ty dva dny nemá šanci mě o energii připravit a anebo ne tolik.

Ale abych někde, kde je docela levno, jedla třikrát denně tousťák, to jsem fakt nedala.

blumen
Hvězda diskuse 48566 příspěvků 28.03.19 22:24

A s rozpoctem nazacatku souhlasil nebo jak? Co ho k tomu vedlo? Umi vubec planovat? Vyberes 20 tisic a pak toto. Je divny. Byla bych na pozoru a hodne

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama